"България - добро място за работа" !!!!!

  • 1 556
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 302
Не ви ли дразни тази реклама, дето напоследък я дават по всяко време и по всички телевизии?  Close Инициатива на jobs.bg и Министерство на труда и социалната политика. Аз лично превключвам канала веднага щом някой се изтъпани и почне да обяснява колко му е добре да си работи в България.... за жълти стотинки, с никакви осигуровки, при работодатели дето....   #2gunfire айде да не бъда вулгарна.
Вие сте.

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Не, не ме дразни

# 2
  • Мнения: 984
и мен, не ме дразни, точно тези не работят за жълти стотитинки. А на теб, ако не ти харесва тук, никой не те държи насила.

# 3
  • Мнения: 377
Ами доброволно са се "изтъпанили" да обясняват, че им харесва да работят и живеят в България. Не ме дразни това, че някой е доволен от живота си.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 337
Естествено,4е Бг е хубаво място за работа и живеене...Ако не ти отърва какво правиш тук?  Животът е труден навсякъде...хайде стига сме се оплаквали само колко сме зле,защото еди кой си ни е виновен....

С добро образование,с малко услия и постоянство се постигат много неща....и аз оби4ам страната си !

Понякога е добре да погледнем и какво имаме ,вмсето само да се вайкаме за онова,което нямаме, нали???  Hug

# 5
  • Мнения: 6 992
Не ме дразни. Смешна ми е.

# 6
  • Мнения: 4 428
И мен не ме дразни. Дори много ми харесва инициативата  Peace

А на теб явно не ти харесва да си в Бг попринцип. Не ти е проблема в рекламата...

# 7
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
мен не ме дразни. 1-2 пъти я чух.. Simple Smile мисля, че хората, които участват в рекламата, не работят точно за жълти стотинки. мен ме осигуряват на половината ми заплата, засега. не е малко. приятелите ми работят в чудесни фирми, от които нямат никакви оплаквания, не всички разбира се, но ако не ти харесва дадена работа в дадена фирма - какво правиш там.. Simple Smile а и не знам защо, но друг сайт за работа освен jobs.bg не знам. Blush винаги там гледам.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 302
Момичета, и аз обичам България. И аз не работя за жълти стотинки. Осигуряват ме на половината заплата. Пари не ми липсват. Обаче съм работила преди при некоректен работодател, знам какво е и колко е унизително. Не мисля, че България е хубаво място за живеене. Защо живея тук, е друг въпрос.....
А относно рекламата, дразни ме това, че въпросното министерство не е направило почти нищо в тази насока. И ако вие и вашето обкръжение не работите за жълти стотинки, то има много хора, които едвам скърпват положението. Особено в провинцията, имам наблюдения. За тях ми е жал..

# 9
  • София
  • Мнения: 5 709
Дразни ме, и то много ме дразни.Не всички заемат важни ръководни длъжности от типа директор.Не във всички фирми началник означава страхотна,достатъчна за нормално съществуване заплата.Не ми обяснявайте как не се боря достатъчно за доброто си съществуване,защото само това правя.Когато кажеш ,че искаш увеличение ми се казва как не можели да ми го дадат,нямало финанси,но след 2 седмици си купуват чисто нова количка.Напускаш и отиваш на нова място с цел увеличение на заплатата и те почват да ти правят номера,защото си бил ценен кадър ,но видиш ли нямало ресурс в момента.В същото време държат някой роднина,нищо не вършещ,но взимащ повече от теб ,само защото е роднина.
Да има и хубави фирми ,но те са такъв кът  Sad.Не може да ве убедят ,че е добро място за живеене когато 50% от фирмите още са в сивата икономика,когато се ужасяваш,че в края на месеца няма да имаш пари за храна.Мръсотия,злобни и изнервени хора,безпаричие -какво му е хубавото да живееш и работиш тук.
Постоянно мисля да избягам,но все си викам тук е родината ми,но доводите стават все по -малко и по-малко да остана да живея тук.

# 10
  • Мнения: 871
Щом има реклама, значи положението съвсем е станало зле.
Хех, българските работници само директори, шефове и мениджъри ... Що не дадат обикновен производител, научен работник, учител/преподавател, лекар/медицинска сестра, които са доволни от живота и работата си в България  Sick

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 16:24 от greendream

# 11
  • София
  • Мнения: 6 302
Е най после да получа подкрепа. Благодаря, момичета!  Laughing

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И мен ме дразни.
Защо не включат в нея някой нормален служител ?Защото няма такива ,които да се изкажат толкова ласкаво за работата и условията на труд в България. Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 515
Доволна съм от работата си, не бих отишла в чужбина да разнасям пици или мия чинии, Но рекламата ме дразни много по простата причина че са снимани хора с много престижни и високоплатени професии... Някак си ме дразни че няма "средностатистически" българин да си каже дали му харесва да работи в България..

# 14
  • Мнения: X
Доволна съм от работата си, не бих отишла в чужбина да разнасям пици или мия чинии, Но рекламата ме дразни много по простата причина че са снимани хора с много престижни и високоплатени професии... Някак си ме дразни че няма "средностатистически" българин да си каже дали му харесва да работи в България..

И при мен е така. В настоящата ми работа се наложи на няколко пъти да подбирам служители и да ви кажа положението е плачевно. Не съм и предполагала, докато бях само от другата страна и винаги се изумявах, като ми кажат - ами няма подходящи хора. Иначе с ръка на сърцето мога да кажа, че с изключение на най-първата ми работа, съм попадала на много точни и коректни работодатели, карам второ майчинство, все пак. Мисля, че ако човек има какво да предложи и желание, може да си намери подходяща за него работа. Разбира се не всеки може да е директор, но не е и нужно.

Общи условия

Активация на акаунт