Нови ЕГНта!!??

  • 2 966
  • 21
  •   1
Отговори
Извинявам се за въпроса, но днес изкарах акт за раждане на дъщеря си и се оказа че от 2000 година вместо нулата във месеца се слага четворка.Сега егнто ни изглежда така 0846......а по старо му трябва да е 0806......Наистина ли е така или тази служителка не е наред.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: X


То, че стават грешки, стават, ама това си е така.
Моят син е роден на 30.12, а акта  му за раждане  е издаден на 29.12. Явно служителката е имала ясновидски способности. Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Така е. Иначе няма да могат да ги различават от родените на същия ден преди век. Всъщност, към месеца на раждане се прибавя 40, т.е. родените през април са с цифри 44 за месеца, а тези през ноември - с 51.

# 3
  • Мнения: 2 018
Извинявам се за въпроса, но днес изкарах акт за раждане на дъщеря си и се оказа че от 2000 година вместо нулата във месеца се слага четворка.Сега егнто ни изглежда така 0846......а по старо му трябва да е 0806......Наистина ли е така или тази служителка не е наред.Благодаря предварително.

Не е сбъркала! Така е защото, иначе ще се дублират с ЕГН-тата на родените 1908г.

# 4
  • Мнения: 3 405
Няма никаква грешка. Цифрата 4 се добавя вместо нулата, за да не се дублират ЕГН на хора родени през 1900 г и нататък. Това е.
До септември нулата е четворка, а от октомври до декември петица.

# 5
  • Мнения: 545
ето ти го и официално:
Цитат
# Проверка на датата:

Проверяват се денят, месецът и годината за валидна дата. За родените преди 01.01.1900 г. към месеца се прибавя числото 20. За родените след 31.12.1999 г. към месеца се прибавя числото 40.
цялото е тук:
http://www.grao.bg/esgraon.html

# 6
  • Мнения: 5 622
Като видях заглавието на темата с толкова въпросителни и удивителни, помислих, че едва ли не престои смяна на всички ЕГН-та..Помислих си да не би от евросъюза пак нещо да ни задължават  Joy

# 7
Абсолютно няма грешка.Голямата ми е през 2001 и ЕГН-то и  е 0143....А на малката 0752 нищо,че е родена декември.Не е 0712...

# 8
  • Мнения: 1 712
Моята е април 2002 и е 0244

# 9
  • Мнения: X
Еййййй, изкара ми акъла, помислих, че всички ще си сменяме ЕГН-тата.  ooooh!
 Е, като толкова се учуди, защо не попита служителката?

# 10
  • Мнения: 67
Като видях заглавието на темата с толкова въпросителни и удивителни, помислих, че едва ли не престои смяна на всички ЕГН-та..Помислих си да не би от евросъюза пак нещо да ни задължават  Joy
и аз така помислих Peace Joy

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И аз си помислих че сменят ЕГН-тата. Баси, вземете мислете малко като слагате заглавия на темите.

# 12
  • Мнения: 5 622
 Joy

Аз сериозно се изплаших..Знам наизуст един куп ЕГН-та, някои ми трябват, други случайно съм запомнила (на роднини и познати) и се закъхарих, че сега тази ми информация няма да е актуална  Joy

А дали няма да мога да използвам темата и да питам (но дали ще може някой да отговори) как е възможно един човек да има две ЕГН-та? Не мога да конкретизирам за какво става дума за съжаление, но аз знам (ползвала съм) едно ЕГН, а в последствие излиза друго, което отговаря на този човек  Shocked

# 13
  • Мнения: 1 447
И аз си помислих че сменят ЕГН-тата. Баси, вземете мислете малко като слагате заглавия на темите.
Ох и аз си помислих същото,но като прочетох за какво става въпрос се успокоих.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 521
Така е, прибавя се /сумира се месеца + числото 40/ .

За човек с две ЕГН - не може. Може да има промяна в ЕГН по някаква причина, но в един момент актуално е само едното ЕГН, другото остава "вързано" за записа, но не е актуално.

Общи условия

Активация на акаунт