Странна болка и ПКЯ....

  • 2 100
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, милички!
Реших да попитам тук в нова тема.
Снощи при поредната страстна нощ  Embarassed Laughing Embarassed почувствах болка вдясно, де да знам, около единия яйчник..
След това продължи да ме боли през нощта малко и днес се събудих със същата странна болка..
Незнам на какво се дължи...
Аз съм нова във въпросите с фоликулите..
Този месец като ме гледаха с УЗИ на 9-ти ден се оказа, че имам поликистоза.
В десен яйчник - един доминантен фоликул- 11мм, а в ляв - цели 6, като има доминантен 8 мм...
Доки ми пусна пак естрадиола на 11-ти ден, че на 5-ти беше нула  и на 11-ти ден вече беше 144.
Лх също ми беше много ниско - 2.45 на 5-ти ден, а на 11-ти вече беше 7 и нещо и доки каза, че съм с условия за много добра овулация..
Но нищо не ми каза за тези фоликули - всъщност не ми обясни много добре...
Каза, че все пак е добре, че има доминантен фоликул.
Ама графиката ми нищо хубаво не показва  За пръв път имам такава луда графика и сигурно е от тези фоликули..
Чудя се ( дано не ми се смеете много Embarassed ) да не би снощи при по-дълбок контакт Embarassed Embarassed Embarassed    ( че за това имах болки) нещо да е станало, незнам да се е пукнал някой филикул или незнам вече...
Нещо много омотано ми стана....
Нещо не разбирам с тази ПК. newsm78
Това, че имам доминантен е добре и означава, че все пак може да порастне, да се пукне....
Ама какво става с по-малките фоликулчета?
Ох, то май много въпроси станаха и нещо много объркано стана...
Все пак ще се радвам, ако някой ми изясни малко ситуацията, че уж исках да съм спокойна, но тази графика и изобщо нещо много взеха да ме притесняват..
Прегръщам ви, милички!  Hug
Прегръщам ви и ви желая хубав и усмихнат слънчев ден!
    Hug  bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 1 351
naskomimi, и на мен ми се е случвало но не съм успявала да забременея , при такива болки по - късно доктора ми ме прати на изследвания и се установи предраково положение . Не е задължително при теб да е така , защото пък една моя приятелка е изпитала същите болки , по същия начин и точно него месец е забременяла.Аз ти пожелавам втория вариянт.Защо не се обадиш на доктора си ???Успех.

# 2
  • Мнения: 4 726
 И мен редовно при секс ме боли единия яйчник, след това също. И също съм си мислела за спусване на фоликул обаче отгоовр съществен нямам.

# 3
  • Мнения: 143
Болката при спукана киста е много силна- спомням си как ме преряза, чак извиках и не можех да мръдна. Оперираха ме по спешност.
Ти щом си изтърпяла досега, сигурно не е, но иди на лекар за всеки случай.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Болката при спукана киста е много силна- спомням си как ме преряза, чак извиках и не можех да мръдна. Оперираха ме по спешност.
Ти щом си изтърпяла досега, сигурно не е, но иди на лекар за всеки случай.
Не, не беше толкова силна  въобще...
И друг път ми се е случвало, пак в такива по-дълбоки Embarassed Embarassed Embarassed пози Embarassed
Просто после малко продължи да ме понаболява вечерта и малко сутринта..
Днес много слабо, но все пак си ме понаболява..
..

# 5
  • Мнения: 143
 Относно секса ме беше предупредил лекаря, че не бива да се правят някакви по-специални изпълнения, защото е възможно да се спука киста.
 Дано се излекуваш по-скоро и умната!  Laughing

# 6
  • Мнения: 421
Наскомими, този лекар набазата на какво ти постави диагноза ПКЯ? Ако само от един преглед и две стойности на ЛХ, ми се струва много несериозно това. Чувала съм за случаи, в които понякога на жени са им се образували повече фоликулчета, доминантния се пука, а малките изчезват с менструацията, но това незначи поликистоза. Според мен, за да се постави категорично такава диагноза е необходимо изследване на всички хормони в един цикъл и проследяване на фоликулите в продължение на 3 цикъла.
А относно секса и мен ме боли много често десния яйчник, но ми минава много бързо. Случва се само при "по-дълбоки" пози. Питала съм няколко лекари от какво е, но никой неми дава отговор.

magy_m78 ти говориш за спукване на киста, а Наскомими май имаше предвид пукане на фоликула, т.е. настъпване на овулация.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Наскомими, този лекар набазата на какво ти постави диагноза ПКЯ? Ако само от един преглед и две стойности на ЛХ, ми се струва много несериозно това. Чувала съм за случаи, в които понякога на жени са им се образували повече фоликулчета, доминантния се пука, а малките изчезват с менструацията, но това незначи поликистоза. Според мен, за да се постави категорично такава диагноза е необходимо изследване на всички хормони в един цикъл и проследяване на фоликулите в продължение на 3 цикъла.
А относно секса и мен ме боли много често десния яйчник, но ми минава много бързо. Случва се само при "по-дълбоки" пози. Питала съм няколко лекари от какво е, но никой неми дава отговор.

magy_m78 ти говориш за спукване на киста, а Наскомими май имаше предвид пукане на фоликула, т.е. настъпване на овулация.
Благодаря ти, миличка!
Така ме успокои! Hug
Че се бях шашнала с тази болка...
Относно ПКЯ и на мен ми е странно, защото по принцип даже съм с ниско ЛХ, а то нали приПКЯ е високо....
Тестостерона си е ок, но имам проблеми с надбъбречните жлези, окосмяване, нисичка съм, кожата ми е омазнена, но никой не ми е казвал досега за ПКЯ...
Само сега като имах 6 фоликула в левия яйчник...
Но пък беше още на 9-ти ден - може да са тези малките фоликулчета, дето казвате, че са нормални...
Незнам, много ми е объркано с тази поликистоза...
Не искам да обвинявам лекаря, защото лежаш в ендокринологична клиника и доки е ендокринолог, макари да е завършил и гинекология и може би не е съвсем наясно и с гинекологичните неща...
Относно всичките хормони- имам ги този месец- в бележките в графиката съм ги писала и на 9-ти ден естрадиола ми беше нула...
А ЛХ беше 2.45 само...
Доки ми ги пусна пак на 11-ти ден, защото са притеснителни стойности и вече бяха съответно 144 и 7.11 - и той каза, че би трябвало да имам много хубава овулация...
Но вече четвърти месец меря температура и предишните месеци ми беше много хубава графиката, но ние се пазехме, заради лечението на щитовидната жлеза Cry
А сега ми е толкова лоша графиката......
Cry Cry Cry

# 8
  • Мнения: 93
Аз  когато имах ПКЯ ме боляха яйчниците всеки ден с  постоянни и тьпи болки.
Дано се оправиш бьрзо  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 423
"Когато имах"....сега къде ти е ПКя-то,ако си го излекувала как е станало това?
Аз съм с ПКЯ и преди лапароскопията и фенестрацията на яйчниците имах ежедневна тъпа болка в корема и яйчниците (не непоносима, но усещаща се), както й усещането, че ми се ходи често по голяма нужда пък то не е така. Възможно е да усещаш всякакъв тип болки и незгоди,не искам да те разочаровам, но може би не е забременяване това,което си усетила.

Общи условия

Активация на акаунт