Къде е моя дом?

  • 3 877
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
 Здравейте,

Искам да ви се оплача, че дано поне ми олекне.
Може би и други хора, за които София не е роден град, се чувстват по този начин.

Вече от 5 години живея в София, университет, работа, приятели, любов...постепенно всичко в живота ми вече е свързано с този град. И тук идва проблемът с дома. Вече съм на квартира след  Студентски град и много се измъчвам.
За мен домът е най-важното нещо, искам да ми е уютно, да си се чувствам вкъщи  и да ми е добре. Обаче хазяите, с които се сблъсквам са страшно некоректни хора. В края на миналото лято се нанесох в Редута, в малка боксониера, беше много стара, направих ремонт, купих нови пердета, сложих прасковен цвят по стените, и понеже беше необзаведена, се хвърлих в страшен разход- пералня, телевизор, спалня, хладилник, маса, столове...изобщо направих си го уютно. Обаче мина зимата, дойде пак лято и хазяйката ми сервира, че синът й си идва от Щатите и трябва да живее там. Той и миналото лято  е бил в България, т.е. тя много добре си знае, че той ще си дойде и ще ме изхвърли и така до следващото лято  с някой друг наемател.
Сега вече цял месец търся квартира, ходя по огледи и съм направо в шок. Едни агенции искат такса за оглед  #Crazy , други искат комисионна за имот, който не са виждали и не знаят и какво да обяснят за него като питам, има обяви, в които наистина пише "подходящ за живеене на момиче до 1.60 м"  hahaha и какви ли още не куриози...да не говорим, че някои агенции пишат за едностаен апартамент помещения 19 квадрата?!

Та така исках в тази тема да се оплача за злощастния си опит с квартирите. Сигурна съм, че има и други, скоро един познат ми каза, че два месеца след като се е нанесъл, хазайката им дала две седмици предизвестие и айде...

Вие къде живеете?

# 1
  • Sf
  • Мнения: 978
Ми прибери се в родния си град.

Аз също съм под наем. Сегашният ми хазяин е готин, но и на мен ми се е случвало да ме гонят от квартирата след няколко месеца живеене. Пиеш една студена вода и продължаваш. Или се връщаш вкъщи - под наем си е под наем, винаги знаеш, че си временно. Можеш и кредит да вземеш. Варианти не липсват.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 11:58 от Mrs. Lovett

# 2
  • Мнения: 85
Офф и аз 5 години в София до като завърша се сблъсквах с такива проблеми(ама те са навсякъде така че...)...но пък аз си обожавам родния град -  БУРГАС и се върнах да  живея в него  Simple Smile

# 3
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Наистина върни се в родния си град. Какво се ядосваш тука да търсиш квартири, да се мъчиш с ремонти....
Другия вариант е да си изтеглиш кредит и да си купиш "свой дом". Така или иначе плащаш всеки месец дали ще е наем или вноска по кредит не виждам разлика. Трети вариант намираш си някой заможен софиянец, жениш се и правиш неговия дом свой.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 453
А договор за срока на наемане не си ли сключила? Без договор ти можеш да си правиш ремонти на всяка квартира,  а да те гонят всеки път, щом си решат. И аз имам един много стар апартамент в центъра на София, но е за ремонт, а не бих пуснала наемател срещу ремонт, защото не знам кога дъщерята или сина ще решат да се върнат да живеят тук. И си седи празен и неремонтиран, защото пък аз нямам пари за ремонти. Embarassed

# 5
  • Sf
  • Мнения: 978
И аз имам един много стар апартамент в центъра на София, но е за ремонт, а не бих пуснала наемател срещу ремонт, защото не знам кога дъщерята или сина ще решат да се върнат да живеят тук. И си седи празен и неремонтиран, защото пък аз нямам пари за ремонти. Embarassed

Защо не го дадеш под наем за половин цена? Като предупредиш, че децата ти могат да решат да се връщат във всеки един момент. Ще се намерят желаещи, особено за центъра.  Peace

# 6
  • Мнения: 87
 Лесно е да се каже "Върни се в родния си град", но след 5 години животът ми вече е тук.
Всичките ми приятели са в София, работата ми е страхотна, а работа, свързана с медиите никога не мога да си намеря в родния град, приятелят ми е софиянец, но не искам да живея у тях, защото родителите му са на долния етаж... т.е не си мислете, че не съм минала през всички възможни варианти. А всеки договор има месец предизвестие и край с него, дори да е за 10 години сключен.

 Просто съм ядосана на процеса "търсене и намиране на хубава квартира с коректни наемодатели в София"

# 7
  • София
  • Мнения: 15 453
Mrs. Lovett не става, на апартамента му трябва основен ремонт, всичко от -до. Дори и без пари да го дам, само да го ремонтират, после ще трябва поне 3 години да живеят там безплатно, за да си избият вложените средства. Ако някое от децата ми се върне, да си го ремонтира. Кой ще иска да го прави, при положение, че след определено време няма да е там?

# 8
  • София
  • Мнения: 15 453
Цитат
А всеки договор има месец предизвестие и край с него, дори да е за 10 години сключен.

Извинявай, не знаех,че е така.Аз наивно мислех,че щом има договор за определен срок не могат и с пръст да те пипнат, докато не изтече. Embarassed

# 9
  • Sf
  • Мнения: 978
Остави наемателите сами да преценят, дали иска ремонт или не - ниският наем е нещо много привлекателно. Аз в такива дупки съм живяла, като дойдох в София.  ooooh! Ако някой ми ги бе предложил за половин цена, щях да подскачам от радост!

Пък и ще си спокойна, че вече няма какво да ти развалят в жилището.  Mr. Green Пробвай, ще видиш.

# 10
  • Sf
  • Мнения: 978
Цитат
А всеки договор има месец предизвестие и край с него, дори да е за 10 години сключен.

Извинявай, не знаех,че е така.Аз наивно мислех,че щом има договор за определен срок не могат и с пръст да те пипнат, докато не изтече. Embarassed

Могат, могат. Важно е какво ще напишеш в договора.

# 11
  • Мнения: 87
Общо взето тези договори са пълна измишльотина.
Да не говорим, че в тях обикновено не се посочва и точната сума на наема, че собствениците да не плащат данъци...

# 12
  • Sf
  • Мнения: 978
Общо взето тези договори са пълна измишльотина.
Да не говорим, че в тях обикновено не се посочва и точната сума на наема, че собствениците да не плащат данъци...

Ти тръгни да се съдиш - хич не са измишльотина. Като не ти изнася договорът - преработи го, или не подписвай. В съда договорът си важи.  Peace

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Имаш хубава работа,какъв е проблема да плащаш заем вместо наем?

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зависи какъв е договорът, повечето за нищо не стават. Имам злощастен опит с такъв.
Според мен се консултирай с адвокат преди да подписваш следващият договор.

Общи условия

Активация на акаунт