Запушени маточни тръби???

  • 15 147
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!
Преди 3 месеца ми правиха операция,при която отстраниха десния ми яйчник и тръбата към него.Лекарите са на мнение,че отляво всичко е ок и трябва да възобновим опитите за бебе, но оня ден една гинеколожка реши,че трябвало да ми се направи цветна снимка на останалата тръба, защото имам сраствания от предишни коремни операции.Ако имате някаква информация или мнение по моя проблем,моля пишете! Sad Аз се питам, след като ми е отварян коремът и всичко е огледано ,ако е запушена тръбата нямало ли е да се види при операцията? Ох вече не знам какво да мисля и в какво да вярвам.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
С обикновенна коремна операция не могат да се видят тръбите.ЦС след това е задължителна именно поради това,че има опастност от сраствания.Не се тревожи,не е страшно!

# 2
  • Мнения: 4 324
zabche е абсолютно права, няма да я повтарям
Само искам да ти кажа, че и с една тръба можеш да забременееш, така че поне за това не се тревожи. Ще стискам палци всичко да е наред с останалата ти тръба. Обезателно трябва да я провериш

# 3
  • Мнения: 1 699
След моята операция която беше преди 4 месеца,доктора ми каза че имам възпаление на другата тръба тази която не е пипана.Можеби се разбира ако има нещо.Все пак те са специалисти и се предполага че ще забележат ако нещо не е наред.Можеби се променя самата тръба по някакъв начин като има възпаление или сраствания.Незнам и аз гадая още и нищо не съм предприела за момента.

# 4
Много ви благодаря за съветите, момичета!
Часът ми за ЦС и без друго е на 31 октомври, така че ще си дам шанс да се докаже тръбичката дали действа до тогава. Дай боже, да избегна изследването!  Simple Smile А ти ,  Elsinor, най-добре е да предприемеш някакво лечение да тази тръба! Какво казват гинеколозите?

# 5
  • Мнения: 531
Как по-добре да се видят тръбите, ако не с коремна операция?!
Казват че ако са/е проходима тръбата/те до 6 месеца след това не би трябвало да има сраствания, за след това - никой не може да гарантира, така че ЦС е добър подход.
В медицината понякога 2 и 2 прави 5, и при 2 коремни операции може и да не станат сраствания, а в други случаи и без да е пипан корема може да има сраствания "на корем".
Пожелавам ви успех момичета!

# 6
  • Мнения: 1 699
Здравей Ireena доктора ми каза много  много евин плаж,кални бани и физиотерапия.И после с малко Божия помощ всичко ще е наред.Не ми е предписвал никакви лекарства нищо засега.Незнам мисля да му се доверя.А то друго какво може да се предприеме за това възпаление?Лапароскопия можеби незнам.

# 7
  • Мнения: 1 699
Цитат
така че ще си дам шанс да се докаже тръбичката дали действа до тогава
късмет мила дано всичко е наред и не се налага да правиш ЦС а направо да се похвалиш че ще ставаш мама. Praynig
Пропуснах да кажа че изрично го питах няма ли да правя ЦС или хидротубация тъйкато тук чета много за това,а той ми каза че засега нищо такова няма да правя. newsm78

# 8
Стискам ти палци да не ти се налагат никакви интервенции  Simple Smile
и за себе си се надявам следващата да е след минимум 9 щастливи месеца  Wink

# 9
  • Мнения: 989
Elsinor, при кой лекар ходиш? Май за втори път те питам  newsm78  Според мен е абсолютно задължително да провериш състоянието на тръбата с цветна снимка.

# 10
  • Мнения: 1 699
Skarlet аз ходя при д-р Илинденов от АГ той ме оперира и реших че ще е най-добре да съм при него.А относно ЦС си мисля има ли нужда да я правя след като по време на операцията той я е видял в какво състояние е?Каза че има малко възпаление newsm78.
Ако я направя какво ще видят-същото най-вероятно.Незнам може да има впредвид да я правя по-нататък като си направя калните бани и физиотерапията.Честно ви казвам вече много се обърках ходих при различни доктори преди това и направо се шашнах и затова сега съм решила да се доверя на този.Дано съм в правилната посока. Praynig

# 11
Аз се оперирах в клиниката на проф. Горчев в Плевен. От София ме изпратиха там,защото тук никой не посмя да ме отвори, поради много чревни операции. При него си ходя на консултации всеки месец и той е на мнение, че не би трябвало да имам проблем със зачеването. Тук в София обиколих всички АГ болници, включително Токуда и т.н. и две мнения по моя въпрос не чух. Много се обърках, на моменти дори се отчайвам и за това се спрях само на един доктор тук -др. Тодоров от 7ма поликлиника. Напълно безизвестен, но изключително внимателен и заинтересован от случая ми, за разлика от всички други. И така ходя си при него и при хирурга ми. И аз постъпвам точно като теб- спирам се на един........и му вярвам. Така поне спестявам психическото разстройство. Пожелавам ви УСПЕХ!!!

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 16:54 от ireena

# 12
  • София
  • Мнения: 375
 ireena
и аз съм с две запушени тръби
при операция може да се види ако са ти пускали контрастно вещество иначе не
на пръв поглед от горе моите тръби са напълно нормални
не са нагънати в много добро състояние с необходимата дължина и двете
но на втори поглед след контраста се видя че са запушени напълно и изцяло, така че си направи цветна снимка и не се притеснявай
Тани е права една тръба ти е напълно достатъчна за бебче а в краен случаи и без нея също става
моя док казва "на мен ми стига да има един добре работещ яйчник и матка - другото го имам в лабораторията" Wink
 Peace  bouquet

# 13
  • Мнения: 101

Много е важно да ти направят такава цветна снимка, но ти препоръчвам да бъде с пълна упика, защото е много болезнена. Чрез тази снимка се установява проходимостта на тръбите, което е много важно за придвижването на сперматозоидите, ако е запушена то сперматозоидите няма как да достигнат до неоплодения фуликул.

# 14
  • Мнения: 101
Има ли друга възможност за отпушване на маточните тръби освен лапароскопията? Ако някой знае лечение, чрез билки и други по-безболезнени начини ми пишете!!!

Общи условия

Активация на акаунт