Ухапано от насекомо

  • 2 014
  • 9
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Ухапана съм, но не разбрах от какво. Мястото стои подуто, като от комар, но има връхче, което разчоплих днес сутринта и оттогава наоколо около 1 см около пъпката се зачерви и не минава. С какво мога да го мажа, при положение, че кърмя?

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
хайде бе, хора, помагайте

# 2
  • Мнения: 139
Защо не го оставиш да си мине само? На мен също се получават такива пъпки от ухапване. От вчера и детето има същите пъпки от комар. Не ги мажа с нищо. След няколко дни си изчезват. Вярно, че доста сърби и боли като се чеше, но минава. Wink

# 3
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Ама днес наоколо стана още по-зачервено. Имам предвид, че в 2-3 см от пъпката в радиус настрани е червено. Вчера беше по-малко, а днес се уверичи петното червенина

# 4
  • Мнения: 7 201
Мажи се с Фенистил гел. Peace

# 5
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
ходух да вземам от аптеката, но се оказа, че при кърмене не се прилага

# 6
  • Мнения: 5 001
Намажи със спирт и изчакай малко да видиш да ли ще има положителна реакция(то отрицателна няма да има) ,после натъркай с една скилидка чесън.Това винаги ми е помагало при ужилване от комар,оса,пчела....

# 7
  • Мнения: 413
Псилобалсам,мисля че точно така се казва,но незнам дали в твоето положение ще ства Peace
От народнота медицина съм чула за сърбежа да се намазва с оцет-нямам идея дали действа не ми се е налагало да го пробвм Peace
Дано бързо мине Hug

# 8
  • софия
  • Мнения: 757
Аз използвам фенистил гел

# 9
  • Мнения: 1 763
А боли ли те? Мен преди време неще ме беше ухапало по крака, кракът ми няколко дена се подуваше, много ме болеше, накрая вдигнах висока температура , отидох на лекар и се оказа алергия към насекомото. Изписаха ми антибиотици. Съветът ми е да отидеш на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт