Насилието на улицата

  • 1 059
  • 5
  •   1
Отговори
Искам да споделя какво ни се случи и да споделите мнението си .Сина ми е на 11 години сега завърши 4 клас. От ранна детска възраст е научен ( това сега го отчитам като моя грешка ) на търпимост и уважение към всички деца.Кошмарът за мен настъпи като започна училище . Там от първия ден започнаха да го тормозят по нахални и мога да кажа невъзпитани деца .
На 10 юни детето си играе пред блока и един такъв бабаит поне с 20 килограма по голям от него заедно с още едно доста по голямо на възраст дете пред погледа на съпруга ми , който е бил на балкона започват да го бият .Единият го държи , а другият го налага така , че той губи равновесие от болка и пада на земята.Това не свършва дотук започват да го ритат и скачат отгоре му . Съпругът ми само дето не е скочил през балкона , слиза долу и залепва плесница на единия от хулиганите . Най - лошото от всичко е , че сега майката на този въпросния бабаит е пуснала жалба в полицията и сега ние трябва да се чувстваме виновни , че сме защитили детето си . Има ли закони и има ли родителски контрол над такива деца престъпници . Моля ви споделете мнението си 

# 1
  • Мнения: 285
   За съжаление все по-често ще се сблъскваме с подобни ситуации. Синът ми е на 7г. и едно дете постоянно го обижда и псува. Често го удря без причина. Това продължава вече 3г. Опитах различни методи за да се справя с това положение. А колко пъти ми е идвало да му шибна един шамар, но е е моя работа. Всичко се случва пред очите на родителите му, а те се правят, че не забелязват.

   Съпругът ти не е трябвало да го удря, но кой ли би могъл да се въздържи при подобна гледка. Аз не бих.

   Подайте и вие жалба срещу тези хора и извадете медицинско. Със сигурност по вашето дете има следи след този побой.

# 2
  • Мнения: 3 479
Мама Мецана, допуснали сте няколко грешки - първо, че мъжът ти е тръгнал да се саморазправя с хулиганите, второ, че не сте извадили медицинско веднага и трето, че не сте подали жалба в полицията.
Миналата неделя синът ми (14г) беше набит от негов връстник в квартала. Причината е тъпа, хулиганинът разбрал-недоразбрал и тръгнал да налита. Блъснал Пепи в стената, душил го с ръце, ударил го с глава в устата. В следствие на това синът ми има разклатени два предни зъба, хематом на главата, кръвоизливи по гърлото. Беше вечерта ок. 20 ч и мъжът ми го заведе веднага в Пирогов където го освидетелстваха, а надругият ден му направиха и снимка на зъбите. Във вторник мъжът ми надлежно екипиран с адвокат и всички документи подаде жалба в 4то РПУ. Да вметна само, че майката на побойника е зам. директор на кварталното училище, където явно синът й е чувства цар (учи там също) и където се е разиграла случката. Освен това от децата в квартала научихме, че момчето си е побойник и редовно налита агресивно на децата в квартала.
Още по време на подаването на жалбата, дознателката се обажда на директора на въпросното училище и му казва за инцидента. Директорът пък й казва, че те знаят, че момчето е агресивно Shocked. Възниква естествено въпросът какво се прави, а гадното е, че отговорът е нищо. Все пак мама е заместник директор.
В сряда родителите заедно със сина си се явиха в РПУто, по думите на мъжът ми доста стреснати от това, което се случва.
Знам, че на момчето няма да му направят нищо, най - малкото защото е първа жалба срещу него, обаче съм удовлетворена в известна степен поради следните причини - няма да закача сина ми, защото дори да го докосне с пръст ще пускам жалба след жалба и ще му направя досие в полицията и се надявам, че няма да закача и другите деца в квартала.
Разбирам, че случката е минала и моят разказ не ти помага много, обаче се надявам да помогне на други изпаднали в такава ситуация. Дано да няма много, но за съжаление се случва.

# 3
  • Мнения: 2 803
Ле ле това което ти се е случило е ужасно. Не съм изпадала в подбна ситуация, но кой знае и аз как бих постъпила за да защитя детето си. От наблюдения знам че на подобни жалби не се обръща кой знае какво внимание. Така че дано всичко се размине. А тези хулигани родителите ще си берат ядове до гроб с тях. Вместо да ги защитават да бяха им казали, че са си заслужили някои татко да ги оплеска.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 373
От наблюдения знам че на подобни жалби не се обръща кой знае какво внимание.

Напротив. Детето срещу което е подадена жалбата се завежда в картотеката на детска педагогическа стая и при рецидив (т.е. друга жалба срещу него) може да влезе в контингента с който работят съответните лица, назначени точно с цел превенция на агресивното поведение у децата и хулиганските прояви.

# 5
  • Мнения: 298
Наскоро имах подобен инцидент с дъщеря ми, която беше в 7- ми клас.  Това, което мога със сигурност да кажа е, че се обръща внимание на жалбите, ако си достатъчно настоятелен . Извършителите се регистрират в ДПС и си носят последствията от това. Отделен е въпроса, ако е станало в у-ще/ както в нашия случай/ - дали директора ще вземе адекватни мерки . Аз лично няма да се откажа до като виновните не си понесат наказанието, дори това да ми отнеме много нерви и време.

Общи условия

Активация на акаунт