Паниката?

  • 1 279
  • 14
  •   1
Отговори
Имате ли познати който за най малкото нещо изпадат в паника?Как ги успокоявате и не ви ли пречи това да общувате с тях?Имам позната която е много педантkа във всяко отношение.Незнам как да се държа с нея.И аз държа на всичко като например честота-искренност и т.н. но до такава степен педантност не си го обеснявам.Когато например се случва нещо странно около нея-тя винаги изпада в паника.Направо не знам как да я успокоя.Но това се случва дори ако някой я излъже за нещо дребно макар.Как се справяте вие с такива хора?Качествата и много ми допадат който има но тази паника.......?

# 1
  • Мнения: 2 448
Педант и паника са две различни неща. Човек може да се паникьосва и без да е педантичен.
В какво се изразява нейната паника като я излъжат за нещо дребно?  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 554
Удари и шамар да се усъзнае Laughing

# 3
# 4
  • Мнения: 3 376
Аз много много не разбрах каква паника и кой е педант,ама основното май схванах.

В какво се изразява паниката и-истерия,страх..?

Според мен не ти е само позната,а приятел или някой близък.Човек не се вижда толкова често с познатите си и въобще ако беше само такава нямаше толкова да се тревожиш как да общуваш с нея.
Както и да е.Според мен тук никой не може да ти даде адекватен съвет,по-добре се разрови с гугъл за малко повече информация и потърси специализирана литература или направо се съветвай с някой психолог.
Хубаво е че си загрижена,но понякога нещата не са толкова прости колкото ни иглеждат и да не стане така че вместо да помогнеш да се получи обратен ефект.

# 5
  • Мнения: 88
По-точно казано,обича да и е всичко в ред,и нещата които не зависят от нея я вадят извън  релси ,и я карат да изпитва несигурност.Което води и до паника.Честно казано ти трябва мнение от човек който владее материята(да не кажа и доктор психар) Grinning

# 6
  • Мнения: 191
Може обясненито да се крие в нейното минало, начин на възпитание, обкръжаваши я хора. Аз познавам такъв човек - при нея тази паника идва от тежък живот в миналото, гледа супер негативно и е ужасна фаталистка...

# 7
  • Мнения: 411
Лично ти в случая на дали можеш да й помогнеш особено,но да й намериш добър психотерапевт виж това би й било от полза!
Не каза в каво се изразява паниката?Вика ли,плаче ли? newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 1 105
Имам позната с подобно...да го нарека заболяване. Не е смешно и с шамар работите не се оправят. Момичето ходи на психиатър, за да си помага. Нейната паника е в излизането или по-точно я е страх да излиза на вън. Гадно е и е доста сериозно. Посъветвай приятелката ти да отиде на лекар. Това е моят съвет!

# 9
  • Мнения: 1 447
Имам позната с подобно...да го нарека заболяване. Не е смешно и с шамар работите не се оправят. Момичето ходи на психиатър, за да си помага. Нейната паника е в излизането или по-точно я е страх да излиза на вън. Гадно е и е доста сериозно. Посъветвай приятелката ти да отиде на лекар. Това е моят съвет!
Не съм психолог,психиятър ,но доколкото знам това се води страхова невроза,а не паника.

# 10
  • Лондон
  • Мнения: 403
Педант и паника са коренно различни неща.Казваш,че качествата и ти допадат.А дали тези добри качества не са манипулация?На твое място щях да си помисля,да анализирам поведението и/сигурна съм,че ще се учудиш и ще имаш друг поглед/.Ако ти се консултираш с психиатър ,относно нейното поведение ще ти дадат добър съвет.Първо ти трябва да си наясно и след това да говориш с нея.

# 11
  • Мнения: 1 494
Имам позната с подобно...да го нарека заболяване. Не е смешно и с шамар работите не се оправят. Момичето ходи на психиатър, за да си помага. Нейната паника е в излизането или по-точно я е страх да излиза на вън. Гадно е и е доста сериозно. Посъветвай приятелката ти да отиде на лекар. Това е моят съвет!
Не съм психолог,психиятър ,но доколкото знам това се води страхова невроза,а не паника.
Аз пък мисля, че се води паническо разстройство.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 105
Еми може и аз не съм специалист, възможно е, но нещата според мен са сходни. Тя се панира когато й се налага да излиза, страхува се. Имам и колежка в работата, която е на хапчета, защото я обзема паника, така ми каза, точно от излизането навън.

# 13
  • Мнения: 1 447
Еми може и аз не съм специалист, възможно е, но нещата според мен са сходни. Тя се панира когато й се налага да излиза, страхува се. Имам и колежка в работата, която е на хапчета, защото я обзема паника, така ми каза, точно от излизането навън.
Абе дали паника,страхова невроза и каквото и да е е лошо.Дано жената се оправи.

# 14
  • Мнения: 4 916
Имам позната с подобно...да го нарека заболяване. Не е смешно и с шамар работите не се оправят. Момичето ходи на психиатър, за да си помага. Нейната паника е в излизането или по-точно я е страх да излиза на вън. Гадно е и е доста сериозно. Посъветвай приятелката ти да отиде на лекар. Това е моят съвет!

И аз мисля, че няма общо с темата на авторката.
За страхова невроза, ПР и др. има доста неща в нета - например има доста обширен подфорум в Розали, където пишат доста момичета с ПР, ако се интересуваш, можеш да погледнеш там.
Хубаво е, че приятелката ти ходи на лекар, защото първото и най-важно нещо е осъзнаването на проблема, желанието да се справиш с него, личната мотивация. Дано да се справи.

Общи условия

Активация на акаунт