parvoklasnik

  • 789
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Zdraveite, az sam Tania. Ot 9 god. sam v Greece, sinat  mi  e roden tyk i e ve4e na 6 godinki. S maja mi sme pred goliama dilema... kade da tragne malkia na u4ili6te v Greece ili v BG...  Thinking Mnogo molia za mnenia po vaprosa, za6toto sme na krastopat. Mislia da se pribiram s sina mi ,za da zapo4ne v BG, a maja mi da ostane v GR. Pomognete mi da vzema pravilnoto re6enie.  Stop

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 334
Здравей,а съпругът ти е българин така ли? ами зависи къде мислите да живеете за в бъдеще. предполагам сте се установили в Гърция и детенцето говори езика. ако не мислите да се връщате към БГ защо да не ходи в гръцко училище?математиката е еднаква навсякъде  Wink е вярно,че писането и четенето на български ще бъдат твоя грижа в този случай. а има ли БГ училище примерно към посолството,ако живеете в Атина? аз не мога да правя сравнения между нашата и тяхната образователна система,защото не съм запозната, но по-скоро бих останала в Гърция. Не се деля аз от мъжо  Laughing но още веднъж зависи вашите планове какви са...

# 2
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ммммммм да,аз бих останала v Гьрция,ако там сьм се останоvила и мисля ,да си остана за постоянно.Не бих се vьрнала v Бьлгария само за да у4и детето ми v бьлгарско у4илиЩе.Не ми се струvа хубаvа идея да се разделя с мьжа ми заради тоvа.

# 3
  • Мнения: 4 629
Аз на твое място не бях заминала с детето далеч от съпруга си. Според мен  или всички в Гърция или в България.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Не схванах в кой град си, но имам познати в Солун и техните деца ходят в някакво училище за чужденчета и бяха доволни. Това да се разделя семейството заради училище не е читава работа

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Зависи къде сте реШили да живеете:не схванах ти искаШ окон4ателно да се прибереШ в Бг или ? Съпругът ти грък ли е? Аз ли4но не бих разделила детето от баЩа му а и себе си от мъжа си само за да у4и детето в бг у4илиЩе. Мисля,4е е правилно детето да у4и и живее там където са родителите му Thinking Но всеки сам си реШава... newsm78

# 6
То май няма какво по-различно да кажа от момичетата. Акъл....ми той най-лесно се дава. Но ти най-добре знаеш какви са ви плановете. Ако искаш сподели малко повечко инфо за това  Wink Grinning

ПП: И ние тази година ще си имаме първокласничка, но честно въобще не ми е идвало и на ум да се връщам в Б-я, и тя да учи там. Но и ние сме решили да живеем тук (пък каквото сабя покаже)  Grinning

# 7
  • Мнения: 32
Радвам се, че се отзовахте на проблема ми. Всъщност идеята ни е след 2-3 години да се приберем ... евентуално  newsm78  Но днес записах детето за всеки случай на училище тук.  Но как ще продължи в БГ ако започне в Гърция,  ще може ли да настигне връстниците си в училище. Синът ми почти не говори български, но разбира, понеже от 4 месечен е на градина.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Радвам се, че се отзовахте на проблема ми. Всъщност идеята ни е след 2-3 години да се приберем ... евентуално  newsm78  Но днес записах детето за всеки случай на училище тук.  Но как ще продължи в БГ ако започне в Гърция,  ще може ли да настигне връстниците си в училище. Синът ми почти не говори български, но разбира, понеже от 4 месечен е на градина.

За езика не се притеснявай, децата попиват бързо (моите племенници заминаха за САЩ на 12-13 годишна възраст и доста бързо са се адаптирали, накрая са завършили с отличие тамошното даскало )

# 9
... Всъщност идеята ни е след 2-3 години да се приберем ... евентуално  newsm78  ...
В такъв случай единият от вариянтите е наистина да запишеш детето в Б-я , но ако не те бърка след като се приберете примерно детето за една година да остане в по-долен клас, докато понаучи и българският, тогава просто нека през това време си учи в Гърция. Друг вариянт ако има българско училище в Гърция (на официалният сайт не видях такова Thinking) детето да ходи и да учи българският език там и после евентуално ще му е по-лесно да се приспособи. В българските училища мисля, че учат български език и литература, география и история Thinking Confused

# 10
  • Мнения: 980
То е твое реШението,ама ние женурята сме по съветите и се бъркаме в чужди работи и това е. Crossing Arms Идеята ми е, че в България повечето деца тръгват на 7 на училиЩе. Смята се, че им удължават детските години. Нека тръгне в Гърция,пък по нататък дано се поиzаснят неЩата дали Ще оставате или не.Така печелите година и семейството няма да се дели Naughty
В България е важно едва от 4 клас.От тогава zапочва материала,който влиzа в кандидатгимнаzиални иzпити.Макар,че всичко се оправя с частни уроци. Peace Laughing
Колкото до еzика,другите мами са прави,има Школи и т.н.а в къЩи може да се zадължите да се говори само българск
успех Hug Sunglasses

# 11
  • Мнения: 392
Благодаря ви момичета, имате право, няма да си оставя мъжа сам. Вече решихме - оставаме тук.

# 12
Благодаря ви момичета, имате право, няма да си оставя мъжа сам. Вече решихме - оставаме тук.
newsm10

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Обаче наблягай на българския език в къщи и му чети приказки на български задължително всеки ден. Аз днес на моя му обяснявах що е то "магаре на мост". Чета му Патиланци, но е доста трудно за разбиране. Не знам ако му се наложи да учи в БГ много ще го закъса. Имаме и една игра, ако не знае някоя дума на БГ да се опита да отгатне какво значи от контекста. Давам и парички за успешно завършен урок по БГ в къщи. Може и на теб да ти свършат работа подобни трикчета така, че да поддържате езика писмено и говоримо.

Общи условия

Активация на акаунт