За жълтъка?

  • 1 164
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 709
Имам въпрос:
До сега съм давала по половин жълтък не повече от 3 пъти за 3 месеца и се чудя проблем ли е това? Rolling EyesЗабравям да питам педиатърката всеки път Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 554
Не смятам, че е проблем и аз не съм давала отдавна.

# 2
  • Мнения: 191
3 пъти за 3 месеца? А защо? Не ти е хрумвало или не го харесва малчугана? Ако всичко е наред и няма алергия към жълтъка, започни да му даваш по половинка 2 пъти в седмицата.

# 3
  • Мнения: 2 587
Защо да е проблем?Аз не съм давала изобщо.

# 4
  • Мнения: 393
 А от кога се дава?

# 5
  • Мнения: 552
Май се дава след 5-ти месец заедно със зеленчуковото пюре...в началото по 1/8 от него,след това 1/4,1/2...
Но наскоро четох в Спок,че дори не било много хубаво да се дава PeaceЗа съжаление не помня защо Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 984
жълтъка е пълен с лесноусвоими витамини и микроелементи, вкл желязо... около 8м е добре да се включи.

# 7
  • Мнения: 191
Дава се след 9тия навършен месец, дори по-късно, въпреки че практиката в БГ е въвеждането му още след 6тия месец.

# 8
  • Мнения: 4 433
След 8 месец

# 9
  • Мнения: 4 784
Никога не съм го давала стриктно, даже рядко давам жълтък. Не мисля, че е кой знае какъв проблем, при добри показатели от изследванията, които правим през няколко месеца.

# 10
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
За храненето на бебето се ръководих от книгата на проф.д-р. Лиляна Трифонова.От там видях ,че жълтъка се включва около 6м.И аз тогава дадох за първи път.В момента му давам  2 пъти в седмицата по 1 жълтък. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 709
Мерси! Започвам да давам 2 пъти седмично Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 984
Мерси! Започвам да давам 2 пъти седмично Hug  bouquet
може и 3 пъти.

# 13
  • Мнения: 2 231
Мерси! Започвам да давам 2 пъти седмично Hug  bouquet
Оф Димяни и аз като теб. 3-4 пъти за 3-4 месца. Просто не се сещам. Май ще почна и аз да давам на Ема. Thinking Не 2* седмично, ама поне от време на време. То и 2* месечно да й дам пак си е напредък. Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 5 709
Ще се сещам няма как Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт