Овесени ядки

  • 729
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Ако имате идея по какъв начин могат да се приготвят, освен с мляко и сок, моля споделете! Полезни са, обаче традиционното им приготвяне е адски скучно и според мен безвкусно.

# 1
  • Мнения: 5 877
Фини овесени ядки с кисело мляко. Могат да се добавят череши, орехи, банан, стафиди, настъргана ябълка, канела, ягоди, каквито плодове изобщо се сетиш. Вместо мляко може да се сложи и сметана.
Нe ги варя, само ги разбърквам с киселото мляко. Канелата придава много хубав вкус, аз слагам и захар, но може и мед. Детето ми общо взето отказва друга закуска (пусках специална тема за идеи, но нямах успех). Тази сутрин се отказа от торта в полза на ядките.

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Става и по рецептата за попара със сирене като замениш хляба (сухара) с овесени ядки.

# 3
  • Мнения: 5 500
Преди правех на Цецо от фините овесени ядки с мед и смлени орехи, ако обичаш заквасена сметана може да сложиш една лъжица. Става и с каквито ядки си харесваш.
Сега купувам със сушени плодове и ядки, вътре има стафиди, смокини, банани, лешници, бадеми, освен овесени ядки има и пшенични, страхотни са и вече не слагам мед, защото са достатъчно сладки.

# 4
  • Мнения: 265
като правя кекс често замествам една чаша брашно с чаша овесени ядки. Става много вкусно Blush

подкрепям и идеята на аномалия - овесената каша със сирене е много вкусна.

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз си ги варя с вода, прецеждам,слагам малко мед, настъргана ябълка и банан-супер стават,или вместо мед-стафиди. и аз ги мразя с прясно мляко. преди пък само с кисело мляко ги ядях и сбанан-ммммм

# 6
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Ето тук е разгледана темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12095.0;topicseen

Общи условия

Активация на акаунт