Кое се заменя по-рано - сутрешното или вечерното млечно хранене?

  • 2 107
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 591
Горе - долу това е въпросът. Бебчо става на 1 годинка, струва ми се, че горе - долу е време да му заменя още едно ядене. Но се чудя кое - закуската или вечерята? Той от доста време си е на 4 хранения, сутрин и вечер - на мляко. И ако трябва вечерното да се смени първо, то с какво?

# 1
  • Мнения: 126
Цвети също е на 4 хранения и сега започвам да заменям сутрешното мляко с друга закуска - попара, кус-кус и т.н. Доколкото знам е по-добре вечерното да си остане малко по-дълго.

# 2
  • Мнения: 262
И аз така знам, че вечерното е добре да си остане мляко.

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Замени сутрешното мляко Peace

# 4
  • Мнения: 959
Хайде и аз, да припея в хора  Laughing  katiABV, замени сутрешното.  Peace
На дъщеря ми го замених, преди годинка някъде. Вечерното е хубаво, по дълго време да се приема.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сутрешното се заменя по-рано

# 6
  • София
  • Мнения: 5 707
Аз мисля до годинка да давам и сутрин и вечер и след това да заменя сутршното АМ с др закуска, а вечерното поне до 2 г да си остане АМ Peace

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 196
...а вечерното поне до 2 г да си остане АМ Peace

Но с вечеря преди това, нали?! Имам предвид- вечеря към 18-19 ч и мляко преди ядене.
Първо замених сутрешното мляко. Но дъщеря ми продължава да пие мляко преди заспиване.

# 8
  • Мнения: 2 908
Замених първо сутрешното хранене с попара или с друго,а не АМ.

# 9
  • Мнения: 76
а моят син сам се отказа от вечерното мляко на 8м.пиеше по 50-60гр и не искаше повече и започнах да давам супички-лакомо си ги изпапква........

# 10
  • Мнения: 2 587
Първо замених сутрешното.Вечерното доста по-късно и то с кисело мляко.

# 11
  • Мнения: 999
Сутрешното се заменя по-рано
Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
...а вечерното поне до 2 г да си остане АМ Peace

Но с вечеря преди това, нали?! Имам предвид- вечеря към 18-19 ч и мляко преди ядене.
Първо замених сутрешното мляко. Но дъщеря ми продължава да пие мляко преди заспиване.

Не, не мисля изобщо да му създавам навик за 2 вечери. Или ще е мляко, или ще е друго, може и нещо с мляко, но в никакъв случай не веднъж - друго, веднъж - мляко. Към 17 - 18 му е следобедната закуска.

Значи най - добре да заменя сутрешната закуска с някаква евентуално млечно-зърнена закуска,така ли? Не попара, мразя я и такова нещо няма да правя...

# 13
  • Мнения: 5 940
Още не съм заменила двете млечни хранения и смятам да не го правя, докато синът ми не покаже признаци, че не са му достатъчни.
Зърнено-млечна каша давам следобед, на обяд яде манджа. В промеждутъците сурови плодове и зеленчуци.
И все пак, ако реша да заменя, бих заменила закуската. Според мен вечер трябва да се приема по-лека храна. Детето така спи по-спокойно.

# 14
  • Мнения: 117
 Казват , че до годинка е хубаво да има две млечни хранения, закуската предлага по-голямо разнообразие и е по-лесно да се замени, не всяка храна е подходяща за преди сън, за това замени сутрешното. Peace

Общи условия

Активация на акаунт