Търся хомеопат в София

  • 30 556
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Синът ми е на 3години.От началото на годината непрекъснато боледува.Досега сме го лекували по традиционния начин-без антибиотик не се оправя,а след една седмица отново започва да му тече носът,гърлото се възпалява .... CrazyМоля някой да ми изпрати адрес и телефон на класически хомеопат в София,при когото е ходил и е доволен!!! Praynig

# 1
  • Мнения: 172
Моля някой да ми изпрати адрес и телефон на класически хомеопат в София,при когото е ходил и е доволен!!! Praynig
Аз ходя при една жена,хомеопатка.По принцип е педиатър и засичам доста често деца при нея.Нейните координати ми даде една майка,която е доволна от нея.Излекувала е детето и от трета сливица..
Казва се д-р Цанкова и приема в кабинет зад Хотел Плиска.Телефонът и е:0888341004

# 2
  • Мнения: 852
Kiki_andr знаеш ли дали това е педиатър хомеопат или мога ли да си запиша час и за мен/на 24г/
Моля,ако е удобно по-подробно да ми кажеш къде се намира и евентуално цени на ЛС.
Благодаря предварително  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 559
Д-р Юлия Цанкова е Боаронски "хомеопат".

# 4
  • Мнения: 852
Скоро ходих при един  Боаронски "хомеопат",но не съм очарована.Пих рецептата месец и половина и няма ефект все още. Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 1 559
То и да проима ефект, кой знае какъв ще е...
Съветвам те да се обърнеш към класически хомеопат. Успех!

# 6
  • Мнения: 852
Благодаря Илиана_М   bouquet
Моля за кординати на изпитано добри класически хомеопати в София

# 7
  • Мнения: 172
Извинявам се за невежеството,но какво означава Боаронски и каква е разликата с класическия? newsm78

# 8
  • Мнения: 95
д-р Петър Найденов.Изключителен специалист

# 9
  • Мнения: 1 655
Бих препоръчала нашия хомеопат, но той за съжаление не приема нови пациенти деца. За това препоръчвам Дора Пачова.

# 10
  • Мнения: 468
Хомеопатията е една - тази на Самюел Ханеман - нейния "баща". Цялата философия на системата е описана в неговия труд Органон на лечбното изкуство.
Там са изведени и всички принципи на които трябва да отговаря едно лечение за да се нарече хомеопатично. Ще акцентирам върху най важния от тях:
Предписание върху тоталността от симптоми на болестта на физическо ниво и психоемоционална картина. Това означава, че хомеопатът на база целият набор от всички изявени към момента симтоми + емоционалното състояние + характерови особености определя и изписва ЕДИНСТВЕНО лекарство, което покрива максимален брой от тях или всички.
Освен това обръщам внимание и на принципът на минималната доза.
Това което отличава хомеопатията е ИНДИВИДУАЛИЗИРАНИЯ подход, към пациента. При 10 пациента с видимо еднакви физически симптоми, ще бъдат предписани 10 различни хомеопатични лекарства.


Лекари, завършили курсове по "хомеопатия", организирани от френската фармацевтична фирма БОАРОН - наричаме Боаронски хомеопати, въпреки, че според мен, те НЯМАТ нищо общо с хомеопатията и нейните принципи - разписани от Ханеман в Органон. Ето защо, за да се отличават от боаронските практики, хората които практикуват хомеопатия и спазват принципите й - започнали да се наричат класически хомеопати - което пак според мен е нонсенс. Ти или си хомеопат ( и спазваш принципите) или не спзваш принципите и съответно НЕ си хомеопат.

Да изписваш хомеопатични лекарства, на алопатичен принцип (тоест за всеки симптом - отделно лекарство) НЕ те прави хомеопат. Това е практика на боаронските "хомеопати". Не е спазен основен принцип в хомеопатията - тоталността на симптоми и едно лекарство в минимална доза. ОСвен това боаронци се фокусират само във физическата картина от симптоми, а психоемоционалната не се отчита.

Лечението по предварително определна схема също е запазена марка на боаронци - сутрин 3 гранули от това, вечер 5 гранули от онова, събота и неделя по 9 гранули от третото, а следващата седмица вземаш еди си какво  Grinning. Това не е индивидуализиран подход! В хомеопатията (онази която хората наричат класическа) се дава доза - получава се промяна и на база на тази промяна се определя следваща доза. А за да стане това пациент и хомеопат са в постоянна връзка.

Ще си позволя един съвет, към всичко четящи:Ако искате да се излекувате - притеснявайте хомеопта си!   Grinning


Има и още... но като цяло, мисля че е достатъчно за да се получи информация за разликите между хомеопатия(класическа както сега я наричат) и боаронски практики....в крайна светка всеки има право на избор, но избора е "правилен" когато е информиран избор. А и резултатите говорят сами за себе си. Последна инстанция е пациента - както е арзписано в Органон - призвание на хомеопата (аз ще заменя с лечителя) е бързо, лесно, меко, трайно и ефективно да възстанови здравето на човек. Ако това се случва - тогава всичко е ОК



# 11
  • Мнения: 1 559
silbori ,  Малинка84, ако искате, обадете се в офиса на Хомеопатично Общество и питайте за координати на хомеопат. Със сигурност ще е класически. Simple Smile
 
 

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хм. Ние ходим при д-р Цанкова. Интервюто беше час и нещо, а и всяко от последващите ни посещения продължаваше около час (това със сигурност, защото все така се получаваше, че часовете ни бяха преди да трябва да ида на работа и следях часовника). Досега винаги е изписвала само едно лекарство, което се взима веднъж дневно (ама продължително време, цял месец) и трябва да записвам всички изменения, които настъпват, кога са настъпили и т.н. Ходим веднъж месечно задължително да види детето и въз основа на промените, които са настъпили (наново ми преговаря всичките неща, които си записва, за да види къде има разлики и те определено не са само физически симптоми, напротив - имахме дълга дискусия точно заради психоемоционалните промени, които едно от лекарствата предизвикваше у детето) изписва друго лекарство. Става въпрос за хроничен проблем (обриви, които дребната има от 5-месечна и вероятно биха били наречени АД в рамките на класическата медицина, ама не съм ходила да ги диагностицират). За острите неща досега също винаги ми е изписвала само едно-единствено лекарство, не комбинации.
Дотук ме притеснява единствено, че за хроничния ни проблем изписва лекарство с много висока потенция... дотук всичко е било LM, не знам това доколко е оправдано. За острите неща обаче са по-ниски потенциите (30С и 200С).
АкваСорс ни изписа само първия път, бифидус и ацидофилус заради прием на антибиотици преди това. Нататък е споменавала, че може да давам коластра, когато детето се разболее, но не ми е изписвала, нито е настоявала, нито пък съм взимала нещо на нейно име (зълва ми е дистрибутор, така че от нея мога да ги взема, ако поискам - но вътрешно не ми допада идеята за кравешка коластра, така че за момента съм пас по тая точка, пък и ми се струва, че хомеопатичното лекарство трябва да може да си свърши работата самичко).
Така че - това много боаронски ли звучи?

Последна редакция: сб, 21 юни 2008, 19:54 от hedra

# 13
  • Мнения: 468
Не звучи Боаронско.

Какво точно ви притеснява в потенцията, която е предписана? 
Един въпрос (не се заяждам) - вие разбирате ли от позология? Ако да - на каква база се притеснявате от високата потенция; ако не - на каква база се притеснявате от високата потенция?

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нищо не разбирам, то си ми личи Laughing
Притеснява ме това, че доколкото се простират ограничените ми знания, много високите потенции действат и на ментално, и на психическо ниво. Ясно ми е, че това е необходимо, но все пак такова продължително приложение (един месец плътно) на висока потенция... просто се чудя. Още повече, че видях, че действително има ефект на много нива - натриум сулфурикум вкарваше дребната буквално в истерия първата седмица от приложението, само минути след прилагането направо започваше да се тръшка и да пищи истерично от най-малкото нещо (и беше забелязано не само от мен, учителките в градината също ме питаха има ли му нещо на детето, защото е различно от обичайното слънце, което представлява). За щастие мина за седмица, както и докторката ме успокои.

Общи условия

Активация на акаунт