Може ли да се възстанови лактацията след отбиване?

  • 642
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Може ли да се възстанови лактацията след отбиване, при положение, че не са приемани хормонални таблетки?

# 1
  • Мнения: 219
Може би .... с много усилия. Ако ти възстановиш с изцеждане на всеки час примерно, хомеопатични и всичко за което се сетиш/прочетеш и все пак и бебе да се навие пак да суче. Знам за една мама, която въстанови сученето след година прекъсване, но се иска мнооооого упоритост. И после пак кърмене "до дупка" ....
Страхотно е , ако се навиеш - ще те подкрепяме и ще се гордеем с теб  Wink после.
Стискам палци  Praynig
Да кажат мамите с опит....

# 2
  • Мнения: 7 106
Мила, ако бебето все още има желание да суче, всичко е възможно. И аз четох за тази мама в Биберона и честно казано истински и се възхитих. Но нейният син и е оказал голяма подкрепа в това начинание, като е засукал с желание като новородено Grinning.
Ако става въпрос за теб и беба все още не отказва гърдата я слагай на всеки два - три часа или се изцеждай пак на такива интервали. Мисли си хубави неща, вярвай във възможностите си и мисля, че ще успееш. Нищо не пречи поне да опиташ. А ние ще стискаме силно палци и ще те подкрепим, каквото и да стане.

# 3
  • Мнения: 4 242
Неви какво реши, ще опиташ ли?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Неви, когато моите гърди просълзиха аз потърсих в Библиотеката към форума и намерих тази тема Завръщане към кърменето
, а мисля че и тази тема ще ти е от полза Лактационни кризи (кризи на кърменето)

# 5
  • Мнения: 3 200
Неви, когато моите гърди просълзиха аз потърсих в Библиотеката към форума и намерих тази тема Завръщане към кърменето
, а мисля че и тази тема ще ти е от полза Лактационни кризи (кризи на кърменето)


Мерси Янче, аз ги четох още преди тези, но все ми се струва, че са за по-малки бебета  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 161
Може разбира се, как да не може, а и вие нали съвсем скоро се отбихте? Проблемът ще е наистина да накараш бебо да суче, а иначе почваш с помпата редовно и като тръгне, даваш в кашите примерно (ако твърдо не ще). А какво предизвика отбиването? Сори ако скоро си го писала.

# 7
  • Мнения: 3 200
А какво предизвика отбиването? Сори ако скоро си го писала.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29916.0

# 8
  • Мнения: 3 550
Абе, аз четох в "Книга за кърменето", че дори осиновителка на дете може да си "изработи" кърма, за да го кърми, та ти да не успееш ......... Възможно трябва да е!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 046
И аз познавам една мама, която възстанови лактацията си след около месец и нешо прекъсване. Просто бебка се разболя (беше на 8 месеца и половина), влезоха в болница, тя отказвала всякаква храна и нямали много избор. Държала я на гърдата почти постоянно през първите дни и после вече всичко се нормализирало. Като излязоха от болницата бяха само на кърма, така известо време и пак се захранваха.
Исках да кажа, че има такива случай и сигурно не са малко. Стига да накараш бебето да суче ти ще започнеш да произвеждаш мляко - опитай! Не се предавай!
Успех!

# 10
  • Мнения: 3 200
Нищо не стана. Отбили сме се и това е. Минавам в другия форум.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Жалко. Няма значение, сигурно е за хубаво Simple Smile
Щом Еличка е доволна и здрава, всичко е наред!

Общи условия

Активация на акаунт