Има ли препарат за паркет....

  • 8 642
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Има ли препарат за паркет, който:

  • да не мирише
  • да не прави паркета ледена пързалка

Става дума за много стар, естествен паркет, нелакиран. Не знам от какво дърво е.


Моля, препоръчайте ми препарат! Hug

# 1
  • Мнения: 824
Досега не ми се е случвало паркетът да става на пързалка.Или ми се свиди препарата или си е от паркета.
 WinkИзползвам Пронто,почиства прекрасно,но има и остатъчна миризма.Но така или иначе имаме ароматизатори,не се усеща аромата на препарат.

# 2
  • Мнения: 3 036
Има Пронто с аромат на бор  за паркет  и не е с натрапчива миризма.
Няма блясък и не става хлъзгаво.

# 3
  • Мнения: 331
аз ползвам Meglio за паркет и съм страшно доволна

# 4
  • Мнения: 824
аз ползвам Meglio за паркет и съм страшно доволна

Да бе !:shock:Не изсветлява ли паркета от него?А после почистваш ли го с нещо?Това е много силен препарат.

# 5
  • Мнения: 1 259
Аз използвам Медикс с пчелен восък.

# 6
  • Мнения: 4 916
Аз използвам Медикс с пчелен восък.

И аз използвам Медикс. Досега не е ставала пързалка  newsm78 и не мирише.

# 7
  • Мнения: 189
Ама как така не е лакиран? #Crazy Ако е истина, незнам как може да го почистиш, освен с циклене.

# 8
  • Мнения: 781
И на мен ми стана много чудно, как така не е лакиран паркета ShockedНай - вероятно просто не му личи. Варианта е циклене и лакиране, пък после чисти с препарати, иначе ще го унищожиш. нашия, като се нанасяхме не се знаеше какъв цвят е, като го изциклихме и лакирахме стана като нов PeaceСега си го чистя като ламината.

# 9
  • Мнения: 4 202
Какво толкова ви шокира, не знам.

Навремето почти не са се лакирали паркетите, а са ги поддържали с мнооого търкане и разни препарати от рода на паркетин, паркетол и т.н.

Иначе към авторката, защо не помислите наистина да лакирате паркета?  Wink

# 10
  • Мнения: 331
извинявам се, май не обърнах внимание, че паркета не е лакиран.
Esscape, МОЯ ПАРКЕТ Е ЛАКИРАН. На 5-6 литра вода сипвам по 1 капачка от препарата и почиствам, без да подсушавам или минавам само с влажна кърпа след това - и засега нямам никакви проблеми. След почистването паркета седи лъскав, като че ли е лакиран вчера.

# 11
  • Мнения: 35
Благодаря ви за отговорите!

Ами не знам дали е лакиран, не изглежда лакиран, а може и да е имало лак и да се е излющил. От 60-та година е и досега е поддържан с разни Паркетини, Паркетоли,които миришат ужасно и се проветряват към седмица. Баба ми не дава да се пипне този паркет, пази го като очите си -капка да не падне.Та опитвам се да я убедя, че сигурно за толкова години все са измислили нещо по-ефективно от този миризлив Паркетол и тъй като ще се чисти основно,реших да се допитам до вас.  bouquet

# 12
  • MJF
  • Мнения: 8 527
о тогава проблема ти е голям .почвате всички да треперите да не капне капка на паркета ,че иначе петно.може като направите няколко петна,противниците на идеята за лакиране да се омилостивят.не се фокусирай тогава върху паркета.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Щом не е лакиран - циклене, лакиране и след това се поддържа не по-трудно от плочки, може и само с вода. Остава да убедиш баба си да минете през тази операция.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз за 1ви път чувам за не-лакиран паркет!  newsm78 Някак си ми звучи странно, а и при всички случаи половин-вековен паркет има нужда от циклене и лак!

Общи условия

Активация на акаунт