Опасно ли е спането по корем?

  • 2 705
  • 43
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 150
Здравейте момичета,
нашето момче от 2 седмици упорито спи по корем, всеки път го слагам по гръб, а когато реша да го видя какви ги върши, го намирам заспал във всевъзможни пози, но накъдето и да се е извъртял в леглото, винаги е по корем, аз все го обръщам, но сутрин отново е обърнат и това си е. Та въпроса ми е опасно ли е защото вече определено се притеснявам да не вземе да се задуши. В библиотеката не открих нищо съществено та за това си позволявам да пусна нова тема.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 9 973
все едно моето Laughing
не е опасно,така мву е удобно

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Явно така му е удобно.
И моя мъник все по корем се обръща.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Според мен не е опасно, достатъчно е голям. Чела съм, че даже при бебетата няма опасност от задушаване, тъй като инстинктивно си завъртат главата, ако нещо пречи на дишането им.

Дъщеря ми я слагах да лежи и спи по корем откакто стана на 10 дена, винаги я е успокоявало, и като че ли това ни помогна и коликите да минат сравнително бързо и безболезнено. Допълнително това помага за развитието на шийните мускули, бебето започва по-бързо да държи стабилно главичката си.

# 4
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Моето момиченце също спи по корем.Така им е удобно,не мисля че е опасно.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 150
Благодаря ви момичета, сега вече няма да го премята всяка вечер наобратно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 983
Както му е удобно така да спи  Peace Моето пък спи по корем на колена  ooooh! което знам също, че е много предпочитана поза за спане от бебетата  hahaha

# 7
  • Мнения: 1 896
Не е опасно.Не се тревожи.
Остави детето да спи както му е удобно.

# 8
  • Мнения: 1 183
Както му е удобно така да спи  Peace Моето пък спи по корем на колена  ooooh! което знам също, че е много предпочитана поза за спане от бебетата  hahaha
Хахахаха и малката точно така спи  Laughing ,по корем надупена и на колене,страшни пози имат тия деца значи  Crazy

# 9
  • Мнения: 9 814
По принцип не е опасно, щом така му е удобно на детето нека си спи така.

# 10
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не е опасно, но влияе на походката.
Преди няколко дни водих бебка на ортопед, та прегледаха и малкия (на 2г3мес), защото напоследък малко започна да стъпва навътре, а и се спъва доста.
Ортопедът каза, че това е следствие от спането по корем - така че, имайте едно наум!

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Достатъчно е голям, за да не се задуши, както и за да си има любима поза.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Имаше период/около тази възраст/ когато все така я намирах заспала.Сега по-рядко спи така.Нищо не съм правила-щом така и е удобно.

# 13
  • Мнения: 5 391
И моите деца спят от съвсем малки по корем.

# 14
  • Мнения: 509
Дъщеря ми и тя спи по корем от бебе.

Общи условия

Активация на акаунт