СТранна болка и ПКЯ...

  • 799
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, милички!
Реших да попитам тук в нова тема.
Снощи при поредната страстна нощ   Embarassed  Laughing   Embarassed почувствах болка вдясно, де да знам, около единия яйчник..
След това продължи да ме боли през нощта малко и днес се събудих със същата странна болка..
Незнам на какво се дължи... newsm78
Аз съм нова във въпросите с фоликулите..
Този месец като ме гледаха с УЗИ на 9-ти ден се оказа, че имам поликистоза.
В десен яйчник - един доминантен фоликул- 11мм, а в ляв - цели 6, като има доминантен 8 мм...
Доки ми пусна пак естрадиола на 11-ти ден, че на 5-ти беше нула  и на 11-ти ден вече беше 144.
Лх също ми беше много ниско - 2.45 на 5-ти ден, а на 11-ти вече беше 7 и нещо и доки каза, че съм с условия за много добра овулация..
Но нищо не ми каза за тези фоликули - всъщност не ми обясни много добре...
Каза, че все пак е добре, че има доминантен фоликул.
Ама графиката ми нищо хубаво не показва  За пръв път имам такава луда графика и сигурно е от тези фоликули.. Cry
Чудя се ( дано не ми се смеете много ) да не би снощи при по-дълбок контакт Embarassed Embarassed Embarassed ( че за това имах болки) нещо да е станало, незнам да се е пукнал някой филикул или незнам вече...
Нещо много омотано ми стана....
Нещо не разбирам с тази ПК.
Това, че имам доминантен е добре и означава, че все пак може да порастне, да се пукне....
Ама какво става с по-малките фоликулчета?
Ох, то май много въпроси станаха и нещо много объркано стана... newsm78
Все пак ще се радвам, ако някой ми изясни малко ситуацията, че уж исках да съм спокойна, но тази графика и изобщо нещо много взеха да ме притесняват.. Sad
Прегръщам ви, милички!
Прегръщам ви и ви желая хубав и усмихнат слънчев ден!
Hug  bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 945
Вероятно е да те боли по време на овулация и това да няма много общо със секса. Тоест пак ще те боли и без да правиш секс.
Доминантният най-вероятно се пука. Малките не са проблем. Всеки нормално функциониращ яйник произвежда по няколко фоликулчета (обикновено 4-5), от които един става доминантен. Малките не се развиват и изчезват при цикъла. Не се мисли за поликистозна, най-вероятно си имаш овулация. Защо не отидеш да те видят на УЗИ дали се е спукал фоликулът и ще се успокоиш. А може и бебе да сте си направили вече Wink

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Вероятно е да те боли по време на овулация и това да няма много общо със секса. Тоест пак ще те боли и без да правиш секс.
Доминантният най-вероятно се пука. Малките не са проблем. Всеки нормално функциониращ яйник произвежда по няколко фоликулчета (обикновено 4-5), от които един става доминантен. Малките не се развиват и изчезват при цикъла. Не се мисли за поликистозна, най-вероятно си имаш овулация. Защо не отидеш да те видят на УЗИ дали се е спукал фоликулът и ще се успокоиш. А може и бебе да сте си направили вече Wink
Благодаря ти, миличка!
Общо взето много яснота ми внесе - единствено ти. Hug
Била съм гледана преди на УЗИ и на 16-ти ден имах само един доминантен фоликул 16мм - след два дни пак ме гледа и каза, че се е пукнал и имам овулация..
Никой досега не ми е казвал, че имам поликистоза, пък и тестостерона ми е много добре...
Само дето имам проблеми с надбъбречните - ДХЕА-С, андростендион, 17 нещо прогестерон, но са малко завишени и доки каза, че не са толкова голям проблем, но въпреки това ми изписа по половин преднизолон Ф.
Благодаря, че ме успокояваш, но може би наистина този месец си имам тези фоликули, че графиката ми е много смотана- никога не съм имала по-шантава такава и си мисля, че е от повечето фоликули. Sad
Дори не мога да определя евентуална ову и да си сметна кога трябва да ми дойде... Sad
Още веднъж ти благодаря от сърце!  bouquet
Прегръщам те и ти желая хубав и усмихнат слънчев ден
!
Hug  bouquet Hug

# 3
  • Мнения: 3 376
наскомими, според мен при доминантен фоликул 11мм, овулацията няма да е днес-утре, а малко по-нататък. Така че не мисля, че болките са били от пукане на фоликулче, а по-скоро от многото страст  Mr. Green Няма връзка между болки и поликистоза, така че се успокой. Продължавайте с креватните гимнастики, макар и по-внимателно, и в следващите дни. Очертава се ползотворен месец!  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 702
наскомими, според мен при доминантен фоликул 11мм, овулацията няма да е днес-утре, а малко по-нататък. Така че не мисля, че болките са били от пукане на фоликулче, а по-скоро от многото страст  Mr. Green Няма връзка между болки и поликистоза, така че се успокой. Продължавайте с креватните гимнастики, макар и по-внимателно, и в следващите дни. Очертава се ползотворен месец!  Peace
Миличка - не си прочела по-нагоре.
На 9-ти ден беше толкова
- 11мм, а снощи вече ми беше 18-ти ден.
Даже мисля, че би трябвало да се е пукнал вече, незнам...
Ама в левия яйчник имах 6 фоликула ( все тогава на 11-ти ден), но с доминантен 8 мм...
Незнам....
newsm78
Ама графиката ми е много лоша Cry и незнам колко ще е ползотворен месеца Sad

# 5
  • Мнения: 945
Я дай тази графика тук.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Я дай тази графика тук.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=naskomimi
Заповядай! Hug
Ама хич не е за гледане....
Много подробно съм си обяснила в бележки, че бях малко в болница, за да ми се пуснат всички изследвания по каса и да видим как са нещата около мен...
Благодаря ти, че се интересуваш от мен!
Hug  bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 945
Наистина е малко странна. Аз много не разбирам от графики, но не трябва ли да ти падне температурата преди ову и после да се вдига. Гледай сега да я направиш към 37. Може би на 18 ден ти е паднала най-ниско температурата и  ти си усетила болки. Според мен е имало ову, дано. Само дано не съм в грешка. Надявам се и други момичета да се включат. Все пак много не разчитай на графиките, а си прави фоликулометрии всеки месец. Тръбите как са? Проверено ли е всичко, спермограма и т.н.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Наистина е малко странна. Аз много не разбирам от графики, но не трябва ли да ти падне температурата преди ову и после да се вдига. Гледай сега да я направиш към 37. Може би на 18 ден ти е паднала най-ниско температурата и  ти си усетила болки. Според мен е имало ову, дано. Само дано не съм в грешка. Надявам се и други момичета да се включат. Все пак много не разчитай на графиките, а си прави фоликулометрии всеки месец. Тръбите как са? Проверено ли е всичко, спермограма и т.н.

Ох, миличка, вече незнам.......
То толкова ми е дълга историята и вече ми писна Close
Първо почнахме още ноември 2006- аз през цялото време бях с гъбички Close, притеснения, броене на дни, свещички, антибиотици... и след около 6 месеца опити и при поредната смяна на гинеколог тогавашната реши, че девствената ми ципа не е разкъсана и правихме операция за премахването й. Shocked
Каза оттогава да броя 6 месеца, че така не се стигало до някакъв свод и т.н..
Незнам колко е вярно - ще ми се да е така, че така опитите ми да са по-малко, но....
Както и да е - дори и да не е така - наистина нещо с ципата не беше наред и се радвам, че я махнахме, че така ми е по-комфортно.
6 месеца след операция отидох уж за цитонамазка и да си пусна ей така тестостерон, че заради моето окосмяване..
Онзи гинеколог така ме обърка, взе ми погрешно пролактин-без дори да седна, камо ли да лежа-резултати ( от Писанец Simple Smile) до небето-шашкане аденоми.
В крайна сметка отидох на друг лекар- пролактин-в норма, тестостерон също, но ендокринологът ми откри много висок ТЗ и МАТ.
Наложи ми забрана 6 месеца и лечение. Close
След тези 6 месеца най-сетне проверихме ТЗ и МАТ - резултати вече в норма- но ТСХ се е качило много, а преди ми беше добре...
Писна ми вече от всичко и от всички лекари Close Close Close
Затова влязох в болница-да ми направят всички изследвания безплатно-оказа се, че ТЗ по принцип бил висок зимата и не е трябвало толкова да се вманиачаваме, че така да вдигаме ТСХ-камо ли да се пазим Close Close Close
Другото са изследванията в болницата-дето са ми в бележки....
Бях решила да ходя в клиника по стерилитет, снимка на тръбите нямам, спермограма имаме добра- но не в клиника по стерилитет...
Но просто ми писна от лекари, от шашкане и от всичко.... Close
Незнам вече какво да правя и към кого да се обърна...
А този месец и тази графика....
Предишните месеци ми беше много хубава, но нали се пазехме Close Close Close
И така, миличка, това е общо взето около мен- общо взето - реално година(без да броим операцията) или 6 месеца реални опити имаме, но като време.....
Това време ме убива...
И въобще за този месец не мога никак да се ориентирам за изобщо някаква ову... :
( Cry Sad

# 9
  • Мнения: 3 376
Ами честно казано на мен ми се струва абсолютно нормална еднофазна графика newsm78 Разликата между най-високата и най-ниската измерена стойност е макс 2 десети, което е нормално, и не е необходимо всеки ден една и съща стойност. Спадане преди ову изобщо не е задължително. Щом сега ти е 18ти ден, може и наистина снощи да е било. Но Т се вдига 24 до 48ч след овулацията, така че не бързай.

Общи условия

Активация на акаунт