Проблеми с храненето

  • 2 080
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам дъщеричка на 7 месеца.В храната не е капризна,но от известно време сутрин и вечер ми отказва адаптираното мляко.Сутрин е гладна и малко хапва с "големи молби",но вечер не го иска и това е.Посъветвайте ме какво да правя:дали да го смесвам с нещо или да премахна вечерното мляко(не е ли още рано и ако може от кога) с какво евентоално да заместя млякото? Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 4 753
Какво мляко ползваш??? Мога само да предположа, че вече е захранена и явно вкуса на млякото, което й даваш не й харесва толкова (различно е като не си опитвал нещо друго)... Наскоро се замислих за сина си, ползвам НАН, а то е известно с гадния си вкус и ако в един момент осъзнае какво съм му пробутвала може да го откаже...  Wink

# 2
  • Мнения: 391
Сина ми като беше на 7 отказа АМ, смених го 2 пъти, нищо. Оказа се че не иска вече да пие от шише, ядеше всичко с лъжица; дори и АМ. Оказа се че му пробиват горни зъби и биберона дразни. След около месец всичко отмина. Може би и при вас е само период...

# 3
Давам й Нутрилон и ми се струва че откакто минахме на 2 номер започнаха проблемите.Относно лъжичката и аз това си мислех-да пробвам да го давам с лъжичка,но ако не се получи с какво АМ да сменя

# 4
  • Мнения: 4 753
Не се знае какво АМ ще хареше...  newsm78  Попитайте педиатъра проблем ли ще е ако си карате с номер 1...

# 5
да ще се посъветвам с педиатъра,но предполагам че на повечто майки се е случвало да мислят че говорят на различни езици с педиатрите е при мен не е по-различно,аз се притеснявам а те ме нареждат заради това и си карат по учебник

# 6
  • Мнения: X
Преместих тук темата и изтрих тази, която беше пуснала, защото са еднакви и нямаше отговори.

Та по темата. Голямата ми мина на кисело мляко точно на 7м. Просто не искаше  АМ. Някои деца отказват шишето, други минават някакъв период и така. Слушай си детето и не се притеснявай, щом не го иска, значи няма нужда от него. Добавяй повече мляко в зел. пюре, давай кашите с мляко, от другия месец можеш да добавяш по малко обезсолено сирене, ако нямате някакви алергии.

# 7
# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние имахме такъв период \2дена\ смених 2 АМ  и пак не иска, дадох кисело - пи малко.
За щастие бързо отшумя и пак си мина на АМ newsm78

# 9
  • Мнения: 172
На каква възраст е детето,колко пъти на ден се храни и по колко мл?

# 10
малката е на 7 месеца и се храни 5 пъти дневно през 3.5 часа

# 11
  • Мнения: 4 753
Днес питах в един магазин (понеже още не съм купувала) и ми казаха, че 2-ките са по-обогатени, според нуждите на детето... Ако обаче си пие 1-цата, а 2-ката не я иска, по-добре 1-ца, отколкото нищо... Това е мойто мнение и ако ми се появи същия проблем мисля така да направя...  Peace

# 12
тази вечер пробвах с лъжичка да дам АМ-не се получи,после натроших малко бисквитки-без резултат,мисля да се върна на 1-цата-поне го ядеше с охота

# 13
  • Мнения: 172
малката е на 7 месеца и се храни 5 пъти дневно през 3.5 часа
                                              Изглежда напълно  нормално,незнам дали не е от никненето на зъб.При нас като растеше първият зъб също имаше проблем с храненето.Не,че не го пиеше,но цокне малко и прореве и така се храним половин час.Иначе от лъжичката си ядеше спокойно.Но мисля,че не трябва да махаш вечерното ядене,то си е мляко до годинка поне.Най-вероятно е период.

# 14
надявам се да е временно неразположение,а зъбче си нямаме още,така че допускам и това да е причината само дете не на пресикулки а въобще не иска да яде,знам че е необходимо хранене и за това се тревожа

Общи условия

Активация на акаунт