Обраха ни апартамента в Бъкстон

  • 16 902
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Не искам да се оплаквам, въпреки че сърцето ми се къса.  Cry Искам да предупредя всички наивни хора като мен, новите кооперации са като магнит за пладнешки обир. Моето жилище беше обрано миналата седмица, по обяд, с едно бързо изкъртване на ключалката. Слава богу, че мъжа ми се е прибрал да обядва малко, след като те са изнесли каквото им е харесало, че не е станало нещо далеч по-лошо.
Аз си мислех, че след като долу входната врата се заключва и има постоянно хора във входа, няма да е толкова лесно да се влезе. Да, ама не. Посред бял ден са разбити 2 апартамента- нашия и на съседите. Този на съседите е със СОТ,  но това не ги е спряло.
Много ме е страх да си стоя в къщата. Сигурно не съм единствената, на която се е случило, как да го преодолея. Хората приемат това като нещо нормално, казват ми да не се шашкам, но не мога. Защото човек се блъска, работи и накрая влиза някакъв тъпак и му обира труда. А за това, в какво състояние заварих апартамента, не ми се говори - всяко чекмедже беше отворено и изсипано на земята, лудница....
Най- много ме е яд на факта, че преди един месец са обрали още 2 апартамента в нашия вход, а никой нищо не е казал, дори не сме разбрали. Най-малкото нямаше да си оставя лаптопа и бижутата вкъщи, въпреки че ги бях скрила добре. Но явно недостатъчно добре. Какво да направя, каква брава, врата или система да си сложа, за да ги спра? Защото вече нямам спокойствие и си мисля, че това е само началото. Само в нашия вход от 10 апартамента, които се обитават, са обрани 4. Полицаите дойдоха, уж взеха отпечатъци, но ми казаха да не се надявам на нищо. Как да не се надявам бе хора, аз за какво си плащам данъците, те за какво взимат заплати. Аз не мога да спра да ходя на работа и да обикалям заложните къщи да си търся бижутата, а после как ще докажа че са мои, като всички снимки бяха в лаптопа и външния хард, които също ми откраднаха!!!!!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 205
Мнооооого неприятно,съчувствам ти най-искренно.

# 2
  • Мнения: 4 300
За мен СОТ + добра ключалка е решението.
Би ли обяснила как са обрали съседите ви, които са със СОТ? По мои наблюдения обикновенно когато разбият врата и се  включи датчика грабват нещо от коридора и изчезват.

# 3
  • Мнения: 148
астери, благодаря за съчувствието.
Рокси, крадците са използвали тези 20 сек, преди да се задейства аларамата, за да я изтръгнат и тя не е пищяла изобщо. Имат касова брава, която е разбита. Да, не са върлували толкова време, колкото в нашия апартамент, но са били вътре поне 10 мин, след като са имали време да обиколят 2 стаи, едната от които беше разхвъляна по същия начин като у нас, всичко на пода...
Може би в това отношение е помогнал СОТ-а, чисто психологически да не стоят много, защото у нас са ми извадили всеки един документ и са го разгледали, имам богата кореспонденция, всички писма също бяха извадени, явно са мислели да няма пари в пликовете.
Аз питах полицаите какво да направя, защото те ме упрекнаха, че видите ли аз съм виновна, как може да си държа толкова бижута вкъщи, как може да си оставям новия лаптоп вкъщи и пари. Аз мисля, че човек би трябвало да се чувства сигурен в дома си, но явно не е така. И те ми казаха, че сега се продавали някакви врати с две ключалки, които се отварят едновременно. Ако се разбие или отключи само едната, другата се блокира.
А тяхното мнение за СОТ е следното:"те заглушават сигнала, влизат, обират и като вземат каквото им трябва, го пускат и излизат и така се гаврят и с хората, с които си плащат, и с нас". Не знам дали е така, затова съм пуснала и тази тема, да поискам съвет какво да правя и как да си обезопася дома, защото ме е страх да не влязат днес пак, треперя от нерви, не че има вече какво да ми вземат, но не искам да мина пак през този стрес.
Само за информация- аз бях шестата обрана на 12 юни и само моят апартамент е без СОТ. Така че явно това не ги спира.

# 4
  • Мнения: 19 360
Аз без да съм голям спец. в тия работи обаче мисля, че това "изтръгване" на кутията за 20 сек. е поради неправилното и монтиране толкова близо да вратата. А и би трябвало възможността от външна интервенция по този начин да е ограничена технически. Ми то така всеки ще разбие вратата и с един чук - ще ми обезвреди алармата. Светът ми при толкова чести обири в блока ви е да си сложите камера, явно някой вътрешен човек им помага, щом и вратата се заключва. Иначе наистина съжалявам, че си преживяла това, ужасно е.

# 5
  • Мнения: 148
eli6, доколкото разбрах кутиите се монтират до вратата с цел да се набере кода, като се влиза в апартамента до 20сек, ако е в друга стая, няма да може чисто технологично да се вмести човек в това време. За мое голямо съжаление, мисля по същия начин като теб, че човек от входа им помага. Още повече че кражбите започнаха по едно време с нанасянето на едни наематели на 5 етаж. Единият мина покрай нас, когато аз бях на стълбите и плачех, докато чаках полицаите да направят оглед и дори не ме попита какво става. Може и параноична да ви се сторя, но всички апартаменти, които са обирани, гледат към един още незавършен блок, от който може също да наблюдават кой кога излиза. На съседите, само една стая гледа в тази посока и само нея са разхвърлили, а тя е най-отдалечена от входната врата. Голямо съвпадение, нали?!

# 6
  • Мнения: 1 655
Сменете касовите брави с "Abloy" примерно. Касовите брави вече не са никаква пречка за крадците.

# 7
  • Мнения: 4 300
Ами... до вратата е клавиатурата, на която си набираш кода. Но кутията ( трансмитер или както там се нарича) , която излъчва сигнала е на друго място, при нас е скрита.

# 8
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
mmagi, съжалявам за станалото. Съчуствам ти искрено, много добре знам какво ти е, обирали са ни дома и то няколко пъти и прекрасно знам какво е усещането. При това със СОТ, но тогава живеехме в една къща, входната врата беше на един шут...няма да изпадам в подробности.
Сега живеем на друго място. Имаме входна блиндирана врата с някакви си шипове, 2 ключалки с 2 абсолютно различни ключове, дадохме цяло състояние за тях, били неразбиваеми...  newsm78 (касовият ключ е е дин от най-лесните за отваряне). Даже като ни ги монтираха ни предупредиха, че ако се счупи бравата или ако някой е опитал да влиза, после трябва да режем цялата брава - не може да се ремонтира, но дано не ни се налага да я проверяваме колко е устойчива. Отделно имаме СОТ и застраховка на жилището. Ценни неща не се държат добре скрити, какво казваш, ние сложихме блиндирана каса, скрита и добре зазидана.
И си мисля, че това пак няма как да ги спре, за съжаление!

# 9
  • Мнения: 18 542
Заглушаването на сигнала не е хич лесна работа и техниката струва много пари, така че надали крадци действащи с такава правят случайни обири без наблюдение.
Трябва да сме доста предпазливи пред кого и какво говорим, показваме или се хвалим  Rolling Eyes
Ужас, много гадна история, за съжаление доста често случваща се в нашата мила родина  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 19 360
Ами... до вратата е клавиатурата, на която си набираш кода. Но кутията ( трансмитер или както там се нарича) , която излъчва сигнала е на друго място, при нас е скрита.
Да, това имах предвид и аз. Иначе е близо до логиката, че крадците първо върху кутията за набиране на кода ще се нахвърлят. Тоест ако просто това е начинът за дезактивиране на СОТ-а, няма въобще смисъл от тази защита.

# 11
  • Мнения: 206
съжалявам, че си преживяла това, ужасно е наистина,...
Дано се намерят крадците #2gunfire

# 12
  • Мнения: 2 266
Това е ужасно.Съчувствам ти.Дано се намерят крадците.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 801
mmagi , искрено ти съчувствам, но за съжаление не мога да помогна дори със съвет.
Една топла прегръдка  Hug

# 14
  • MJF
  • Мнения: 8 528
в новата жилищна сграда където сме ни обраха по великден.пребъркаха няколко апартамента.преди това по в началото на заселването на сградата минаха през други апартаменти.да не говоря за екипите ,от мвр които идваха на място и """" бисерите"""" ,които са казали на нас и съседите.квартала е на оживено място но само от нови сгради.по великденските празници всеки ден е било по 7-8 броя само при нас.отделно самите следователи-дознатели на място ги чакахме по 1-2-3 ч. защото адрес след адрес в околията.
някой ме развесели с фразата "дано ги хванат".при нас поне имитираха опит за снемане на отпечатъци.това се е случило от 9 апартамента при нас само в 2 от случаите.където няма сот са казали да се сложи и на всички пробутват успокоението ,да не се притесняваме рано или късно и другите ще бъдат посетени.
полицията в софия не знам докога  ще я поддържат с този щат ,като града расте ли расте.а и друг е въпроса защо полицаите са по3- 4 заедно и се срещат извънредно рядко.
като гражданин имам и си налагам респект към тях ,но всеки път при директен сблъсък с тях  #Crazy от професионалното ниво.все такива нацелвам.

Общи условия

Активация на акаунт