Помощ за лаптоп

  • 2 991
  • 21
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Преди седмица си купихме лаптоп с инсталирана Виста.Попитах специалисти дали могат да инсталират другите програмки на компа,но всички са категорични,че Вистата не е добра и искат да преинсталират Windows XP.Обаче Виста е лицензирана и аз не искам да я губя.Кажете ми, какво трябва да инсталирам допълнително,за да си тегля филмчета и музика и дали ще мога да се справя сама. newsm78 Моля за помощ!

# 1
  • Мнения: 18 542
Сложи си XP по-добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 572
Ние взехме 2 бр. Тошиба Сателит, бяха с Виста, но инсталирахме ХР. Може да загубихме виста-та, но пък с нея не можеха да работят повечето програми, като Ауто кад, напр. А едно време не можехме да свикнем с ХР.   Laughing

# 3
  • Мнения: 2 388
Peace И аз така мисля. Дори забелязвам, че хора които минават на Виста не минава и месец и пак си искат XP.

# 4
  • DE
  • Мнения: 967
Вече започнаха да правят програмите, съвместими с Виста.
Аз съм За нея. Едно време никой не искаше XP, ама сега всички го ползват!!

# 5
  • Мнения: 1 505
И ние в момента сме с Виста,отна4ало ни беше много трудно,но ве4е вси4ко си работи,сваляме си каквото си поискаме и ниамаме проблем,дори на мен ми се струва,4е по-лесно се работи с нея.А един наш приятел ни каза,4е ве4е за ХР не правят актуализации.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Инсталираш си Bit Comet и си теглиш каквото ти е кеф. Съвместим е с Vista. Казвам го от опит.
Ако не използваш Ауто кад си запази тази ОС.

 

# 7
  • София. Някъде из Младост-ите
  • Мнения: 30
Всички които са си купули лаптоп с виста са си платили операционната система - т.е. сте хвърлили 100 лв на вятъра, защото толкова е разликата между лаптоп с виста и лаптоп без ОС.
Друга тема е набутвацията да си купиш лаптоп с операционна система.
Рано или късно всичко ще е Виста, така че имаш обучителна станция, още по добре е че ако прецакаш нещо по лаптопа бързо се оправя с рековерито което е на диска. Дерзай...
1. инсталираш торент клиент /подкрепяйки пиратсвото Simple Smile/ - http://www.utorrent.com/download.php /много лек като за лаптоп/
2. инсталираш кодеци - http://www.softpedia.com/progDownload/Advanced-Vista-Codec-Packa … ownload_locations /най-широко използваните за виста/
3. пускаш си филм Wink с вградения медия плеър
4. за музика не ти трябва кодеци и подбни, пак може да ползваш медия плеъра, но най-добре си инсталирай винамп - http://www.winamp.com/player

Всичко това е ФРЕЕЕЕеее...
Успех..ако има въпросчета - питай.

# 8
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря за отговорите!Инсталирах си  Bit Comet и програмите,които martinharry любезно ми предостави  bouquet  bouquet  bouquet исталирах ги в програмни файлове и иконките на екрана,но...опитвам да си сваля филм от Замунда и не става.Пак плача за помощ... EmbarassedГреша май някъде,затова ви моля за още мъъъъничко помощ и гоооолямо търпение!!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Става. Специално заради теб пробвах отново, иначе не обичам да свалям файлове току така.
Първо си избираш филм, после си кликаш върху дадения линк за сваляне, след като се отвори прозореца, където има подробности около него и прочие отново клик най-горе на линка, save to disk (като излезе прозорчето отмяташ) и после в самия прозорец open, излиза нов по-голям прозорец, там само OK и търпение...Всичко е като при XP.

# 10
  • Мнения: X
Аз се занимавам с това, т.е мениджър съм в компютърна фирма. Да, Вистата все още е непозната на потребителите и затова мн хора предпочитат да я заменят с XP, но дълбоко Ви препоръчвам да се научите да тя работите с нея, защото тя навлиза и всички проложения се разработват за нея вече. Другото, което е тя има мн повече възможности и защитити в сравнение с XP.
От лицензионна гледна точка Майкрософт резрешават да даунгрейните Виста към XP, като ви се запазва лиценза, но за тази цел трябва да звъните едни телефонче в централата на Майкрософт България. Малко фирми го обясняват това на клиентите си и направо им преинсталират компютрите без да регистрират това, с което потребителя си губи лизенза, Ако някой се интересува мога да ви дам телефона.

# 11
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря за отговорите  bouquetОбаче след отваряне на филма и кликване върху линка за сваляне с десен бутон при кликване върху Запиши целта като...се появява за част от секундата прозорче,което се скрива и...нищо. ooooh!
Преди малко свалих на стационарния комп с XP,но там след кликване на Save target as...процедурата е ясна.
Затова си мисля,че нещо не съм направила както трябва или ....Ако имате търпение-моля помагайте!

# 12
  • На село
  • Мнения: 873
Не сте имали Виста преди една година, за да видите какво чудо беше тогава. Толкова много бъгове в един софтуер, че да ти се отще да го ползваш. Някаква бета бяха релийзнали и мъжа ми не пропусна да я сложи на компютъра вкъщи - професионална деформация му е  Laughing. Забиваше на всеки 5 минути, а аз един месец отказах изобщо да пипна компютъра - толкова сложна ми беше. Единствено заради parental control-a се съгласих тогава да не връщаме пак XP-то.

# 13
  • Мнения: 759
и аз бях няколко месеца на виста, доста трудно си намерих разните там съвместими програмки, но ги намерих!!! обаче мн бааавна бе, мн цикли тоя ми ти лап топ! а около мен всички бяха така, в смисъл, че не е от моя компютър! и накрая реших да си мина на хр пак и отначало чак ми беше трудно Wink не друго ами никога не бях имала компютър и почнах да се уча на виста и изведнъж хр ми дойде малко странен, все пак си бях свикнала на друго Simple Smileсега вс е ок, въпрос на избор Simple Smile

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Напоследък срещам някакви проблеми  при свалянето с Бит спирит. Нещо Вистата ми бърка работите и май ще я махам  Crossing Arms Тегля филми, които се свалят нещо бъгнати- зациклят, влачат, прескачат кадри... Тегля същия филм на другия компютър, проблем няма. Някой да има идея за какво иде реч  newsm78

Вече месец ползвам Виста, свикнах, много ми е красива  Grinning Но изпитвам носталгия по ХР.

Общи условия

Активация на акаунт