Как си почиствате кафемашината?

  • 55 344
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
  Thinking По какъв начин/с какви препарати/ и през колко време основно си почиствате кафемашината? 

# 1
  • Мнения: X
Лесно Simple Smile
Моята е Саеко, полупрофесионална. Общо взето има една ръкохватка и една ваничка под нея, която трябва да почистиш и да я забършеш.
В офиса обаче имаме пак Саеко, но явно е професионална, защото е два пъти по-голяма и три пъти по неприятна. Там вече е сложно- иска всеки ден чистене и ако някъде не и хреса как е почистена, светва една лампа и не тръгва. И започвса едно разглабяне, бутане, а това да е, а онова да е, докато разбереш кое точно не и е наред, защото има доста дейтали по нея. Ужас. А, сутрин като ви се пие кафе нали се сещате колко майни й се теглят докато пусне кафенцето  Joy

# 2
  • Мнения: 513
Благодаря,  newsm78 но май не си зададох правилно въпроса- Thinking нали в упътването пише , че през известно време да се почиства за да няма варовикови наслагвания - та  затова почистване ми е  думата как се прави то и с какви препарати.

# 3
  • Мнения: X
 newsm78 сега ще ме караш да ходя да гледам и аз какво става с тоя котлен камък. Намери ми работа  Laughing

# 4
  • Мнения: 428
Хм, относно варовикови наслагвания май не я почиствам никак Thinking
От време на време я пускам да извърти 1 - 2 кани вода за прочистване на филтрите, освен към водата да се прибави препарат друг начин не се сещам.. newsm78

# 5
  • Мнения: 3 782
На-лесния и ефективен начин с оцет Peace
Ние зимта си кпихме Бриел, в началото беше супер, ама после, уфжас докато пуснеш кафе направо ти си зчаква чакането. В магазина ни казаха, че този модел трябвало да се чисти на две седмици.Ползваме само минерална вода, но пак има доста замърсявания.
Затова пробвай с оцет, поне 20 мин остави в самата машина.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Всички сваляеми части ги чистя с Breaf (не съм сигурна така ли се изписваше), препарата за котлен камък. Останалите с кърпа, потопена в оцет, ако има досег до тази вода, която ще е приходяща за кафето, ако не пак със същия препарат.

# 7
  • Мнения: 187
С оцет!
В началото търсихме някакви препарати, които сме чували, че има за почистване на котления камък. След като не намерихме пускаме през кафеварката разреден оцет 1:1 и няколко пъти чиста вода. Работи! Правим го 3-4 пъти в годината.

# 8
  • Мнения: 1 092
А самата цедка ,как я почиствате, гледам , че е доста "задръстена".Обичайното търкане не помага,стоенето в оцет също....а и в кола я слагах, пак нищо newsm78Повечето дупчици си стоят запушени.

Машината е Саеко,полупрофесионална, почиствам я с оцет, сипвам във водата в контейнера и пускам да мине през нея.

# 9
  • Мнения: 81
Ние втора година ползваме Кенууд, през първата година нямаше проблеми, но през втората започна да тече вода от цедката от горе, там където се поставя ръчката за кафе. Течеше когато пуснехме машината да загрява. В кашона на кафемашината имаше едно шишенце с препарат, пишеше, че е за почистване на котлен камък. Голяма работа беше, направих го по инструкциите, и край, спря да тече. Сега си е екстра, но и препарата свърши, а той си дойде с машината, пише, че е италиянски. Като не зная къде да го намеря, най-вероятно и аз ще я почиствам с оцет.

# 10
  • Мнения: 81
Пропуснах да напиша, че цедките ми се отвиват отдолу, имат един черен винт, и така си ги почиствам с топла вода. Чувала съм, че не е необходимо цедката за кафе да се мие с препарати.

# 11
  • Мнения: 2 161
След едно почиствне  с препарат за котлен камък,машината ми спря да работи.

# 12
  • Мнения: 3 782
А самата цедка ,как я почиствате, гледам , че е доста "задръстена".Обичайното търкане не помага,стоенето в оцет също....а и в кола я слагах, пак нищо newsm78Повечето дупчици си стоят запушени.

Машината е Саеко,полупрофесионална, почиствам я с оцет, сипвам във водата в контейнера и пускам да мине през нея.
Цедката с топлийка, голяма е играчка, но друг начин не виждам.
Chanel, затова най-добре с изпитани стари рецепти. Peace

# 13
  • Мнения: 1 092
А самата цедка ,как я почиствате
Цедката с топлийка, голяма е играчка, но друг начин не виждам.



Аууу ani_4ka, това е недопустимо ooooh!
В никакъв случай не прави това,нарушаваш цялостта на мрежата.ю
Аз щото хиляда години по кафе съм работила и това е тема табу - топлийката за цедката!

По скоро някакви препарати, който разяждат мръсотията но не знам какъв точно.Другия вариант е да се накисне в чаша с кола, тя принципно добре почиства, но при мен нещо не се получи!

# 14
  • Мнения: 3 782
Така ли Blush, ами тя цедката няма мрежа. Направо съ дупчици. Добре де следващия път ще пробвам с кола. Колко време трябва да стои там? Защото за първи път го чувам? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт