A това възможно ли е?

  • 1 856
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Пак имам въпрос, много ще съм благодарна отново да ми помогнете, както винаги досега. Става въпрос за следното - възможно ли е да имам овулация, но тестовете за овулация, които съм си правила редовно да не са го отчели..тоест да не са отчели, че ще имам в този момент. Питам защото правя тестове от повече от седмица, всеки ден, по едно и също време, преди това не пия вода 2 часа....и въпреки това не е отчело нищо, а аз от 2 дни си имам овулационните признаци - гърдите ми са напрегнати и болезнени, боли ме яйчникът долу, ЦС...абе..Признаците!!!

Та...възможно ли е по някакъв начин да не е отчело?  newsm78 Rolling Eyes

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Единственият сигурен начин да се установи овулация е фоликуметрията. Предполагам това дава отговор на въпроса ти Peace
По кое време на деня правиш тестовете?

# 2
  • София
  • Мнения: 232
Bebu4a, според мен е напълно възможно. Не, че разбирам, ама си мисля, че може да има някакъв фактор, който да пречи на теста да улови пика на хормона. Например аз винаги съм си мислела, че като правя овутест през 24 часа, може пък някакси да пропусна точния момент (ако пика е някъде по средата между двата теста) Не съм сигурна дали е така. Просто разсъждавам.  Ако си мериш БТ заедно с тестовете, може и да ти подскаже кога е...  При всички положения, както ти е казала Goldie, фоликулометрията е най сигурния метод за засичане.  Hug

# 3
  • Мнения: 674
Колко време ти е М и от кой ден почна да ги правиш,да не ти е рано newsm78

# 4
  • Мнения: 1 054
Мда.. и аз в началото като започнах с тестовете направих 7 отрицателни 1 след друг... накрая спрях и след ден-два ми беше овулацията... тогава мислехме, че съм с късна овулация, но се оказа, че беше инцидентно.. на следващия месец си беше както трябва.. Аз също съм привърженик на фоликулометрията, но до сега като съм следила ову съм съчетавала тестове с БТ и фоликулометрия  Flutter
Също забелязах, че при мен не отчита, ако правя теста по-рано през деня... към 8 вечерта за мен е най-добре. Преди това не пия вода 4 часа и не пишкам 2 часа... това на опаковката с тестове мисля го четох.

# 5
  • Мнения: 304
А може и да е рано. Ще ти разкажа пресния си личен опит - този месец си взех ову-тестове (аз си харесвам тези клиър-ову-тест), понеже съм с дълъг цикъл, започнах от 13-ти ден. Тъкмо реших, че явно нямам овулация този месец и 9-тия тест беше положителен (21-ви ден  Shocked ).
Така че щом си имаш симптоми - действай си. А иначе момичетата са прави - няма по-сигурно нещо от фоликулометрията, там нещата си се виждат черно на бяло.
Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 10 694
Здраейте,

 При мен,когато ползвам тестове винаги имам и + резултати, не ги правя с 1-а урина, а следобяд или вечер. няма и значение колко вода съм изпила или дали съм ходила до 00, аз пия на ден поне 3 литра вода задължително. Често,точно преди самият пик още докато теста е потопен, втората черта се появява пред очите ми без да чакам даже и минута.Разбира се,,подкрепям че най сигурният метод е фоликуметриятата + БТ. Теста може да отчете + резултат, но дефакто да няма спукване. newsm78

# 7
  • Мнения: 1 146
И при мен така стана, имах признаци за овулация - ЦС, болка в единия яйчник, промяна в положението на шийката на матката, оголемяване на гърдите, графика на БТ, според която най-вероятно има овулация, но в същото време нито един категоричен тест за ову. Приемам обаче, че в единия ден изобщо не беше коректно тестването, никога не мога да търпя повече от два часа да не ходя до тоалетната, обаче при всичко това имах разлика в тестовите чертички - от по-бледа към по-тъмна (макар и не като контролната), после пак едва забележима. Или имам нещо като "мнима" овулация, или тестовете не отчетоха пика на ЛХ. Има обаче много жени, които не могат да си засекат овулацията с тестове, а си имат такава и си забременяват най-успешно  Grinning
При всеки случай тестовете за ову трябва да се подкрепят и с други фертилни признаци.

# 8
  • Мнения: 144
Момичета, златни сте, благодаря за отговорите!  bouquet
Тестовете правя към 3-4 часа всеки ден...не може овулацията да е била по-рано, по простата причина че на 9-ти ден от МЦ бях на фоликуметрия, лекарката каза, че още няма доминиращ фоликул и ще е по-къснично сигурно овуто, а пък аз започнах с тестовете на следващия ден след фоликуметрията...все си мисля, че може би по някаква причина не е успяло да отчете пика - може да е по-къс..да не съм го хванала..знам ли...а иначе не пия вода преди това...спазвам всичко на опаковката! А иначе МЦ ми е 25 дни..което предполага по-ранна овулация... newsm78

# 9
  • Мнения: 1 054
Е, ако на 9ти ден няма доминантен фоликул... и си започнала тестовете от следващия ден нормално е в следващите 7 дни да няма овулация според мен. От начало един фоликул расте с по около 1мм на ден, трябва да стане 19-21 мм, за да се спука и да отдели годна яйцеклетка.. поне по това дето аз знам... (Пък ако греша кажете да го изтрия да не гледат хората глупости).
За 7-8 дни няма как да имаш 20мм фоликул, че и овулация. Според мен ще е по-късно  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 144
Ама 9-ти ден ми беше на 2-ри..от тогава минаха повече от 8 дни..абе не знам, благодаря ви още веднъж!  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 718
 Четох някъде из форума, че при наличие на ПКЯ тестовете отчитат нереално. Поразрови се в темите за ПКЯ, предполагам е намериш един от вероятните отговори на въпроса си.
 Иначе е нормално цикъл годишно да мине без овулация. Аз лично не съм констатирала гарантирано за себе си че някои признаци са гаранция са случващо се ову.
 И в предишна твоя тема мисля ти бях препоръчала да направиш курс фоликуметрия. Защо не я предприемеш?

# 12
  • Мнения: 1 054
Четох някъде из форума, че при наличие на ПКЯ тестовете отчитат нереално....

Мда.. но аз до колкото знам при ПКЯ тестовете за овулация са винаги положителни. Мисля, че нивото на LH е постоянно завишено и така тестовете за овулация все са си + .
Фоликулометрията е наистина най-сигурния начин.   bouquet

# 13
  • Мнения: 4 718
Аз се бях хванала един цикъл с тия тестове. Положителен така и не видях, а една тукашна докторица намеква че имам ПКЯ. Значи да съм спокойна Laughing

# 14
  • Мнения: 1 054
Аз се бях хванала един цикъл с тия тестове. Положителен така и не видях, а една тукашна докторица намеква че имам ПКЯ. Значи да съм спокойна Laughing
Оооо на мен вяра да нямаш  newsm62 Ама много ясен спомен имам, че Аниа ми беше казвала така Wink

Общи условия

Активация на акаунт