въпрос за раждане в шейново (без плащане)

  • 1 680
  • 22
  •   1
Отговори
На скоро ми претстои да раждам.Обзели са ме едни страхове за раждането забебето дали всичко ще мине добре как ще се отнасят акошерките с мен защото няма да плащам. аз ще раждам в АГ ШЕЙНОВО.От консултациите са много доволна незнам как ще бъде при раждането.

Последна редакция: пн, 13 юни 2005, 13:14 от Reza

# 1
  • Мнения: 2 332
Нормално е да се притесняваш за всичко това. Аз също раждах там - с уговорка, но имаше след това в стаята раждали и без уговорка и бяха доволни от отношението.
Съвет: ако ще искаш упойка, трябва да имаш уговорка. Иначе на момента да решиш, че искаш - няма да ти сложат.
Хайде успокой се и леко раждане!

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И аз там раждах без никакви уговорки и съм мнооого доволна.Нямаше викове,нямаше караници.Упойка и без да имаш уговорка с лекар,ще ти сложат,стига предварително да си си заявила,защото могат да ти я сложат,преди да си получила 5см/мисля,че толкова беше/разкритие

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
И аз раждах там без уговорка,дори не съм ходила на консултаци там ,а при познат в поликлиника.Много съм доволна,сестрите за едно кафе и малко стари списания чудеса правят.Влезнах за нормално раждане,след 11часа се  оказа ,че трябва да е секцио,та на 12-тия час мъки родих.И у,пойка си имах и постоянно обезболяващи.Успех!

# 4
  • Мнения: 3 932
Нормално е да се притесняваш за всичко това.
Съвет: ако ще искаш упойка, трябва да имаш уговорка. Иначе на момента да решиш, че искаш - няма да ти сложат.Хайде успокой се и леко раждане!

Това е и моето мнение и личен опит, без уговорка с лекар упойка няма да ти сложат, така че ако искаш такава се уговори с някой предварително.
Кураж!

# 5
  • Мнения: 2 047
...сестрите за едно кафе и малко стари списания чудеса правят.
  Викаш да си приготви кафе и стари списания за сестричките? Обидно звучи.

# 6
  • Мнения: 1 520
Аз раждах в Шейново без никаква уговорка. Тъкмо като се сменяха смените към 18.30 - 19.00 им цъфнах там. А беше спомням си ден, в който се бяха родили 11 ли, 14 бебета вече. Кракът ми стъпваше там за пръв път, консултациите си ги правех на друго място. Бяха много старателни, мили, любезни, отзивчиви, внимателни. Първата нощ разпитвахме сестрата за разни неща, и тя жената с такова умиление ни разказа всичко. Доволна съм и как се грижеха за бебчетата. Даваха всеки ден информация за тях.
Нямам никакви забележки.
Успех и леко, леко раждане.

Последна редакция: пн, 13 юни 2005, 16:27 от elinger

# 7
  • Мнения: 2 028
и аз мисля да раждам в Шейново без уговорка, даже не ходя там на ЖК, естесвено и аз съм си задавала твоите въпроси и имам твоите притеснения, но мисля, че при положение, че Шейново е сред болниците с най-голяма раждаемост, няма да има проблеми Praynig

...сестрите за едно кафе и малко стари списания чудеса правят.
  Викаш да си приготви кафе и стари списания за сестричките? Обидно звучи.

не мисля, че е обидно, даже е много миличко, това са малки, но любезни жестове, какво трябва да им се дава, за да не е обидно - пари ли?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 277
И аз раждах в Шейново без никаква уговорка, ходех там на консултации.Много съм доволна, това че нямах уговорка нямаше никакво значение, имах усложнения наложи се секцио по спешност, всички лекари и акушерки бяха внимателни, професионално отношение отвсякъде...не се безпокой.
А по въпроса за упойката, ако поискаш и без уговрка ще ти сложат, друг е въпроса, че си искат 100лв., едно момиче поиска, също нямаше уговорка, сложиха и, така че ако те обземе страх и искаш никой няма да ти откаже-БЪДИ СИГУРНА.

Упсех и леко

# 9
  • Мнения: 2 755
...А по въпроса за упойката, ако поискаш и без уговрка ще ти сложат, друг е въпроса, че си искат 100лв., едно момиче поиска, също нямаше уговорка, сложиха и, така че ако те обземе страх и искаш никой няма да ти откаже....
Точно така е. В хода на раждането си поисках упойка, извикаха анестезиолога, който беше на смяна и той ми я постави (бързо и внимателно). Тъй като, упойката се смята за екстра, са заплаща, 100 лв. Като цяло, останах много доволна от персонала в болницата.

# 10
  • Мнения: 3 932
...А по въпроса за упойката, ако поискаш и без уговрка ще ти сложат, друг е въпроса, че си искат 100лв., едно момиче поиска, също нямаше уговорка, сложиха и, така че ако те обземе страх и искаш никой няма да ти откаже....
Точно така е. В хода на раждането си поисках упойка, извикаха анестезиолога, който беше на смяна и той ми я постави (бързо и внимателно). Тъй като, упойката се смята за екстра, са заплаща, 100 лв. Като цяло, останах много доволна от персонала в болницата.

Явно зависи от персонала на смяна, на мен ми отказаха поставянето на такава упойка дори и след като споменах, че съм запозната с факта че се плаща. Иначе грижите и вниманието са факт.

# 11
  • Мнения: 2 047
 
и аз мисля да раждам в Шейново без уговорка, даже не ходя там на ЖК, естесвено и аз съм си задавала твоите въпроси и имам твоите притеснения, но мисля, че при положение, че Шейново е сред болниците с най-голяма раждаемост, няма да има проблеми Praynig

...сестрите за едно кафе и малко стари списания чудеса правят.
  Викаш да си приготви кафе и стари списания за сестричките? Обидно звучи.

не мисля, че е обидно, даже е много миличко, това са малки, но любезни жестове, какво трябва да им се дава, за да не е обидно - пари ли?
  Жестовете са мили, но на мен ми прозвуча сякаш малко им трябва и стават чудесни. Не желая да се отклонявам от темата, просто имам приятелки сестри и знам за какви заплати работят и въпреки всичко са отзивчиви към всеки.

# 12
  • Мнения: 3 550
Раждах там през март с планирано секцио по медицински причини без уговорка. Всички бяха много любезни в предродилно и в реанимацията. След като родих като че ли ни хвърлиха на бунището. Визитациите се претупваха, не ни информираха за децата, не получих помощ при кърменето (добре, че го има форумът тук). Не се оплаквам, просто ми направи впечатление колосалната разликата между двете отделения. Като че ли липсата на ремонт на първия етаж се е отразила и на персонала, който го "кара през просото". Иначе, операцията мина перфектно, възстанових се бързо, шева е чудесен. Желая ти успех и горе главата!

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз сьм много доволна от Шейново. Второто си дете родих там без никакви уговорки, даже и не знаех кьде е болницата. Видях я по сред нощ, когато се започна раждането. В сравнение с едно друго здравно заведение, кьдето родих преди 7 години, плюсовете на Шейново са в пьти повече.
Успех и леко раждане ти желая!

# 14
  • Мнения: 8 505
Да те успокоя за упойката-на прегледа предния ден (най-късно сутринта в деня на раждането) казваш на докторите,че искаш упойка,за да те имат впредвид(а ако впоследствие се откажеш-няма проблем).Струва 100лв и си ги заслужава до стотинка!Нямала съм уговорка с никой в Шейново,не познавах никой там.И на консултации не съм стъпвала.Много се учудих от коментарите на останалите мами,че трябвало да имаш уговорка,за да ти сложат упойка #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт