Гипсокартон и плъзгаща врата

  • 23 051
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 801
Може ли на преградна стена от гипсокартон да се монтира плъзгаща врата? Във фирмата за врати ни обясниха, че не е невъзможно, но трябва много добре да е укрепена стената. Казаха ни за някакво метално скеле, което да държи гипсокартона, но момчето, което работи от години в такава фирма, каза, че не било необходимо и че там, където ще е вратата ще се постави някакъв гипсокартон, който уж бил по- стабилен.  newsm78
Вие да знаете нещо по въпроса? Приемаме всякакви съвети.  Hug

# 1
  • Мнения: 85
там, където ще е вратата ще се постави някакъв гипсокартон, който уж бил по- стабилен
най-вероятно гипсофазер , а въсщност стената е преградна от гипсокартон а не зидария с лепен картон?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 801
най-вероятно гипсофазер , а въсщност стената е преградна от гипсокартон а не зидария с лепен картон?
Точно така  Peace

# 3
  • Мнения: 518
ще правим преградна стена от гипсокартон или гипсофазар , все тая , с  портал с плъзгащи се врати около 1.50м. ширина . в "мисия моят дом" по NTV , преди известно време правиха точно това . там я нарекоха "щендерна стена" на "кнауф" . ще те посъветвам  каквото и ние сме решили - ще питаме в представителството на фирмата и ще се снабдим със съответните материали .
имаме приятел който работи там , бих могла да дам телефон , ако смяташ ,че е нужно.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 801
oska , ще съм ти много благодарна за тел. Пиши ми на лични.

# 5
  • Мнения: 692
Може ли на преградна стена от гипсокартон да се монтира плъзгаща врата?
То4но такова нещо имам вкъщи - спалнята ми беше 6 м. дълга, та 1.4 м отделихме за дрешник с гипсокартон. Исках плъзгаща огледална врата- полу4и се страхотно.Красиво е и практи4но.  Доста зор видях оба4е докато намеря кой да изпълни проекта-вси4ки запо4наха да си измислят едни оправдания, защо не можело да стане то4но така,както го искам и да ми предлагат тяхни варианти, вкл. 4упещи се врати, тип акордеон...Абе как един не си сложи ръката на сърцето и просто да каже: ''АЗ не мога да го направя'' , а не ''Не може да стане...'' . След месеци обикаляне накрая попаднах на хора в едно мебелно студио , които само го видяха на картинка и казаха ''О'к. Ще стане !''

# 6
  • Мнения: 386
мери77, кое е това студио

# 7
  • София
  • Мнения: 2 801
И на мен вече няколко майстори ми казват, че не може да стене или ако стане, ще е много нестабилно. При нас обаче не става въпрос за гардероб и не тези, които предлага Кнауф. Искам интериорна врата, плъзгаща, толкова ли е трудно за изпълнение... newsm78
mery 79 , ще съм ти много благодарна, ако споделиш за това мебелно студио, макар че се съмнявам, че ще могат да се справят  Sad

# 8
  • Мнения: 5 833
Принципът на плъзгащи врати Кнауф е че те се носят от метална конструкция.Плъзгането става само горе-долу няма улей,които събира боклуци.Значи не би било проблем да направят тази конструкция в средата на стаята и от едната и другата страна да я облекат с гипсокартон.Виж в сайта им.Има и контакти.А вратата може да е от какъвто искате мателиал.

# 9
  • Мнения: 692
И на мен вече няколко майстори ми казват, че не може да стене или ако стане, ще е много нестабилно. При нас обаче не става въпрос за гардероб и не тези, които предлага Кнауф. Искам интериорна врата, плъзгаща, толкова ли е трудно за изпълнение... newsm78
mery 79 , ще съм ти много благодарна, ако споделиш за това мебелно студио, макар че се съмнявам, че ще могат да се справят  Sad

 То4но за интериорна плъзгаща се говоря, такава е моята. Не ги слушай , 4е няма да стане - няма невъзможни неща. Майстор, който иска да се развива и има хъс да работи ще го направи. А аз не говоря за ''гардероб'' , а дрешник, което си е направо стая. Така, 4е факти4ески моята врата е между 2 стаи, разделени с гипсокартон. Самата врата е фиксирана върху каса, която отдолу и отгоре има релси, на които се плъзга вратата (и то много плавно и лесно). Бих ви дала координати на фирмата, но незнам  устройва ли ви това, 4е е във Велико Търново?

# 10
  • Мнения: 518
казвай , казвай , всяка информация може да е полезна ако си на зор Simple Smile!
мери , може ли снимки от стената на вашия дрешник , плийз  Praynig!

# 11
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
 newsm20    photo    Praynig

# 12
  • MJF
  • Мнения: 8 528
много ви мъчи този гипсокартон Wink.обмисляйте и варианта плъзгащото се пано да "влиза" в ниша от гипсокартон.това също е вариант.

# 13
  • Мнения: 692
Извинете за закъснението, 2 дни търся визитката:
  Елис Мебели
  В.Търново ул. ''Ивайло'' 5   ( до хотел ''Етър'' )
  тел: 062/601315       0888 261888      0898 612810
  e-mail:elis_design@mail.bg

  И снимка ще сложа тези дни   Party

# 14
  • Мнения: 599
Ние сложихме такава врата на преградна стена от гипсокартон преди 5 год. и никой не е казвал, че не може да стане.
Обадихме се, хората дойдоха взеха си размерите и ни направиха вратата.Ето ти една снимка,която не е правена точно за този случай, но ако те интересува нещо мога да направя пак снимки.
http://www.foto.bg/data/500/medium/Picture_00756.jpg

Общи условия

Активация на акаунт