Колко често пускате детето при свекърва си?

  • 6 508
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте!

Нямам почти никакви контакти със свекърва ми.Не виждаше детето около половин година.Не можа и не пожела да ме приеме.Постоянно притиска мъжа ми,че иска да вижда детето,виждам,че той страда.Започнахме да се караме заради тях дори. Заради него ще трябва отново да пускам детето там,но ми е голяма мъка.Аз,че няма да стъпя там е повече от ясно.Поне като не се виждаме да не се дразним взаимно с присъствието си, но се притеснявам за малкото.Все пак е едва на две годинки.Постоянно ще треперя докато се върнат от там.Една неделя в месеца за мен е поносим вариант,но те ще искат много повече.
Въпросът ми е: колко често водите вие децата си там ?

# 1
  • Мнения: 88
Здравей ,
да ти кажа моите деца честичко са при свеки.Ноооо,то си зависи от свекито.
И въпреки всичко,теб може и да не те е възприела,но детето е тяхно внуче,и хубаво да го виждат.Усетиш ли ,че нещо не е в реда на нещата,спираш да го пускаш и толкоз.

# 2
  • Мнения: 13
Като искат да виждат детето, да ви идват на гости. Или да ви поканят вас. Ще се изтърпявате по няколко часа и кой от къде е. Аз съм в добри отношения с родителите си, но майка ми винаги прави обратното на това, което и кажа - за отношението към Лили става въпрос. И съм и казал, че докато не видя, че се държи адекватно, Лили няма да бъде оставена сама при тях. Не и харесва, но знае, че в нашето семейство се случва, това, което решим със съпругата ми и тя не може по никакъв начин да влияе. Всяка жаба да си знае гьола. И за дасерт - ако мъжът и ти е наясно, че не се раязбирате е редно да е на твоя страна и да не се трогва от претенциите им.

# 3
  • Мнения: 292
Нося я само когато имам някаква работа,да я гледа за 1-2часа.Това се случва на 2месеца веднъж.Иначе тя идва когато и кефне.
Ние със свеки не сме в блестящи отношения ама няма как трябва да я вижда.... ooooh!

# 4
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз пък мисля, че ако иска да види детето трябва да приеме майка му. Няма такъв филм - само детето. То е много малко, за да стои при хора, на които Ти нямаш доверие, независимо дали се справят или не. Когато стане достатъчно голямо - тогава може и да го оставяш.

# 5
  • Мнения: 1 896
Поне веднъж седмично водим сина си при свекър ми и свекърва ми.
Отделно от това през седмицата го виждат винаги, когато пожелаят.Честите им визити у дома и то без предварителна уговорка понякога ми идват наистина в повече и ме напрягат. Не бих лишила обаче детето от контакта му с тях. За мен те може и да не са перфектните свекъри, но са прекрасни баба и дядо и синът ми се радва много на времето прекарано с тях. Освен, че е щастлив когато са заедно мисля, че контакта му с тях и забавленията които те му предлагат са му от изключителна полза.

# 6
  • Мнения: 66
Работя на график и често съм на работа събота и неделя. В тези дни, винаги когато свекърът и свекървата са свободни през уикендите взимат детето, така хем ми помагат, хем това е тяхното време да са с детето. Любовта им е взаимна - той ги обожава! Чувства се добре при тях, а те му пристават на всичко. Смятам че контакта му с тях го обогатява, пък и тях също. Гледам да не им се меся много, защото няма смисъл, и да давам съвети и изисквания, когато си останат без мен си правят каквото искат - тяхна си работа. Миналата гогина го водиха на море с тях, тази година пак се канят да го взимат. Важното е че детето е добре и е щастливо!

# 7
  • Мнения: 257
Честичко понеже и имам пълно доверие и като ми се наложи се гледат двамката Peace

# 8
  • Мнения: 2 099
Детето ми е на 4 години близо и миналата събота вечер спа за първи път у тях.Вярно починах си малко ,само бебето гледах,обаче детето повръщало през ноща а тя не ми се обади никаква!За мен това е безотговорно поведение,неможе да се чувстваш смел и да се опиташ да лекуваш сам дете което повръща!Та така,доста ще се замисля преди да пусна каката пак на гости.И за протокола,живеем в съседни блокове,дели ни една улица нещо като от"Всички обичат Реймънд "сме.Хранила я с печени кренвирши защото не и се готвело Stopами ела ,вземи манджа аз готвя всеки ден бе жена...
Детето е с атопичен дерматит и само гледа да ме няма и й купува снакс,кубети и други храни с консерванти и Е-та,въпреки че обостря дерматита от тях..
Та според мен не пускай детето само при тях докато не се убедиш че го гледат по твойте правила!А иначе майната им като не искат да те приемат,върви с детето и не го пускай само,пък те да правят каквото щат!

# 9
  • Мнения: 4 290
Виждат го когато поискат. Не толкова когато ние имаме реална нужда от тях. Винаги е било така, но на мен не ми пречи особено. В крайна сметка и те имат някакви права, вярвате или не, дори по закон.
Моите отношения с тях са си моя работа и не рефлектират върху детето. То ги обича, те него - също. Това е важното. 

# 10
  • Мнения: 1 092
През месец, през два.Зависи от нас.Живеем на 400 километра разстояние и ние трябва да закараме малките.
Или пък те идват на гости.
Децата ми ги обожават и са много щастливи когато са им на гости.
В нормални добри отношения сме.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако се притесняваш за грижите за детето, прати ги дватама с таткото при свекървата, докато тя влезе в час и опознае малко детето. Колкото и да са лоши вашите отношения не мисля, че е добре да изолираш детето от баба му. С редки изключения бабите обичат внуците си и са готови на всичко за тях. Дай им възможност да се опознаят. А ти пак не се виждай с нея.

# 12
  • Мнения: 1 554
Няма такива филми,аз не ходя, и детето не се води там Twisted Evil


Не вси4ки баби оби4ат внуците си,а само вну4ките си Sick

# 13
Когато се наложи да излезем някъде и е решено в последния момент тя винаги е била на разположение и се е отзовавала! В останалото време я давам на моето семейство.

# 14
  • Мнения: 109
Винаги когато пожелае.Тя  е майка на мъжа ми,а той е баща на детето.Това ,че ти и тя не се обичате и понасяте не означава,че не обича детето и не се грижи за него.Освен ако нямаш конкретни доказателства за противното.

Общи условия

Активация на акаунт