Малко чай преди хранене с АМ

  • 2 367
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте,мили мами.
Ние сме на 2 месеца и 20 дни храним се изцяло на АМ.В началото бяхме на Фризолак, но от него много се напъваше чак посинявяше и няколко пъти акаше сухи топчета.Посъветваха ме да го сменя с Милумил, яде го една седмица и започна да се мръщи и дърпа давах му да пие малко чай и тогава го изяждаше,докато една сутрин тотално отказа да го яде.Пак минахме на Фризолак,пак започнаха зверски напъни,пак давах чай преди ядене.От три дни сме на Лактана Био-подържала чревното здраве и имунната система.Коликите доста се обостриха,вечерта след баня тотално отказа да яде и пие каквото и да е, плака половин час и заспа, по късно го събудих да го храня нямаше провлем.Днес на обяд в 12 пак отказа да яде и пие,плака и заспа събуди се след час  яде без проблем.С Лактаната също давам чай преди ядене.
Нормално ли е да пие малко  чай преди ядене?Защо пропуска хранене-заради колики,новата храна или зъби/активно си смуче ръчичките и се лигави/ или има нещо друго?Да останем ли на същата храна?
Доста съм объркана и незнам как да постъпя. #Crazy ooooh!
Моля споделете

# 1
  • Мнения: 959
Според моето мнение, не сменяй повече млякото.
Ако сега го даваш на 3ч. увеличи времето на 3ч. и половина и виж дали ще се храни по лесно.
За чая - не знам. Аз, не бих дала каквото и да е, непосредствено преди ядене, но ако това е единственият начин, за да хапне, сама ще прецениш.

И най важното, посъветвай се със педиатъра си. Peace

# 2
  • Мнения: 1 168
Според мен няма начин изпитото количество чай да не се отрази на изпитото количество АМ. Пробвай наистина да увеличиш интервала между храненията. Ние така на 3 месеца стигнахме до 5 хранения, а на 4 месеца - до 4 хранения, но какво пък - като на по-малък интервал или изобщо не яде или изяжда половината ....
Дори смученето и лигавенето да са признак на никнене на зъбки - не вярвам, че сте стигнали до етапа да отказва ядене заради това - погледни венците побелели ли са. Или си вземи от аптеката гелче за зъби - но си мисля, че не е заради това.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не сменяй повече млякото.
Увеличи часовете м/у храненията.
Аз не бих давала нищо преди хранене

# 4
  • Мнения: 58
Говорих с педиатара и тя каза:"Станал е капризен, защото зъбите са тръгнали да слизат". И разбира се ме нахока едно хубаво за честата смяня на млякото/и с право/ .
Момичета много сте прави че не трябва да давам чай преди АМ, ще взема да го спра и ще увелича интервала между храненията пък да видим какви ще ги свършим.
Ама и аз като се паникьосам............. ooooh!
 Много ви благодаря  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 168
Нормално е да се паникьосваш - няма страшно, пробвай така и ще видиш, че ще се получи Hug

# 6
  • Мнения: 959
vera79 спокойно, мила. Grinning

Така е в началото. Първо се притесняваме, че не искат да ядат и спят, после за други работи. Wink

Увеличи интервала, м/у храненията като за начало. И без паника.  Simple Smile Hug

# 7
  • Мнения: 27 524
1. нормално ли е да пие малко  чай преди ядене?
2. Защо пропуска хранене-заради колики,новата храна или зъби/активно си смуче ръчичките и се лигави/ или има нещо друго?
3. Да останем ли на същата храна?

1. Не, в никакъв случай.
2. Смученето на ръчичките, лигавенето и подутите венци обикновено предхождат реалната поява на зъбките с месеци  Grinning Според мен пропуска хранене, защото някъде грешиш в цялостната схема.  Simple Smile
3. Фризолак за мен не е добро мляко.

# 8
  • Мнения: 1 168
Относно Фризолака - не че няма и по-добри, по-хранителни и изобщо по-... млека, но не мисля, че Фризолака е лошо - беба е на 5 месеца, от тях 4 сме на Фризолак и си е много добре детето - изследвания, наддаване - всичко.
Най-голямото предимство на Фризолака е цената - като се има предвид, че за 1 месец отиват 10 кутии ...

# 9
  • Мнения: 27 524
не мисля, че Фризолака е лошо...
Най-голямото предимство на Фризолака е цената - като се има предвид, че за 1 месец отиват 10 кутии ...

Е, не е лошо, но има доста по-добри  Simple Smile
10 кутии  #Crazy #Crazy #Crazy Колко гр е една кутия Фризо???

# 10
  • Мнения: 1 168
400 гр. - ей тъй за 3 дена - 1 кутия заминава. То и аз съм така #Crazy

# 11
  • Мнения: 27 524
А, добре, 400гр става  Laughing Аз мислех, че е като Аптамил примерно по 900 и затова така  #Crazy
 Hug

# 12
  • Мнения: 1 473
Моят син е на почти 2 месеца и сме на АМ на Hipp. Аз давам чай между храненията, но не непосредствено преди ядене.
Например той се храни в интервал от около 3.5/4, понякога до 5 часа часа, именно в тези интервали му давам чай или вода, която той пие с жажда.
От както пие чай на Алете от лайка, анасон и копър няма проблеми с изхождането, а преди и той се напъваше до посиняване и акаше два пъти на 24 часа.
Не бих дала течност преди самото АМ, тъй като става много и може да повърне.
Не мисля, че лапането на ръце е знак за зъби, много е рано.
Моят син лапа ръце, за да ми покаже че иска да яде.

# 13
  • Мнения: X
Спри се на едно мляко и давай само него. Увеличи интервала и дори да не е изпил цялото количество не давай ново преди поне три часа. Постепенно ще се нормализират нещата. Има колики, малката ми дъщеря също е на този етап има случай реве по половин час преди ядене - изчакай го и храни, когато е спокоен.
Въпреки че Лактаната се слави, като много добро мляко, двата ми опита да минем на него завършиха със зверски спазми и колики и моето мнение е, че не е лъжица за всяка уста. Сега давам ХИП.

# 14
  • Мнения: 58
И ние вчера направихме зверски колики и спазми,чак до Пирогов ходихме,от снощи пак сме на Фризолак и на него ще си останем.
Чай Алете предполагам го има в аптеките?Има ли действие върху коликите? Ние сме на Хип, но май само с пиенето си оставаме ефект никакъв.Смятам да варя чай то джоджен за коликите но забравих какво беше съотношението,ако някой се сеща да пише.
 При нас ръцете и палчето са най сладкото нещо на света сега се учим да свиква с биберона за да престане да си смуче ръцете.Сутринта заедно с биберона си пъхнал и едното пръстче и смуче ли смуче.Напрво изпаднах в тих ужас #Crazy Shocked
Но определено не го прави защото е гладен.

Общи условия

Активация на акаунт