фоликулометрия?

  • 1 528
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
мили момичета, ще се радвам ако ми разясните нещо. на 12 ден от мц отидох на преглед и док. ми каза, че имам доминантен фоликул в ляво 19 мм. на 16 ден отново на преглед и ми каза, че фоликула го няма. Но нищо не спомена за жълто тяло. Ако е имало овулация не би ли трябвало нещо да се вижда. Два пъти попитах имала ли съм овулация, а той само каза фоликула го няма newsm78. Не знам какво да мисля, щом го няма значи е имало или просто си го няма. ще съм благодарна ако споделите какво мислите. извинявам се за обърканото обяснение

# 1
  • Мнения: 1 054
Ами фоликула, за да го няма... сигурно трябва да се е пукнал. И аз като ходих последния път на фоликулометрия не каза, че ми го няма фоликула, а че се е пукнал и нещо за някаква течност спомена... и така... За мен Е имало овулация.

# 2
  • Мнения: 60
Според мен  е имало Овулация. Имало е доминантен после го няма....Доколкото аз знам в навечерието на овулацията  нормалната големина на фоликулите е около 17-19 мм - годни за оплождане/това също/, при теб е била просто по-рано.
П.П. малко объркано  стана Embarassed Embarassed Embarassed

# 3
  • Мнения: 22
благодаря ви. точно това се притеснявам защо док нищо не ми спомена за тази течност (доколкото знам щом я има значи е настъпила овулация), а и аз забравих да питам. а също дебелина на лигавицата 11,3мм добре ли е?

# 4
  • Мнения: 1 054
Може да не е било по-рано... зависи колко дневен е цикъла. фоликула расте с около 1мм на ден в началото и после с 1,5мм примерно... та може да е станал 20 или 20,5 до 21 и да се е пукнал на 13ти ден или пък да се е пуканл 19мм още на същия ден след посещението на лекар. На мястото на фоликула остава жълто тяло - да, трябва да го е видял. Останалото от фоликула жълто тяло вече има по-неправилна форма.. като спъхнат балон.  
А, ако потърсиш в нета преди да пуснеш темичка ще видиш ето това:
Цитат
Жълтото тяло се развива на мястото на пукнатия Граафов фоликул и, ако яйцеклетката бъде оплодена, продължава да се развива и да произвежда хормона прогестерон по време на бременността.

В случай, че освободената от яйчника яйцеклетка не бъде оплодена , жълтото тяло се развива до края на първата седмица след овулацията – тогава се нарича менструално жълто тяло.
Намерено, благодарение на Аниа ... много те обичам Simple Smile  Hug

И за да няма спам тука ще кажа... Катуци  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт