Първата храна след раждане...........?!?

  • 11 586
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 876
Ето какво ме тормози на последък newsm78
Скоро ще раждам- за втори път. Със сигурност ще кърма /дай боже всичко да е наред с бебето разбира се/ И се чудех за следното....
Веднага след като родих първият път и като ме закараха в стаята, акушерките ми казаха да изпия 2 л вода и да изям един шоколад newsm78 Хубаво де, изгубил си течности бла , бла, ама нали по принцип не е хубаво да се яде шоколад, а и още при първото кърмене Shocked

Та искам да попитам, този съвет правилен ли е  Thinking Не е ли вредно за бебето?
И въобще какво да се яде особенно в първите 2-3 дни. Какво да си приготвя и да ми носят и какво със сигурност да избягвам?

Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
Не съм се замисляла за това след като родих.А и едва ли ще има чак такова влияние.Бебето отначало поема нямолко капки.А и за кърмене ще ти го дадат сигурно след не по-малко от 3 часа.Аз раждах през юни и ядях само кайсии и пиех натурални сокове.Друго просто не ми се ядеше.Кърмата ми беше оранжева. Crazy
Хапвай си каквото искаш,разбира се без пържени,газирани,бобови и т.н.А вместо шоколад,можеш да си вземеш нещо друго сладичко.
Леко раждане и здраво бебче ти желая. Hug

# 2
  • Мнения: 1 691
И аз не се бях замисляла изобщо за това Thinking Когато родих, ядях обикновената му там болнична храна (фасул, леща, макарони и пр.), плюс малко шоколад и плодове. Всъщност едва ли има смисъл профилактично да ограничаваш някои храни  - освен алкохола и цигарите. То ако бебето реагира на нещо, ще си покаже.

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 12:49 от mata_kosmata

# 3
  • Мнения: 3 718
Когато родих ме посъветваха да не пия в болницата натурални сокове, защото са бъкани с консерванти и това дава отражение на бебето. Шоколад също не съм яла, наблягах на ябълки, храната в болницата и каквото ми носеха роднините. Имах апетит като за 13 слона  Mr. Green
Имаше една майка в нашата стая, която не хапна нищо друго освен шоколад и компот, но пък и до края ходеше като зомби.
Със или без шоколад, организма ти ще се съвземе от раждането. Можеш да си хапнеш, но не прекалявай с количеството.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Храненето след раждането е по-важно не толкова за кърмата,колкото за ходенето до тоалетната.Всички знаем,особено когато има шевове,че ходенето до тоалетна първите дни е доооста неприятно.Хапвай максимално лека храна-салати,плодове,кисело мляко,пий течности,за да ти е по лесно с тоалетната.Не трябва да се стига до запек,че е много гадно...

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
И аз не съм се замисляла...
ама пък чак такова отражение няма да има в кърмата, то едвали ще изядеш количества шоколад... иначе той е за ниското кръвно, което пък е свързано с кръвозагубата.

За запека и тоалетната е вярно...мен като ще ме изписваха пита док и това- дали съм редовна там.  Grinning

Леко раждане, здраво бебче и успешно кърмене ти желая! Hug

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 085
На мен ми дадоха някаква каша май грис беше. И кана с билков чай ми донесоха.
Аз не бих яла шоколад заради риска от запек.

# 7
  • Мнения: 857
Аз пък първите 3 дни не см яла абсолютно нищо (родих нормално) но просто нямах апетит. Първата храна която опитах беше супа. Иначе и аз не мисля,че е толкова важно за самата кърма. Според мен си яж тогава каквото ти е кеф.

# 8
  • Мнения: 2 531
Ядох шоколад най вече за да имам сили ! И много вода и сок пих! / аз обаче нямах коластра до 3-и ден/ !

# 9
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
аз родих късно вечерта и си спомням ,че до сутринта не ми разрешиха да пия вода. NaughtyА първата храна беше чаша прясно мляко с какао и някакви бисквити.

# 10
  • Мнения: 8 242
Единственото, което ме посъветваха, е да изпила 1 л. вода.. Ама аз вече бях изпила 3 на един дъх  Shocked  Laughing
За яденето - почти не ядях в болницата - нямах нито апетит, нито време особено  Crazy че бебо си беше 24 часа при мен и искаше особено да му се обръща внимание  Joy
Кърмата ми слезе веднага.. Дребния сучеше буквално постоянно.. а аз за всеки случай допълнително изцеждах по 50-60 гр. коластра .. жълтоооо.. чак оранджево  Crazy
Тъй че и да я деш, и да не ядеш.. Все тая.. Ама специално шоколад не съм кусила докато не стана дребния на 6м..

# 11
  • Мнения: 984
Най-добре е да започнеш с преварени или задушени картофчета и сирене. Може ориз със зеленчуци, фрикасе, зеленчукова супа, но без силни подправки. Още същия ден или вечерта - кисело мляко. Нужна е и доста вода, но след като преминат всички изследвания, ако си секцио.
Шоколада, в по-големи количества може да предизвика дребни пъпчици по фината кожичка на бебето.
Плодовите сокове и голямо количество пресни меки плодове /кайсии, праскови, киви/ ще ти предизвикат разстройство, ако преди това не си захранена.
Важно е храната ти да бъде силна и не запечена, нито преобладаващо течна.
Нужен е хляв - по възможност пълнозърнест, може намазан със сладко, а може и само с масло.
Дано съм ти полезна.
Лесно и безпроблемно раждане ти пожелавам. Hug

# 12
  • Мнения: 502
  Не мисля,че шоколадът ще помогне кой знае колко за по-бързото ти възстановяване.А на бебето може и да му излязат пъпчици,той е силен алерген.Много течности,пресни плодове,хляб с масло-това са по-подходящите храни в този случай.Когато аз раждах,жената в съседната стая ядеше само по едно варено яйце и по две лъжички шоколад на ден,така беше решила,но на бебето му излязоха пъпчици.Педиатърката в родилното и каза,че нито яйцето,нито шоколадът са подходящите храни в момента за нея. Peace
  Иначе и аз първия ден след раждането поисках да ми донесат шоколад,само това ми се хапваше! EmbarassedИзядох един бял шоколад "Милка".Яж си каквото ти се яде,леко раждане! Hug

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 09:48 от maraidara

# 13
  • Мнения: 5 401
Аз родих в 20,20 ч., а бебето дойде при мен чааак на сутринта в 6 ч. - прословутата практика на Шейново.  Confused Не бях яла от предишния ден нищо, та излапах на един дъх цял шоколад, изпих 1 л вода и спах като къпана. По време на раждането загубих известно количество кръв и тъй като съм със средиземноморска анемия и доста нисък хемоглобин, нямаше начин да избегна шоколада. Blush На бебето не мисля, че му се отрази, тъй като ми го донесоха след много часове и то явно нахранен с АМ и спящ.  Rolling Eyes

Леко раждане и здраво бебче!   bouquet

# 14
  • Мнения: 99
При мен беше същото. В началото поради загубата на кръв ти се повдига от всякаква друга храна, затова препоръчват шоколада и много вода. Има се впредвид първите няколко часа след траждането естествено, а не няколко дни  Laughing, само докато се освестиш малко. Мисля, че идяета беше да се повиши кръвната захар, ама не съм много сигурна. Вземи си и натурални сокове, може и плодов чай.
Пожелавам ти успешно и леко раждане. дано и двамат ас бебчето да сте добре!!!

Общи условия

Активация на акаунт