започнах да отбивам и имам някои въпроси?

  • 2 477
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Здравейте
Аз реших твърдо да отбивам и вече повече от 24 часа не сме се кърмили,първо мацнах от горчивката и и обясних че горчи,тя пробва и се отказа,спа спокойно 2 пъти  се събуди промрънка но се обърна и си заспа.
започнах да пия бромокриптин,обаче докторката ми каза че може да предизвика сърцебиене или спад на кръвното и аз взех отначало четвъртинка да видя как ще ми понесе,някой имал ли е странични ефекти от него.Също си купих чай от салвия, по колко да пия от нея.Взех си и витами B6.Изцеждам се по-малко,нормално ли е да ме наболява леко гърдата като е пълна.И какво бихте ми препоръчали още да правя.тъй като имам доста кърма ? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 191
Здравей, не съм пила никакви хапчета или чайове, за да ми спре кърмата. Най-добрия начин за теб, а и за детето(за да не се травмира) е да го отбиеш постепенно, а не от раз. Аз отбивах може би в продължение на месец, като започнах да редувам кърмене и хранене с биберон, докато постепенно преминахме само на едно кърмене на ден и след това и то отпадна. Така нямах никакви проблеми с препълнени гърди, а и малката мисля, че не усети промяната.

# 2
  • Мнения: 529
Здравей,аз също мисля,че трябва да отбиеш постепенно.Две мои приятелки скоро пиха бромокрептин и е с доста странични ефекти,едната залиташе  и главата постоянно и се въртеше,а другата ми каза ,че след като пила едно хапче  все едно я блъснал влак .

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Здравей, не съм пила никакви хапчета или чайове, за да ми спре кърмата. Най-добрия начин за теб, а и за детето(за да не се травмира) е да го отбиеш постепенно, а не от раз. Аз отбивах може би в продължение на месец, като започнах да редувам кърмене и хранене с биберон, докато постепенно преминахме само на едно кърмене на ден и след това и то отпадна. Така нямах никакви проблеми с препълнени гърди, а и малката мисля, че не усети промяната.
При теб номерът е вървял, но при Муун не вярвам, защото е голямо дете и знае какво точно иска.

# 4
  • Мнения: 446
да при мен това с постепенното отбиване е невъзможно,защото тя суче на поискване.И затова като видях че горчивото я отблъсна,реших че сега е момента.За мен е по трудно,тъй като ми се пълни гърдата,последните месеци се кърмим от едната гърда.Цедя по малко и пия по четвъртина хапче и салвия и май има ефект,не се пълни вече толкова,
 Simple Smile
А малката пробва от време на време но и казвам че вече няма и разбира.Спи много по спокойно,почти не се буди,а докато се кърмихме много се будеше,това много ме изненада,аз си мислех че ще стане по лошо.въобще доста по-спокойна е.преди малко да и беше криво и ме търсеше  Crazy

# 5
  • Мнения: 191
Радвам се за напредъка и че малката спи добре и е спокойна. Все така! Simple Smile
Ние с моята се отбихме окончателно на 8 навършени месеца, на мен лично ми беше жал да й спра кранчето отведнъж  Sad и това е една от причините да го направя постепенно. Така тя не усети промяната.

# 6
  • Мнения: 446
Здравейте отново.гърдата ми вече въобще не става пълна,но ако цедя ,тече.въпросът ми е дали да цедя или да оставя така .продължавам да пия чай. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 191
Нормално е да имаш все още кърма. Щом си пиеш хапчетата и не ти се пълнят гърдите, няма защо да се притесняваш. Единствено ако усещаш напрежение или малки бучици, може да цедиш леко.

# 8
  • Мнения: 1 081
Moon, вземи си лецитин 1200мг, и пий поне по една капсула профилактично на ден, предпазва от запушени канали. Бромокриптинът е нещо ужасно, ще се справиш и без него. Чаят от салвия нека ти стане основно питие, доколкото го понасяш, има определено ефект(аз също отбивам в момента). Слагай и зелеви листа в сутиена, ако те наболяват гърдите, обтривай ги с кубчета лед-също облекчава. По-бавно е без химия, но пък много по-добре за здравето ти-за седмица-две би трябвало да спре млякото.

DiMostoles, кърменето на почти двегодишно дете няма нищо общо с кърменто на бебенце на 8 месеца:) Тактиката при по-големите е или от раз, или мама да тръгне на работа и да я няма по цял ден, или естествено отбиване. Супер редки са изключенията на големи кърмачета, кърмени на поискване, мамите на които са успели да ги отучат от постоянно висене на гърдите. Иначе си права, плавното отбиване е най-добро и за двете страни, но не винаги е възможно. Докато при бебенцата, като твоето, кърменето е основно храна, и може да бъде заместено с друга подходяща, при големите кърменето е по-скоро утеха, удоволствие, любов. При тях "шишето" не работи:)

# 9
  • Мнения: 191
Ок, то колкото и да си доброжелателен, все ще се намери някой да ти каже, че мястото ти не е тук. Нямам претенции да съм особено компетентна по тези въпроси, просто споделих моя опит, без да казвам кое е правилно и кое не. Аз мислех, че целта на форумите е обменяне на опит, а не взаимни нападки кой е по-добър и по-знаещ. Всеки решава за себе си. И още нещо, може би е защото съм още нова тук, но не знаех, че бебенцето на moon е на 2 годинки и нещо.

# 10
  • Мнения: 1 081
Ей, ама много пък обидчиви имало тука:) DiMostoles, не забелязвам нападки в поста си, както и никой не ти е писал, че мястото ти не е тук. Ако четеш внимателно, може би ще забележиш, че особено в този подфорум, са най-най-най-най, ама наистина най-доброжелателните майки. Няма тема с нападки, няма тема с обиди, няма постове с лоши думи, няма "менторски" тон. Нищо против да си споделяме опит, точно за това е форума, правилно си се ориентирала. А пък ако се обиждаш, че има повече знаещи(в случая с повече опит в конкретното нещо от теб), проблемът ти вече не е за тук.

А относно възрастта на децата-повечето пишещи, включително и Moon, имат лентички в подписа си, където може да се види кой колко деца има, на каква възраст са и още много други неща. Т. е ако четеш постовете до края, няма как да ти убегнат "лентичките", освен ако изрично не си си настроила профила да не ги виждаш.

Moon, сори, че ти оспамих темата  Hug Между другото за последно кърмих на 12. 06 вечерта, и от 2 дни не съм цедила-въпреки хиперлактацията, която ме преследваше почти 2 години, салвията и лецитина+лека диета(без транс мазнини, без прости въглехидрати, основно високобелтъчна), млякото ми секна за 2 дена. А Мартин сучеше като невидял:) УСПЕХ и на теб!

# 11
  • Мнения: 446
desiteam
здравей
и аз само първите два дена цедих.Гърдата ми вече е мека,пия чаят .Но ти като стиснещ тече ли,защото аз ако стисна и протича ,но си мисля че няма смисъл да цедя,щом нямам проблем.
А малката вече въобще не иска или ако се сети вика сама нямаааа.Спи по спокойно и си играе сама повече ,което е чудесно  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 081
Ей, браво, Муун, справили сте се чудесно и вие:) А за млякото-нормално е да тече още месеци наред, като стиснеш гърдата, но това не трябва да те притеснява-щом няма напрежение, няма болка, няма бучки-всичко е ок. Пийвай лецитин за всеки случай  Hug

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Тактиката при по-големите е или от раз, или мама да тръгне на работа и да я няма по цял ден, или естествено отбиване. Супер редки са изключенията на големи кърмачета, кърмени на поискване, мамите на които са успели да ги отучат от постоянно висене на гърдите. Иначе си права, плавното отбиване е най-добро и за двете страни, но не винаги е възможно. Докато при бебенцата, като твоето, кърменето е основно храна, и може да бъде заместено с друга подходяща, при големите кърменето е по-скоро утеха, удоволствие, любов. При тях "шишето" не работи:)

Ми не е точно така. Аз лично съм против отбиването от раз, пропускат се много ползи за детето, които иначе ги има при едно плавно отбиване, стрес е и за майката и за детето. Отбих сина ми на 1 г. 8 м., винаги съм го кърмела на поискване. Просто постепенно минахме на сутрешно и вечерно кърмене и в един момент само на сутрешно. Не съм пила никакви лекарства, само първия месец пих профилактично Лецитин. Моя приятелка и тя отби двегодишната си дъщеря изключително лесно, тя пи и чай от салвия.
Moon, слагай зелеви листа в сутиена, изцеждай само когато имаш напрежение и то по- малко, докато ти се намали напрежението.

# 14
  • Мнения: 2 837
Мериа, аз също като теб отдава кърмя само по веднъж-дваж на ден, така че няма да спра шоково, но повечето майки на големи кърмачета кърмят на поискване и по много. Така че те няма как да отбият постепенно. А на милата Деси просто Мартин отведнъж спря да цока, което май все още й е болка. Но дори и тогава може да се спре без хапчета, така че, moon, дерзай. Деси ти е дала добри съвети за зелевите листа, лецитина и чая от салвия. Не се цеди, освен при голямо напрежение, нормално е да излиза по малко, като стиснеш, има и при тези, пили бромокриптин. Тази остатъчна кърма се резобира постепенно от организма.

Общи условия

Активация на акаунт