Овулация / Фоликулометрия

  • 6 078
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
Здравейте момичета:)
Искам да Ви попитам кога трябва да отида до лекарката, за да може да ми каже кога ми е овулацията? Последната М ми беше на 02.06 и цикъла ми е 30-31 дни.
По мои изчисления трябва да е около 17-18, но последните 2 месеца все не успявам с тестовете за овулация Rolling Eyes

Благодаря Ви предварително Simple Smile

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 09:05 от Morena

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ей, Диде!  bouquet
Моето мнение е да отидеш към 13-14 ден, а лекарката после ще ти каже.

Успех от мен:)

# 2
  • Мнения: 7 716
При всички положения ще трябва за отидеш два пъти.
Първият път отиди 12-13 ден. По всяка вероятност ще е рано, но ще се ориентираш.
Моят съвет е да си мериш температурата, така ще можеш да сравниш с това, което ти казва лекарката и за следвщите месеци ще знаеш.

# 3
  • Мнения: 2 122
Само да ти кажа как се стекоха при мен събитията- по принцип май не ми е мн. редовен цикъла, ама от януари до настоящия момент с изкл. на един на 26 ден, другите са на 28 ден. Този месец отидох на 11 ден от цикъла от дясно се видя доминантен фоликул с р-р 13.5 мм. Но понеже в левия имаше множество малки фоликули, без нито един доминантен, лекаря ме върна за петък( пада се 14 ден) за да види как ще се развият нещата ( съмнение за ЛУФ синдром или поликистозен ляв яйчник). Когато в петък ме прегледа, все още остана съмнението за поликистоза, но пък фоликула от дясно вече беше 18.5 мм- готов за пукане по неговите думи. Следейки и базалната си Т, мисля че днес на 15 ден е овулацията ми.
Дано съм могла да те насоча newsm78

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
При всички положения ще трябва за отидеш два пъти.
Първият път отиди 12-13 ден. По всяка вероятност ще е рано, но ще се ориентираш.
Моят съвет е да си мериш температурата, така ще можеш да сравниш с това, което ти казва лекарката и за следвщите месеци ще знаеш.
  202uu

# 5
  • Мнения: 533
И според мен отиди първия път 12-13-ти ден. Аз съм с цикъл около 29 дни, и откак се следя (ФМ, БТ, ЦС) се изненадах, че ову ми е всъщност по-скоро рано - даже един път беше на ден 11, иначе 12-ти, 13-ти .. за сметка на по-дългата ЛФ. И аз пробвах един месец с тестове и нищо не хванах, дали защото не знаех, че може да е по-ранна ову или защото пийвам доста вода през деня, а с БТ си отчитам вече 10-тина цикъла редовна ову.

Успех!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Овулацията ти ще е около 19/20 юни!Изчислява се:Следващияти М ще около 1/2 юли от тази дата броиш 13/14 дни назат. Simple Smile

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Овулацията ти ще е около 19/20 юни!Изчислява се:Следващияти М ще около 1/2 юли от тази дата броиш 13/14 дни назат. Simple Smile
Да, така е, НО само ако е с нормална лутеална фаза. Има хора с ЛФ над 15 дни и с такава под 10 дни!!!

# 8
  • Мнения: 201
Привет Simple Smile
а аз си мислех, че овулацията ми ще е около 17-18 юни, защото броя 14-15 дни от 02.06-датата на последната М.
Днес ще отида на лекар и ще разбера Wink
Дано само не сме я изпуснали Praynig Praynig Praynig

Благодаря Ви момичета  за отговорите Hug

Общи условия

Активация на акаунт