Млечница и вода - има ли връзка?

  • 1 018
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
От форума се информирах, че трябва единствено да кърмя, без вода и чайчета. Но все ме гложди една приказка на лекарката, че трябвало след всяко кърмене да давам вода, за да не се развият бактериите и да се окажем с млечница. Има ли според вас връзка и каква е  Thinking? Да не взема уж от добри намерения да си подредя щерката? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 106
Според мен няма връзка. Аз не съм изплаквала и млечница не сме имали.
Между другото виж тази тема, в нея ще прочетеш доста мнения по въпроса :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27297.0

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз не съм плакнала, ама никога...И млечница, да чукам на дърво, не сме имали.

# 3
  • Мнения: 271
Мерси за отговорите. Аз по принцип си мислих, че след като кърмата е бактерицидна, не би трябвало да има нужда от изплакване, ама знам ли ... коскоджамите доктори като казват  doctor

# 4
  • Мнения: 3 550
Аз изплаквам чат-пат. Той не обича вода и тутакси я плюе, ама нали минава някак през устичката. Гледам да не го мъча често.

# 5
  • Мнения: 2 807
Добре е да му даваш по лъжичка-две водичка малко след като се нахрани, за да може останалото в устичката мляко да се отмие.

# 6
  • Мнения: 3 161
Аз също разчитам на бактерицидното действие на кърмата и подозирам, че съветите за плакнене са свързани по-скоро с адаптираното мляко, както и повечето неадекватни съвети на нашите педиатри за кърменето. Никога не съм плакнала, никога не сме имали млечница или нещо подобно. По същата причина не отмивам кърмата от зърното след кърмене, нито мия преди кърмене.

# 7
  • Мнения: 1 722
Не съм давала вода за плакнене - нямаме млечница ... а всички ме убеждаваха, че ще получи.

# 8
  • Сливен
  • Мнения: 382
От форума се информирах, че трябва единствено да кърмя, без вода и чайчета. Но все ме гложди една приказка на лекарката, че трябвало след всяко кърмене да давам вода, за да не се развият бактериите и да се окажем с млечница. Има ли според вас връзка и каква е  Thinking? Да не взема уж от добри намерения да си подредя щерката? Rolling Eyes

И аз не съм давала вода и млечница не сме имали. Аз дори си мислех обратното, че по някакъв начин даването на вода спомага за появата на млечница. Всичките ми дружки даваха вода и бая народ минаха през млечницата...

# 9
  • Мнения: 951
И аз не съм плакнала и не сме имали млечница...въпреки съветите на педито след хранене да давам лъжичка преварена вода,за да няма млечница...
Но от 5-я месец си имаме 2 зъба,започнала съм да захранвам малкия и гледам да му плакна устната кухина с водичка,но това вече е заради зъбите...

# 10
  • Мнения: 1 312
Моята жаба вода не пие,но чайчета доста!И въпреки всичко минахме през млечницата.Така,че според мен връзка няма.Обяснявам си го по-скоро с това,че редовно заспиваше на гърдата с пълна буза с мляко и категорично отказваше да се уригне!

Общи условия

Активация на акаунт