Каква електрическа четка за зъби?

  • 2 551
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Препоръчаха ми на Oral B- Braun, но не знам точно кой модел. Моля ако някой има повече опит да сподели и вярно ли е това, че венците кървят като се мият с такава ел.четка  newsm78

# 1
  • Мнения: 30
Simple Smile Венците не кървят от четката за зъби, а от Парадонтоза. Естествено като си миеш зъбите, притискаш венците и те започват да кървят.
Електрическата четка е добра, защото е с малък накрайник и измива всеки зъб отделно, но пък трябва да се държи по-дълго, което е проблем при кървящи венци.  Rolling Eyes
Ако имаш проблеми с Парадонтозата ти препоръчвам Лазерна терапия. Вече втора година я провеждам (10 дневен курс) и да чукам на дърво съм много добре, в благодарение на д-р Тодорова. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Мъж ми и Дияна използват Орал-Б. Аз имам Браун. И двете четки са добри.

# 3
  • Мнения: 1 636
Декември купих на двамата ми сина по една такава Oral-B  и съм много доволна.Работи 1 мин.и zапочва 1 песен,след песента се вклÜчва автоматично zа следваЩата 1 мин.Така не е нужно да следи6,колко време си ги мила,а на децата им е интересно коя мелодия от обЩо 12 Ще zапочне.Мога само да я препоръчам.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 387
Simple Smile Венците не кървят от четката за зъби, а от Парадонтоза.

Извиние ме, че се намесвам, но това изказване е доста крайно. Кървенето на венците не означава непременно пародонтозата (която е едно крайно и за съжаление нелечимо състояние), а предупреждение, че е възникнал проблем, който трябва да бъде взет под вниманив - например гингивит (той се лекува). Колкото до четката за зъби - ползвам Браун, но накрайника и е голям колкото на обикновена четка. Ако не си агресивна и не търкаш много интензивно около венците, мисля че няма да има проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 424
ползвала съм на орал - б и браун и честно да ви кажа, предпочитам си старата обикновена четка. много по - добре ми измива зъбите.
сега ползвам на орал - б - пулсар и съм много доволна.  Peace

# 6
  • Мнения: 324
Ние сме с Oral-B Vitality, доволни сме.
Но не съм ползвала четки на други марки и не мога да направя сравнение.

# 7
  • Мнения: 1 900
Аз съм с тази, доволна съм.

# 8
  • Мнения: 5 255
Simple Smile Венците не кървят от четката за зъби, а от Парадонтоза.
Извиние ме, че се намесвам, но това изказване е доста крайно.
Да, крайно е.
От както ползвам електрическа венците не ми кървят. Преди не ги масажирах достатъчно.
Това твърдение съм го чувала и от познати.
След смяна на обикновенна с електрическа, "преблемните" венци се оправят.
Относно въпроса по темата - ползвам/е Taurus   Peace

# 9
  • Мнения: 4 187
Ние сме с Oral-B Vitality, доволни сме.
Но не съм ползвала четки на други марки и не мога да направя сравнение.


И моята е такава, доволна съм! Мисля, че е с избелващ ефект.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз съм с Браун и съм доволна, а за детето сменям накрайника с детски с принцеси и съм много доволна...

Общи условия

Активация на акаунт