Плаче от едната гърда!

  • 586
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 559
Здравейте! От около една седмица моя мъник ми върти някакви номера. Какви ли не теории си измислих, но никоя не пасва  Crazy
До сега си сучеше напълно нормално, даже лакомо. Сега започна да плаче като му дам дясната гърда  Shocked Ама не да мрънка, а направо се дере и пищи. Гушвам го изправен за малко, успокоява се и след още малко почва да реве защото е гладен. Пак му я давам и пак същата история, но с по-силно пищене  #Crazy
Ако му дам лявата - няма проблем, цока си. Някой има ли идея какво става???
Не ми е разранено зърното. Мислех, че тече много мляко и не може да смогва (както се случва и с двете гърди) пробвах да изцедя малко и после да му дам, но и това не е. Или пък да няма кърма и да се ядосва, но има като стисна потича. Да не е от позата? Но си цока почти 2 месеца така и нищо му нямаше! А най-странното за мен е, че не го прави винаги. Само понякога! Нощем не я отказва примерно. И през деня понякога няма проблем....какво става???

# 1
  • Мнения: 239
И при мен беше така. Дясната от едно време нататък все я отказваше, лявата си я цокаше с кеф  newsm78 Ама такъв рев му дръпваше, ако не му дам лявата, все едно, че го колят. Whistling Голям зор видях. Четох някъде, че може едното ушенце да го боли и да не иска затова, но констатирах, че не от това. Единственото разумно обяснение, което можах да намеря е в това, че след раждането като започна да суче и така се случи, че много повече ми разрани въпросната дясна гърда и аз ползвах известно време силиконово зърно за нея, но той си цокаше де. Някъде четох, че този силиконов предпазител незнам си как променял нещо при сукането и бебето нещо суче по- малко от тази гърда или нещо такова и се намалява лактацията, в резултат на което в едната гърда имаш по- малко мляко, в другата повече и бебето го изпива от едната много по- бързо и се ядосва, че няма и реве от нея. Или пък просто каналчетата са стеснени в едната гърда повече и му пуска по- тънка струя и той се ядосва  Crazy При мен наистина забелязах, че от тази, която той мразеше винаги съм изцеждала по- малко мляко и струйката беше по- слаба. А иначе като стисна има, но явно само за стискане има, а като започне да пие бебето и е някакси слаба и тънка струйката. Поне в моя случай това май беше обяснението. При теб може да е друго. Ще следя темата да видя и други мами с такъв проблем от какво е било при тях. Постепенно обаче това се оправи, защото винаги му предлагах първо "омразната" и колкото изпие изпие и чак тогава давам "любимата". От няколко месеца вече проблемът окончателно изчезна.

# 2
  • Мнения: 559
Ами не е от ушенцето, защото си спи на него. Не са и по-тесни каналите, защото така се излива, че се дави (както и от другата) Днес не ми е плакал от нея. Дано да е било само за тая седмица...  Praynig

# 3
  • Мнения: 247
И ние бяхме така. Първо лявата ,а сега и дясната. Обаче аз му хванах цаката  Wink просто от позата е нещо newsm78 Щом започне да се изпъва на зад и да плаче започваме да цокаме легнали и няма проблеми  Peace Ако искаш опитай  bouquet

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.Имах същия проблем.Виж какво съм писала тогава.Дано ти е от полза. Hug
Цитат
сряда, 18 юли 2007, 11:47
Днес забелязах нещо друго.Явно "човекът"  си е запомнил тази лошата гърда и не ще да я види.И така,обърнах го на една възглавница и го сложих да суче наобратно, да си мисли,че е на другата.И проработи-пак едвам смогваше да гълта,но пък изгледа му беше към лявата и явно си мислеше,че е на нея.И я изцока цялата-нищо,че не я харесва. Crazy

# 5
  • Мнения: 1 636
И аz бих каzала да смени6 поzата. Не мисля,че е от иzгледа,но тогава по друг начин иzлиzа млякото. Ако има6 по_малко мляко там Ще се вижда,при мен бе6е огромна раzликата. Ако мисли6,че не иzлиzа млякото може да опита6 преди,а и по време на кърмене да слага6 топло парче на гърдата ти.

# 6
  • Мнения: 121
И аz бих каzала да смени6 поzата. Не мисля,че е от иzгледа,но тогава по друг начин иzлиzа млякото. Ако има6 по_малко мляко там Ще се вижда,при мен бе6е огромна раzликата. Ако мисли6,че не иzлиzа млякото може да опита6 преди,а и по време на кърмене да слага6 топло парче на гърдата ти.
Напълно подкрепям Чиколина и при нас има подобен проблем. Ако случайно кърмата е по- малко (ти ще го усетиш бъди сигурна), пробвай да започваш кърменето с проблемната гърда, но  и смяна на позата  Peace- може би това ще реши проблема ви...

# 7
  • Мнения: 559
Благодаря ви за съветите! Вече не се дърпа. Не знам каква беше тая щуротия на малкия, ама ме шашна. Една седмица беше и отмина  Thinking

# 8
  • Мнения: 121
 Laughing Браво!!!
Леко и безпроблемно кърмене Grinning

Общи условия

Активация на акаунт