Кукла. Пренавита пружина

  • 654
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 457
Имам един въпрос за една музикална кукла.
Нали се сещате, с едно въртящо ключе на гърба, което се завъртва и куклата свири много приятна хубава мелодия и си клати главата. Simple Smile
Та въпросната кукла беше подарък за Лори и тя много и се радваше, докато един ден Христи не реши да я понавие повече, че по-хубаво да пее. smile3512
И така ключето е пренавило пружинката явно до край и сега куклата: ни гък-ни мък.
Оправя ли се подобно нещо? newsm12

# 1
  • Мнения: 4 244
Би трябвало часовникар да може да я оправи - я пружината е скъсана или само извадена от жлеба
Аз така на моите непрекъснато ги оправям сама

# 2
  • София
  • Мнения: 9 457
Има ли начин и аз да я оправя сама? Thinking

# 3
  • Мнения: 4 244
Има разбира се - но може и да не успееш Wink
Трябва да отвориш играчката и да извадиш механизма. Той обикновено е в една кутийка с винтчета. Трябва да развиеш винтчетата и внимателно да я отвориш.
Може и да е капсалована - в такъв случай пробвай с нож или с пила за нокти да отвориш. Но много внимателно да не разбиеш пластмасата.
После огледай внимателно вътрешността. Самата пружина е каспалована с нит и няма как да се отвори - огледай където е ключа да няма пренавито или нещо подобно. Всичко което може да ти изглежда съмнително го провери и намести.
После затвори по обратния път и дано да не ти останат излишни чаркове (закона на Мърфи Laughing)
Успех!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Ако успееш-сподели непосредствен опит, че и аз имам един палячо, който вече не пее. Моят проблем май е по-голям, защото трябва да му разпоря дрешката, а после и тялото(то е от нещо като стиропор).

# 5
  • София
  • Мнения: 9 457
Ами то тази кукла и тя е с дрешка и отдолу стиропор. Rolling Eyes Sad
Та, ще видя и аз какво мога да направя по въпроса.
Ако, ли, не -само ще си я гледаме. Няма да пее. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 9 457
Няма да я бъде тая кукла! Wink
Стиропор е изцяло под рокличката. Трябва да се цепи явно. Stop
Ами няма да ни пее повече-това е! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт