Как да спра нощното хранене?

  • 7 426
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 121
Вече сме на 1 годинка и честно казано кърменето започва да ми идва в повече. Готова съм за отбиване. През деня е лесно, защото винаги успявам да му отвлеча вниманието и минаваме с малка доза мрънкане, но нощно време е страшно ooooh! Затова приемам всякакви идеи и съвети как да спра? Чудя се дали е възможно да се разминем без много рев Confused

# 1
  • Мнения: 789
Ами можеш да отбиеш напълно. Аз лично се намазах с горчиво, Ива установи, че е гадно и спря да иска. През нощта като се размърка й давам водичка, снощи дори си заспа гушнала шишето (от тези неразливащите се чаши) и си подръпваше вода от него, все едно, че сучеше Simple Smile
Сега ще е по-трудно, заради жегите. Просто ожадняват децата и се будят. Ако обаче си пие от шишето, няма да имаш проблеми. Успех!

# 2
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз вече искам да спра нощното кърмене, че ми идва в повече това неспане. Кърмим се по 2 пъти на вечер и не мога да си почивам пъноценно. Когато му дам вода вместо кърма пие обаче когато го сложа отново да спи плаче. Предложа ли му да суче, започва и сам заспива.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
То пък само кърменето да беше причината за нощното будене...Голямото ми кърмаче се буди заради кошмари; малкото ако не го мъчат зъби, се буди поне 2 пъти заради пишкане. И двете след кратко сукане заспиват.
Една позната е успяла да спре нощното кърмене при щерка си с уговорките вечер, че ще има сукане след като стане светло навън. Така детето е свикнало да чака до сутринта и тогава се е размрънквало. Не знам дали действа при по-малките, но пък може да опитате  Wink

# 4
  • Мнения: 553
аз бих изчакала с махането на нощното кърмене за след като минат жегите. едно че ожадняват децата нощем второ че с тези летни грипове с диария и обезводняване с е страшничко а и имаме горчив опит в семейството.
сестра ми с каката се беше видяла в чудо като в жегите започна да отказва всякаква храна а беше на годинка и нещо.

моя малкия е и много любопитен и добре че още му е любопитно яденето с лъжица, защото кърменето презденя вече запомня на пийването на биричка на таткото докато гледа мача.  Joy и това че върна едно нощно хранене малкото клюкарче по-скоро ме успокоява че яде не яде през деня нощем си наваксва. отделно че спейки си суче мнооого дисциплинирано  hahaha
има и друг плюс за мене. понеже поработвам по малко, ако ми се наложи през деня да изляза и да го оставя му е по-хлабав режима в смисъл че е малко "мога да ям ама мога и да не ям" пробвали сме прибирам се но не му се показвам: еми и 4-5 часа никакъв проблем не са му на детето. а сега като заместихме 1 хранене вече мога да отсъствам и повече. /и пиенете от чашка е голямо забавление та няма опасност да остане жаден, дори и да си напои и дрехите подобаващо/
Е - като ме види си иска, но нито е нервен нито реве че няма мама няма цица. пък и честно казано това че суче в 12-1часа вечерта не ми обърква много режима защото си лягаме късно.
Абе стиснали сме си ръцете че няма да си правим номера  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз спях с детето до 18м възраст и не съм имала проблем с наспиването. Когато огладнееше се обслужваше сам и не ми е създавал ядове.
Бях решила да му разредя миналото лято кърменията, но хвана ентеровирус с повръщане и разтройство. Отказа да яде и да пие и се принудих пак да го закърмя. С това сложих край на опитите за отбиване през лятото. Есента го оставих да спи за няколко дена с баща си. Първата вечер се дра юнашката повече от 3 часа, на втората само час и нощните ни изпълнения секнаха. Започна да спи по цяла вечер без да се буди. Не съм давала нито вода, нито мляко през нощта. През това  време свикна да спи в кошарката си и до ден днешен я ползваме по предназначение.
Няма смисъл да спирате кърменето, за да започнете да ставате да давате да пие вода или да му правите адапте. Така или иначе децата до 2 годишна възраст трябва да поемат мляко. Защо да им давате от млякото на неизвестна крава, като вашето е най-доброто за тях newsm78
Мисълта, че правите най-доброто за децата ви трябва да ви дава сили да продължите напред. Аз лично много пъти съжалих, че се опитах лятото да му намаля кърмата. Ентеровирусът бе кошмар. Но благодарение на кърменето ни се разминаха системите и престоя ни в болницата...

# 6
  • Мнения: 1 121
Благодаря ви за отговорите. Аз забравих да спомена, че живея на север и тук лято няма. Има само един дъждовен сезон, който трае през цялата година, като зимата винаги е около 5-10 градуса, а в момента температурите много рядко надвишават 20 градуса. Та затова реших, че мога да го отбия през "летните месеци". Дано не сгреша.

Няма смисъл да спирате кърменето, за да започнете да ставате да давате да пие вода или да му правите адапте. Така или иначе децата до 2 годишна възраст трябва да поемат мляко. Защо да им давате от млякото на неизвестна крава, като вашето е най-доброто за тях newsm78

Ами там е работата, ако го кърмех наистина, може би щях да си помисля дали да не продължа, но ние сме стигнали до там, че той почти не суче, просто си виси на гърдите ми и ме ползва за залъгалка, от което честно казано ми писна. Виси си и ако дръпна гърдата следва див рев. Понякога си стои и по половин час, през което време вече и гърбът ми започва да ме боли от изкривяване, да не говорим, че обича и да ме похапва и пощипва понякога Confused И се страхувам, че ако не спра този навик сега, в бъдеще ще ми е още по-трудно. Иначе прясно мляко през деня си пие и много му харесва. Но нощно време не иска друго освен гърдите ми. Тази нощ се събуди към 12, но не му дадох да суче, е, скъса се да реве, дра се, започна да ме удря, да удря леглото в пристъп на гняв Crossing Arms ... беше някакъв ад. Предлагах водичка, гушках, пеех, говорех... нищо не помогна. Дра се половин час и накрая му дадох, посука точно 10 секунди, след това повися на гърдата ми още 20 минути и накрая заспа. Много се чудя довечера, ако го оставя да спи с бабата дали няма да е по-добре. Поне като знае, че при нея няма мляко може и да не плаче толкова, знам ли ooooh!

# 7
  • Мнения: 147
Преди два месеца махнах окончателно нощното кърмене, с категорично отказване и обяснения че "през деня е изядено млякото и сега вече няма- утре пак", много гушкане, масажчета и оставам до дъщеря ми докато заспи.А по време на нощните събуждания предлагам шишенце с вода(не че я пие). При нас тези обяснения минават и няма трагични изживявания но като гледам твоето бебче е още на годинка и ще му е трудно да разбере че на мама млякото вечер спира или въобще всякакви обяснения  Confused може би можеш да изчакаш или да се надяваш че след определен период от време ще спре да плаче поне от мои опити за по ранно отбиване(точно около годинката и на мен ми беше дошло вече тежко кърменето), но аз просто не можах да го преживея и за сега махнахме само нощното, не се знае кога ще е категоричното  отбиване Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 789
Ами пробвай с бабата, с таткото.... Най-много да се разреве и посред нощ да се върнеш при него, по-лошо няма да стане Simple Smile Но пък може и да спре да се буди. Първите дни докато отбивах Ива взех  майка ми да ми помага и тя спеше при нея. Само една нощ се събудих от силен рев, но преди да си легне не искаше да пие вода след кашата. Тук сега е много горещо и явно е ожадняла повечко.
Но при нас стана обратното - първите дни махнах дневното кърмене и тя знаеше, че вече не суче. Давах само нощем, за да си облекча гърдите.

# 9
  • Мнения: 1 121
sea-fr, и аз пробвам с приказки, ама или още не разбира или не желае да ме разбере. Той по принцип си е инат, не се дава лесно и има навика да си реве, докато не стане неговото. затова малко се съмнявам, че и да е по-голям и да разбира какво говоря, ще ме послуша Confused

Tani4ka_04, аз много искам да спра нощното хранене, то ми тежи най-много, а през деня, ако изобщо имам мляко, мога да продължа да кърмя по 1 макс. 2 пъти на ден още няколко седмици, примерно. Иначе тази нощ пак се събуди към 2 и поиска да суче, но не му давах и понеже доста плака, бабата дойде и го взе при нея, люля го, пя му, общо взето същото, което правя и аз, с тази разлика, че при нея даде резултат и след близо час порядъчно дране, диването заспа блаженно ooooh! Тя направо го взе в нейната си спалня, каза, че се е будил няколко пъти, но го е приспала с гушкане Shocked е, как става тоя номер не знам. Май само при мене си реве до последно. Та така тази нощ за първи път от раждането си досега, малкият изкара без успокоителна нощна цица Crossing Arms Party Много съм доволна, да видим обаче какво ще стане довечера, стискайте палци пак да успеем. Мисля направо да го оставя да спи при бабата и така. Утре ще разказвам baby_neutral

# 10
  • Мнения: 789
И при мен прави така - и бабите, и детегледачката все казват, колко много ги слушала, а при мен като се заинати и нейното трябва да стане. Пък и знаят маймунките, че само мама има мляко, а на другите и да реват, все тая Simple Smile
Остави си го да спи при бабата и ще успеете!

# 11
  • Мнения: 3 695
При нас когато детето стана на 1 година и 3 месеца таткото започна да я приспива вечер (на ръце) два пъти седмично, защото тръгнах на един курс. Освен това започна да спи в отделна стая. Ако се пробуди, отиваше таткото да я приспи и така неусетно за около седмица спря да се буди и започна да спи по цяла нощ. А сега дори и да се пробуди и аз да отида, не дава зор да суче. Иначе си я кърмя през деня, вечер преди лягане давам АМ. Ако беше по-малка (под 1 г.) бих я кърмила и през деня и през нощта, но на тази възраст така прецених, че е най-удачно за нас.
Та така стана при нас: отделна стая и приспиване от таткото. Успех! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 252
Кърмачето надушва мама, ако е наблизо. И като я усети влага целия си гласов потенциал и инат да и привлече вниманието. Надушват ни и това е Mr. Green. Затова, когато реших да му спирам нощното кърмене отидох да спя в друга стая, а таткото ни пое нощните смени. Щом разполагаш с баба възползвай се. Когато не усещат мама наблизо децата по-лесно се успокояват и спят по-спокойно.
Като четох как те ползва за залъгалка се сещам, че и ние минахме по този път. Заспиваше само и единствено с цица в уста като обичаше да я държи и нищо да не прави. Откачах я този период, но го отдавах на никнещите кучешки зъби.
Да не забравяме, че гърдата не дава само манджа! Гърдата на мама дава любов, спокойстие и сигурност и дейста обезболяващо при колики и при никнене на зъбчетата Wink
А като проходят кърмачета търсят утеха в кърменето или само да се сгушат като се ударят или като се стреснат.
Не кърмя вече повече от месец и много ми липсват тези моменти...

# 13
  • Мнения: 1 531
райли,какво става? как мина?

аз замислям отбиване и положението е ТОЧНО като при теб Rolling Eyes през деня кърмя веднъж, а може и без това, но през нощта е просто ... няма заместител успешен и това е  Rolling Eyes в краен случай ще търпя да плаче дори и 3 часа, но ми се иска да пробвам друго преди това Rolling Eyes при нас баба няма... таткото през 2-3 дни има нощна смяна... а дори и той да става, нямам отделна спалня, трябва да кисна в кухнята и да чака мда се справят... чудех се дали наистина,ако спра дневното,няма логически да помисли,че няма вече сучене newsm78

ще се радвам и аз на много мнения Hug

# 14
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
МОта госпожица все още постоянно си иска цица, въпреки че кърма отдавна няма. Е, 1-2 капки незнам дали се броят за кърмене. Единствено ми тежеше нощното кърмене, въпреки че спи при мен. И просто престанах да и давам да суче нощем около година и 1-2 месеца. Няколко нощи плака, аз гушках и така. Това обаче не значи, че не се буди почти всяка нощ по няколко пъти само за да провери къде съм Crazy

Общи условия

Активация на акаунт