За режима при децата

  • 3 445
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, пускам тази тема след редица забележки от страна на други майки, че аз  искайки детето ми да се храни и спи в определеното време съм избягвала да се срещам с тях. Той е на 1г.10 месеца . Аз искам да се събираме примерно след 17ч., когато детето ще се е наспало , нахранило и ще му се играе с другите деца. А не примерно да се съберем в 13ч когато на моя вече му се спи и не мога да го нахраня в чужда обстановка. Но дори да успея да го нахраня, ние докато се приберем у дома става 17ч. на него толкова много му се спи, че пропуска и следобедната закуска, събужда се примерно в 19ч. и  докато отново  заспи  непрекъснато мрънка. Според тях аз много се вживявам, не е било важно толкова какво ял и в колко, ами възпитанието което съм щяла да му дам. Значи всички тези жени са майки с 1-2 деца,  но това че децата им мрънкат, защото им се спи или са гладни, сякаш не им прави впечатление. 
  Според тях, не аз трябвало да се съобразявам с детето, а то  с моя живот.
 При вас как е, кой с кого се съобразява? Всъщност моята "мания" детето ми да се храни поне първите 3 години пълноценно се появи след многото четене на този сайт.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
При мен децата ми имат режим, създаден взаимно, според мен напълно разумен, хранене и спане в общо взето едни и същи часове. И ако на някой не му е удобно, аз се съобразявам с децата ми. Не мога да си представя да излезнем в 13 ч, разходките са преди обяд тоест преди 12 ч и след следобедната закуска тоест след 16.30 ч. И заниманията ни извън вкъщи са все в удосни за нас часове.

# 2
  • Мнения: 187
julide разбира се ,че ще се съобразяваш с нуждите на детенцето си,та той е още малък разбира се ,че трябва да има режим за хранене ,спане и игра .А твоите дружки незнам кой знае какво възпитание ще дадат на своите деца като предпочитат разходките и лафчето с приятелки пред един пълноценен следобеден сън на  детето си и да им дадат обяда в чужда обстановка.А за какво са ти на теб такива приятелки изобщо гледай си детенцето не му нарушавай режима да го изнервяш още от сега давай си му обяда и като е време си го гушни и преспи ,за разходки има време както казваш ти след 17,00 часа е идеалното време за това

# 3
  • Мнения: 2 448
Разбира се, че трябва да има режим. Та детето ти е само на година и десет месеца, в тази възраст спят обеден сън, какви ще са тези други майки дето ще си мъкнат децата по разходки, когато им се спи и т.н.  newsm78
Моя например като беше бебе от 8 месечен спеше само у дома, не можеше да се наспива пълноценно навън в количката и винаги съм се съобразявала с това. Излизала съм на разходка преди обед, прибирам го за обедния сън и после мога пак да го изведа, но да ходя пия кафета , пък детето ми да мрънка и да ми разваля настроението, ами то дори за себе си не бих си причинила подобен ад.
Аз съм твърдо за режимите, дори и за храната от самото му раждане е било всичко под час. Знам, че има майки, които не споделят това мислене, но аз съм постъпвала така.

# 4
  • Мнения: 3 367
Има хора всякакви,отдавна не съдя. Режимът на децата е от основна важност за нас,и се съобразяваме с него с риск да пропуснем купон,да ходим на кино поединично и пр. Всеки избира как да си гледа децата,аз съм от "вживяващите се", ядем и спим под час,заниманията са м-у 9 и 12 и м-у 4.30 и 7.30,намирам го за полезно както за тях,така и за нас (има редица данни за ползата от реда що касае биолог,процеси като хранене,спане и др).

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Като бяха малки се съобрязавах с децата, а после с останалите хора. Ако на едно дете му се спи, гладно е или просто е кисело никакво удоволствие няма да има и за мен от разните сбирки.

# 6
  • Мнения: 953
И аз съм от много "вживяващите" се - детето ми има режим и неговите потребности са на първо място.  Ако не се съобразявам с режима й  става кисела.
 Кафето и лафчето  може да почакат.

# 7
  • Мнения: 46 436
Не можеш да искаш от другите бебета да им се дояжда и доспива тогава, когато и на твоето  Rolling Eyes

Никога не съм се намесала в нуждите й. Така или иначе си бяхме вкъщи до 3 г., всичко определяше тя, когато й се спи- спи, когато е гладна - яде.

На възрастта на твоето дете ставаше в 12-13 ч. на обяд, ядеше и излизахме, ако й се доспи, прибираме се към 16-17 ч., тогава пак ядеше и заспиваше за 1-2 часа, след това вечеря към 20 ч., а вечерта лягаше към 24 ч. Тя си го направи този режим и го спазваше до 3 г. После започна да става към 8-9 ч. и да си ляга към 22 ч.

Излизах с приятелка, чието дете беше с подобен режим. Намери си такава   Peace

# 8
  • varna
  • Мнения: 676
Естествено,че на този етап ти трябва да се съобразяваш с режима на детето си.То е още малко.Недей да се вързваш на другите майки,които те съветват да не се съобразяваш с детето си.

# 9
  • Мнения: 24
Благодаря Ви мами, значи не съм само аз. Днес докато им обяснявах, защо на мен не ми удобно  да се събираме към 12ч.-13ч., в очите им четях насмешка. Благодаря Ви още веднъж, че  ми отговорихте, сега се чувствам по-добре!

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И за теб и за детето е много по-добре да си има режим, така и ти ще може да си организираш добре времето Peace

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз също се съобразявам само с децата

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Първо, на последно място бих се съобразявала с мнението на кварталните майки.  Peace
Детето ми си създаде режим съвсем сама, аз се съобразявам с него. На дъщеря ми ако й се спи, например, е нетърпима. Никъде не излизам с нея, ако не се е наспала и нахранила.

# 13
  • Мнения: 6 582
Остава и да се съобразяваш с това кой какво казал в кварталната градинка. То и без това е пълно с кухи лейки.
Съобразявай се с детето си и със себе си. Кой какво казал, що го казал или какво щял да си помисли - ми да е жив и здрав, аз данък обществено мнение не плащам, имам си приоритети.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето ми си имаше режим, който аз създадох. Винаги нейните нужди са били на първо място. Аз се събирах с майки, чийто деца имаха режим сходен на нашият, така че не съм имала този проблем като твоя. Разбира се , че детето е на първо място и после ще си ти.

Общи условия

Активация на акаунт