Сребърни или пластмасови прибори за бебето?

  • 40 434
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 375
Здравейте мили мами,   bouquet
Искам да купя за малката сребърни прибори, но трудно откривам такива и обикновено не са това, което търся... Моля ако знаете къде се продават... да споделите.
А ако искате да дадете и доводи "ЗА" пластмасови, съм готова да слушам.  Hug

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 10:32 от irchick

# 1
  • Мнения: 4 428
Ама ти сериозно ли искаш да храниш бебето със сребърни прибори  Sunglasses Защо не вземеш направо златни със скъпоценен камък на зодията й да издокараш  Laughing

Тези лъжици с какво ли не се омазват, къде ли не падат и се ръфат от бебето. Не се излагай да се занимаваш с подобни изсхвърляния. Ако искаш да й вземеш нещо за спомен, като сувенир за. Или дори да й ги вземеш и само да я захраниш с първата лъжичка с тях, ОК. Щом искаш. Но да ги ползваш ежедневно...Вярно, че щерките ни са, като малки принцески, ама чак пък толкова приказки  Laughing

# 2
  • Мнения: 454
Захраних дъщеря си със сребърна лъжица, но сега яде с пластмасова, защото сребърната дойде къса за големите бурканчета. Аз лично съм за сребърните прибори, още повече, че среброто има свойството да се самопочиства и е удобно, когато нямаш възможност да стерилизираш. Друг въпрос е, че хубави сребърни прибори трудно се намират, а и цените са доста солидни.

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Сребърни разбира се, как може дори да си помислиш за пластмасови  ooooh!

# 4
Сребърни лъжички за хранене има в Петра. Имаше и с по-дълга дръжка за да са удобни за буркана - само че бяха от някаква сплав която има същите свойства като среброто от антибактериална гледна точка  Wink Аз взех такава за малката + че имаше в компекта малка пластмасова лъжица с която тя да се учи сама да се храни която е със специален дизайн - не потъва някак си в ядене и е закривена / абе не мога точно да обясня/. Много съм доволна - около 45-50 лв. струваше удоволствието. А иначе сребърните лъжички бяха около 100 мисля. Колкото и да е смешно - е по-здравословно да се храни човек със сребърни прибори. Пък и винаги е готино да казваш че си роден със сребърна лъжица в устата  Mr. Green Joy

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Я не се излагайте бе хора  ooooh!  Каква антибактериалност, какво предпазване ?! За храната от лъжицата може да го докараш, но я помислете когато бебто почне да си пъха всичко в устата, почне да пълзи, почне да играе навън  Tired Тогава какво правим ? Или ще му миете играчките и ръцете със сребърна вода  Joy
А тази лъжица за хранене на бебето само, някой си го е измислил просто ей така  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 790
Я не се излагайте бе хора  ooooh!  Каква антибактериалност, какво предпазване ?! За храната от лъжицата може да го докараш, но я помислете когато бебто почне да си пъха всичко в устата, почне да пълзи, почне да играе навън  Tired Тогава какво правим ? Или ще му миете играчките и ръцете със сребърна вода  Joy
А тази лъжица за хранене на бебето само, някой си го е измислил просто ей така  Laughing

Напълно подкрепям  Peace По темата - дъщеря ми ядеше с пластмасови лъжички за деца. Сега вече яде с нашите прибори, само че малък размер.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Не виждам чак такова голямо значение с какви прибори яде детето. Важното е на теб да ти е удобна и достатъчно дълга дръжката и като големина да са подходящи за бебешката уста.
Моят син си го храня с лъжици от нашият комплект, и на двамата ни е много удобно така.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 415
друо си мисля аз... какви ли метални примеси има в сплавта за лъжицата.... а пластмасовите прибори, направени специално за бебето от фирмите, които са специализирани са минали през няколко комисии за одобрение... Иначе няма нищо лошо човек да се стреми към определени стандарти, това го движи напред - това го казвам, защото виждам, че някои са възмутени от показността на сребърните прибори)))) Важното е да е щастлив и доволен човек и да не пречи на другите, пък ако ще и със златна сламка да си пие сока))))

# 9
  • Мнения: 1 375
друо си мисля аз... какви ли метални примеси има в сплавта за лъжицата.... а пластмасовите прибори, направени специално за бебето от фирмите, които са специализирани са минали през няколко комисии за одобрение... Иначе няма нищо лошо човек да се стреми към определени стандарти, това го движи напред - това го казвам, защото виждам, че някои са възмутени от показността на сребърните прибори)))) Важното е да е щастлив и доволен човек и да не пречи на другите, пък ако ще и със златна сламка да си пие сока))))
А шишетата, за които се заговори от известно време??? Нали и те са от реномирани фирми за бебета...  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Честни казано,никога и не съм си помисляла да купувам сребърна лъжица на дъщеря ми.Според мен е безсмислено и безполезно,хвърлят се празни пари на вятъра.Пластмасовите бебешки лъжици са супер удобни и добре измислени,плюс това като се захабят хвърляш и вземаш нови.Това за антибактериалността на среброто е ненужно,защото бебе винаги се храни с чист прибор.От загребването на храната до слагането в устата на бебето има няколко секунди и никакви страшни и опасни микроби немогат да я полазят Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 148
Моето дете от началото на захранването е със пластмасови лъжички,вършат ми идеална работа,виличките му и те са от пластмаса,поне няма опасност да се убоде без да иска,палстмасата е безобидна от тази гледна точка PeaceНо пък всеки си решава със златна ли,сребърна ли,диамантена ли лъжица ще си захрани детето.Ако можеш да си го позволиш,защо не?

# 12
  • Мнения: 502
аз започнах с пластмасови лъжички, но ни подариха по повод кръщенето сребърна лъжица и сега само с нея я храня.

# 13
  • Мнения: 4 784
Само със сребърна /и от сребро нагоре/ не съм пробвала да го храня. Сега като се замисля, може би това да е била причината, поради която отказваше да яде с лъжица до скоро.
Пфууу, ма че съм недосетлива!

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Аз го захраних с термо на нуби - пласмаса и гума. Спокойно си ги дъвчеше...щото малките обичат да си захапват и дъвчат и лъжиците.
После го пранипх и с метални.
Сега както дойде. Имам едни пласмасови, дълбоки и среден р-р, супер удобни за бързо хранене...

Има подарени и сребърни лъжички...ама си седят в шкафа....нищо лошо - като порасне да си ги ползва, аз имах навремето една сребърна мн любима, всички десерти и сладоледи и т.н. до пубертета все с нея ги ядях...ама някъде я забутах....леше ми мн любима - лъжичката като мидичка, а на края на дръжката кехлибарче Wink

Та ако държиш - купи й, но й я давай като пораснат зъбките, че да не чеше венци със сребро...все пак си е метал..

Общи условия

Активация на акаунт