baby-sling

  • 8 385
  • 63
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 847
Някой ползвал ли е baby-sling?

Изглежда много удобно. А става и за по-големи ( 2-3 годинки ) деца.

Ето тука има снимки:

http://www.rockinbabysling.com/pages/slings.html

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
да, най-вече в Африка съм ги виждала, в България само жени от малцинствата съм виждала, но и те често вече имат и кенгуро.

Но виж , например в Дакар когато бях, най-силно впечатление ми направиха тамошните жени, носейки бебета си в бейби слинг, много са колоритни, понякога имат и 2 деца - едно отпред, едното отзад , а на главата огромна тепсия с банани,манго, папая и други вкусни неща. А бебета си спинкат сладко, сладко. Е, техните бейби слинг, не изгледждат точно като на снимкиите от сайта, но пък за сметка на това, са много шарени, пъстроцветни и винаги в хармония с бубу-то на майката.
Много са специални тези гледки, които никога няма да забравя.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Liorena,

и аз имам кенгуру. Нищо, че не съм от малцинствата.

Изглежда много удобно и за детето и за майката. Когато съм с кенгуруто и искам да седна някъде, трябва да съм си дотътрузила и количката. Та свалаям кенгуруто ( като се моля Боби да не се събуди ) и измъквам детенце от него, за да го сложа да спи удобно. А иначе той не иска да стои в количката, когато е буден. Иска да гледа хората в лицата, а не в колената...

Като оставим на страна цветовете, baby-sling-а май е добро решение.

Питах, ако някой го е ползвал, да сподели предимствата и недостатъците.

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Raya
Liorena,

и аз имам кенгуру. Нищо, че не съм от малцинствата.


 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked това пък как да го разбирам?? и аз имам кенгуру, което не ми трябва вече, но не бих продала за нищо на света.
Аз също го използвах често, и аз не съм от малцинствата.
Ти май не ме разбра какво искам да кажа.

Цитат на: Raya
Изглежда много удобно и за детето и за майката. Когато съм с кенгуруто и искам да седна някъде, трябва да съм си дотътрузила и количката. Та свалаям кенгуруто ( като се моля Боби да не се събуди ) и измъквам детенце от него, за да го сложа да спи удобно. А иначе той не иска да стои в количката, когато е буден. Иска да гледа хората в лицата, а не в колената...

Като оставим на страна цветовете, baby-sling-а май е добро решение.

Питах, ако някой го е ползвал, да сподели предимствата и недостатъците.


бейби слинг не мисля, че може да има недостатъци. Българки не съм виждала с бейби слинг, затова и не очаквай много отговори да получиш, може да питаш обаче в някой чуждоезичен форум, там със сигурност ще ти кажат.

# 4
  • MUC
  • Мнения: 571
az ne sum go polzvala, no pone skoro ste stavam mama i tuk v Germania e dosta razprostraneno, susto me interesuva.
Ot tukaschni mami znam, 4e e trudno samo v na4aloto, dokato se nau4isch da go "omotavasch" kakto trjabva. Za vsjaka vuzrast na deteto si ima podchodjasti na4ini, dulginata na schala susto e ot zna4enie.
Dori se organizirat kursove, ima mnogo saitove i knigi. Schalove ima i ednozvetni, takiva s halki kakvito sa na stranizata ot tvoja posting ne sum vigdala i ne znam nisto za tjach.  
Predimstvata opredeleno sa pove4e ot nedostatuzite, pone za men.

# 5
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Raya
Някой ползвал ли е baby-sling?

Изглежда много удобно. А става и за по-големи ( 2-3 годинки ) деца.

Ето тука има снимки:

http://www.rockinbabysling.com/pages/slings.html


Не съм виждала у нас, но навсякъде другаде (Европа, северна и южна) ми направи впечатление, че се използват много. Изглежда доста сигурно, а може да се ползва и като люлка.
Ти виждала ли си да ги продават някъде в София?
И ми кажи как става тая работа с две бебета Grinning ?

Има едни испански сайтове за естествено отглеждане на деца, там има подробни указания и снимки как се сгъва плата по различни начини, според това как на майката ще и е по-удобно. Ако искаш да ти ги търся, само че ще ми трябва малко време.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: vedrra
И ми кажи как става тая работа с две бебета Grinning ?


еми, на, е  така става тая работа - едното го носи на гръб в такова нещо, другото и е отпред по-малкото и докато го носи и суче - картини от Африка.

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ако се интересуваш, може да раЗгледаш примери За някои варианти и укаЗания За връЗване например тук

За тоЗи вариант укаЗанието е тук

За тоЗи
укаЗанието е тук

А За тоЗи , но За гърба, укаЗанието е тук

В Зависимост от начина на носене и конфекционния ти раЗмер(уф, така ли се наричаше?) са раЗлични и раЗмерите на кърпите. Средно са около 3-5 метра.

Една моя приятелка ги полЗва и е страшно доволна от тях. А и бебчето се чувства много удобно. Но и тя ходи на специални курсове, където и обясняваха, как се връЗват... Wink

# 8
  • Мнения: 3 042
Аз да си призная.... моят малчо ми тежи да го нося, сега от тая болест горкото го разнасяме и ден, и нощ и ми се разтегна ли, разпъна ли нещо на ръката.... боли ме като докосна самото място(между китката и лакъта от вътрешната страна)
Кенгуру съм ползвала само няколко пъти и буквално се поизпотих, беше ми неудобно отпред, притискаше ме в бюста,отначало не тежи бебето, ама после...
Та моят юнак е на 6 мес и тежи 8 кг, хич не си представям да го разнасям до 2-3 годинки, хептен ще клекна Laughing пък и като не съм свикнала с такова чудо - все ще имам чувството, че ще изпадне от някъде -  Laughing
Наскоро ходихме на гости на новородено бебче- малеее, че то такова мъниче беше- 3.500, направо съм забравила моят какъв е бил дребосък, а беше само преди 6 мес като се разнасяхме с него....
Та думата ми е - ако бебето е на поносими кг - бива, ама ...моето маркуче- 73 см и 8 кг- нц, не става бе!

# 9
  • Мнения: 62
Здравей, моя приятелка си купи такава кърпа. Специално тя е много доволна, не е ходила на курсове, за да се учи как се връзва, кърпата е с инструкции за различните видове връзвания обаче цената и е доста солена около 250лв, не знам как ти се струва...тя я купи от Англия, по-скоро и я купиха.

# 10
  • Мнения: 244
Цитат на: Raya
Някой ползвал ли е baby-sling?

Изглежда много удобно. А става и за по-големи ( 2-3 годинки ) деца.

Ето тука има снимки:

http://www.rockinbabysling.com/pages/slings.html



samo shte kaja, che e mnogo udobno... V samoto nachalo e malko po-slojno dokato se nauchish kak da wruzvash sled tova se svikva i sama shte se uverish. Nie jiveem v germania , tuk e mnogo razprostraneno , pochti wsiaka maika nosi bebo po tozi nachin Simple Smile)As samata sum imala i sum 100 puti po-dowolna otkolkoto kenguroto.

Uspeh

# 11
  • София
  • Мнения: 3 847
Надявам се mamma да успее да започне производство на бейби слинг. И да не е нито 250 лева, нито $70, както е на сайта със снимките. Все пак майчинските са 120 лева.

Изрични благодарности на rosa за линковете.

vedrra,
ако ми izпратиш други линкове, ще съм ти задължена. А иначе ето вариант за близнаци:

http://store1.yimg.com/I/comfort1st_1793_28583404

# 12
  • Мнения: 1 289
Тази джаджа изглежда доста удобна. Някой изобщо виждал ли я е в България? И наистина цена от 250лв. при майчинство 120лв. е меко казано неразумна. Виждам че някои от вас дами сте виждали или ползвали бейби слинг. Моля обяснете ми какво представлява, от каква материя е изработено и т.н. Аз съм доста сръчна с шевната машина и може би ще успея да си направя сама.
Ако ме бяхте видяли как се опитвах вчера да се справя сама с кенгуруто, щяхте да изпопадате от смях. Laughing  Laughing  Laughing

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Raya
Надявам се mamma да успее да започне производство на бейби слинг.


Raya, ще се радвам да ми кажеш какво произвежда mamma.
От теб научавам, че mamma произвежда.

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук не е разпространен и даже се съмнявам,че го използват, но в Гемания видях много майки с него. Всъщност той е на принципа на торбите, които още се използват в Родопите /не от малцинства/, но там са в по-опростен вариант. Винаги ми е правело впечатление, че децата в една такава торба явно се чувстват по-добре и са по-кротки.

    Ако има някое предприемчиво майче, което да може да тъче / от изтъкана, памучна материя са по-здрави, май/- ето една идея да открие и празнина в пазара. Че 250 лв са доста пари и не знам дали си заслужава да се дадат за него.

Общи условия

Активация на акаунт