Шише в пиле

  • 10 557
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 614
Взима се охладено пиле 1.300 -1.500кг. . Отваряте бутилка бира от 330мл /ако пилето е много голямо, може и от 500мл/ и я мушвате в пилето - от дупето към шията. Посипвате дъното на тава /гледайте да ви е по-стара тавичката Wink/ с половин пръст морска сол и поставете пилето по гръб. Гърлото на шишето трябва да се подава малко от горния отвор на пилето и да не се излива. Пече се на 220-230 градуса около час-час и половина, в зависимост от фурната - докато се зачерви хубаво отвсякъде. След като заври, бирата започва да изтича в пилето и не позволява да се изсуши. Не се соли предварително, защото си поема от солта, колкото е необходимо. Йодните изпарения от солта и бирата правят вкуса му превъзходен, като пиле на грил, дори още по-вкусно и сочно!




[img]


Рецептата е доста стара, извинявам се, ако е публикувана подобна  Peace На вкус много наподобява пиле в амбалажен плик, което съм яла в детството си. Тогава майка ми напояваше плика с мазнина /онези кафявите книжни пликове, каквито вече не се срещат/, слагаше вътре пилето и посипваше отгоре плика обилно със сол. Пликът изгаряше, но не позволяваше пилето да изгори, а то поемаше сол, колкото му е небходимо. Ммммммм, беше много вкусно  Heart Eyes Извинявям се за отклонението  Grinning

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 18:51 от Цецето

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Малееее, вкусотия!   bouquet

# 2
  • Мнения: 6 461
Благодаря  Hug
Чувала съм за тази рецепта , но не знаех за солта.
Ще пробвам задължително.

# 3
  • Мнения: 4 435
Цеце,отново страхотна.  bouquet
Обаче аз нещо не разбрах за бутилката и пак да питам  Embarassed,бутаме бутилката от дупето към шията,коя час на бутилката се пада на шията,тази която е отворена ли. newsm78Сигурно да,щом казваш че се излива в пилето?Обаче пък същевременно чета,че трябва да се подава извън пилето.Оф,нещо се обърках и аз не се разбирам даже.... Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 614
Славче, мислех, че съм обяснила добре, а и на снимката би трябвало да се вижда как е пъхнато шишето  Joy
На шията се пада гърлото на бутилката Peace

# 5
  • Мнения: 4 435
Ок,обаче как хем е навън,в смисъл подава се от пилето,хем като се затопли изтича вътре в него? EmbarassedСори,че така малоумно питам.

# 6
  • Мнения: 1 054
Аз до сега съм правила пилето без солта и изправено, а бутилката пълна с бира до половината и после допълнена с вода.. като ври и биричката залива пиленцето и става чудно, ще пробвам и тази със солта  Peace

# 7
  • Мнения: 2 386
Вкъщи винаги правим пилето така.  Grinning

# 8
  • Мнения: 3 621
Аз до сега съм правила пилето без солта и изправено, а бутилката пълна с бира до половината и после допълнена с вода.. като ври и биричката залива пиленцето и става чудно, ще пробвам и тази със солта  Peace

и аз го правя като  BubolecheMeche , но предполагам че на вкус става същото , с тази разлика че все си мисля че ако е само бира, без вода ще нагарча малко  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 614
все си мисля че ако е само бира, без вода ще нагарча малко  newsm78

Ами изобщо не нагарча, дори бирата почти не се усеща. Изпечената морска сол дава съвсем друг аромат на пилето  Peace Всъщност, при тази "поза" голяма част от бирата изтича върху солта и така пилето поема само от изпаренията, а не директно от бирата. Абе не знам как по-точно да го обясня. Пробвайте и ще се убедите  Grinning
Пък ако искате всичката бира да е в пилето, навярно гърлото на бутилката не трябва да се показва, а да остане в корема. Но аз не съм го правила така.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз го слагам изправено Thinking Нещо не схващам как, като е легнало, бирата няма да изтече в тавата, а върху месото newsm78

# 11
  • Мнения: 406
Мисля този метод да се изпробва  Thinking

# 12
  • Мнения: 936
Майка ми правеше нещо подобно и го наричахме 'Пиле на бутилка'. Само че бутилката беше пълна над половината и стоеше права, пилето върху нея. Преди печене, майка намазваше пилето с масло и го ръсеше с подправки.

# 13
  • Мнения: 2 767
Уфффф  Цецето   bouquet,къде беше преди 15 год.,когато се мъчех да навра едно пиле надянато в/у бутилка във фурна "Раховец"-мисия невъзможна - от мен да знете  Naughty.Сега като ти гледам предложението та се чудя - как не съм се сетила да го сложа това пиле легнало с бутилката в/у сол  Rolling Eyes ,и в бутилка съм правила /в друга фурна ,не онази споменатата по горе/ и в/у сол съм пекла,но не и така.
Мерси   bouquet

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Изглежда превъзходно   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт