оспамокс или амоксиклав?

  • 11 932
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
 newsm78 кое по-доброто?споделете ако сте ги ползвали.

# 1
  • Мнения: 729
Определено от Амоксиклав съм по-доволна-но от него малката получава страхотно разстройство,но се излекува по-бързо.Оспамокса не и помага изобщо.На сина ми също.

# 2
  • Мнения: 2 388
За дете ли става въпрос?
Иначе за мен "оспамокс" е вълшебен антибиотик. Лекува ме от всичко ( внушението е голяма работа Mr. Green).

# 3
  • Мнения: 730
От Оспамокса съм много доволна- от Амоксиклава- въобще!

# 4
  • Мнения: 7 201
Определено от Амоксиклав съм по-доволна...
Оспамокса не и помага изобщо.На сина ми също.
PeaceИ при сина ми е така.

# 5
  • Мнения: 433
Амоксиклав не сме пили ,но Оспамокса никаква работа не върши не само на мен и децата ,но и на всички познати с които съм говорила.Един познат лекар ми беше казал,че Оспамокс не би дал дори на кучето си  Shocked(така се изрази той).

# 6
  • Мнения: 21
благодаря, на всички Ви!Става въпрос за мен, аз съм болната, но не съм пила антибиотик от дете и като чета в листовките и на двете лекарства става въпрос за едно и също/горе-долу/.

# 7
  • Мнения: 216
Оспамокс съм пила и наистина действа бързо, но има доста странични ефекти. Никой антибиотик не е безвреден и затова трябва да се сведе до минимум техния прием. Но понякога просто е неизбежно...

# 8
  • Мнения: 1 984
благодаря, на всички Ви!Става въпрос за мен, аз съм болната, но не съм пила антибиотик от дете и като чета в листовките и на двете лекарства става въпрос за едно и също/горе-долу/.

клавулоновата киселина е разликата... и е огромна разлика.

# 9
  • Мнения: 661
Амоксиклав ! Оспамоксът е  почти изчерпан като антибиотик . Амоксиклавът е от групата на така наречените "протъектирани пеницилини " . Някои бактерии произвеждат ензими ,които разграждат пеницилините и затова те са неефективни . Клавулановата киселина в Амоксиклав го предпазва , тоест протектира от разграждане и затова той е по-ефективен .

Общи условия

Активация на акаунт