Йод при разтройство?

  • 8 938
  • 30
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Добро утро,момичета!
Сина ми от една седмица е с разтройство.
Всичко започна с повръщане и премина в разтройство.
Какво ли не опитах-сварен картоф,ориз,моркови,лечебна хумана,шипки,дренки,попара със сухари,бананова каша....
Нищо друго не е ял една седмица,освен гореизброеното.
И нищо!
Бяхме при 3-ма лекари,всички казват,че е вирус.Давах му смекта,ентерол-нищо!
Вече незнам какво да правя... Sad Sad Sad
Отслабна значително,няма настроение.Жал ми е да го гледам така! Sad
Вчера една позната ми каза да му дам чай от магарешко трънче.И да разтворя 2-3 капки йод във вода и да му го дам.
Въпроса ми е дали някой е пробвал да дава йод?А трънче?Помага ли наистина?И въобще,благодарна съм за всеки съвет!
Отчайвам се вече....Кога ще свърши всичко това? ooooh!
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 864
Спомням си,че на мен така майка ми ми даваше йод,но беше много отдавна!Даже бях забравила за това.
Ще следя темата,защото и на мен ми е интересно,дали още се прилага.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Зайче,и аз съм пила йод,когато съм била ''разтроена''.И ми е помагал.Винаги,доколкото си спомням.Но ме притеснява възрастта му.Дали няма да му навредя по някакъв начин? Thinking

# 3
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз не бих дала на малко дете.Знам за разтворено лимонтозу,но не съм давала на сина си.

# 4
  • Мнения: 864
Зайче,и аз съм пила йод,когато съм била ''разтроена''.И ми е помагал.Винаги,доколкото си спомням.Но ме притеснява възрастта му.Дали няма да му навредя по някакъв начин? Thinking

Сега търся в гугъла-има бая теми,но май повечето не смеят да дават на дечица!

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Никога не съм давала йод при разтройство  Rolling Eyes пък и не съм чувала да се дава на малки деца  newsm78
Малкия имаше такъв период около 1 седмица с растройство и педиатърката каза да давам Ентерол + познатите "стягащи" храни и да следя де не се обезводни т.е. повече течности  Peace




Бързо оздравяване   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Нямам познания за действията на магарешкия трън. Знам, че е сладък (опитвала съм го), чувала съм, че е афродизиак - но подобни твърдения в много случаи се оказват мит - чувала съм, че помага за разни болежки (но не помня кои) и знам, че пчелите много го тачат (вероятно поради високото захарно съдържание). Не бих го дала на детето си, то не е опитно животниче.

Йод под формата на р-р, ако не е изрично предписан от лекар (най - добре от повече от един), не бих пила и аз, още по - малко бих дала на дете. Намажи си някъде лигавица (Не око!!!!! Примерно вътрешната страна на устната) и ще разбереш защо. По доста неприятен начин.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Никога не съм давала йод при разтройство  Rolling Eyes пък и не съм чувала да се дава на малки деца  newsm78
Малкия имаше такъв период около 1 седмица с растройство и педиатърката каза да давам Ентерол + познатите "стягащи" храни и да следя де не се обезводни т.е. повече течности  Peace




Бързо оздравяване   bouquet
Desss,и какво стана?Оправи ли се малкия?И от какво?
Защото както си прочела и аз давам Ентерол и всички стягащи храни,но няма ефект... Rolling Eyes

# 8
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз от "Хидрасек" съм най-доволна.

# 9
  • Мнения: 7 201
Аз не бих дала на малко дете.
Нито пък аз. Stop
ПП:Като беше малък сина ми съм правила отвара от кора на нар.Помогна му. thumbsup

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Чай от билка Поддъбиче помага, чай от изсушени кори от нар - също. А в комбинация с оцет тези неща вършат чудеса. Ако нещо те притеснява, можеш да го заместиш и с брашнена сурова каша с консистенция на боза! Затяга гарантирано!

Научела съм ги тези бабини илачи, защото дъщеря ми отказва ентерол, смекта, хидрасек и сока на Хип категорично, пюре и ориз също!

# 11
  • Мнения: 1 263
Давай му оризова вода, ако не иска да я пие купи от специализираните млека на прах за диария ХуманаHN и за приготвянето му използвай оризовата вода.
Не давай никакви плодове, зеленчуци, продукти с какао и захар, а също и никакви мазни неща и спри да използваш олио за приготвяне на супите. Докато се разреди диарията давай само супа от ориз и пилешко и от специализираното мляко , за което ти писах по нагоре.
След това внимателно започни с бисквити, сухари, моркови, банани, а плодове от тип круша, слива, ябълка остави за след напълното спиране на диарията.
А за зачервеното дупе мажи 2 пъти на ден с разтвор от Калиев перманганат закупен от аптеките.
Моето мъниче  в началото на годината 2 пъти лежа в болницата заради гадната диария и опитах какво ли не за да се подобри. Бяха му изписали и антибиотик. 

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Чай от билка Поддъбиче помага, чай от изсушени кори от нар - също. А в комбинация с оцет тези неща вършат чудеса. Ако нещо те притеснява, можеш да го заместиш и с брашнена сурова каша с консистенция на боза! Затяга гарантирано!

Научела съм ги тези бабини илачи, защото дъщеря ми отказва ентерол, смекта, хидрасек и сока на Хип категорично, пюре и ориз също!
Давах и Поддъбиче.Не му помага.
Днес сутрихта на закуска яде препечено брашно със сирене.До сега не е акал,дано го е запекла... PraynigИ хидрасек дадох.
ДААНО!!! Praynig
Благодаря ви!  bouquet






Давай му оризова вода, ако не иска да я пие купи от специализираните млека на прах за диария ХуманаHN и за приготвянето му използвай оризовата вода.
Не давай никакви плодове, зеленчуци, продукти с какао и захар, а също и никакви мазни неща и спри да използваш олио за приготвяне на супите. Докато се разреди диарията давай само супа от ориз и пилешко и от специализираното мляко , за което ти писах по нагоре.
След това внимателно започни с бисквити, сухари, моркови, банани, а плодове от тип круша, слива, ябълка остави за след напълното спиране на диарията.
А за зачервеното дупе мажи 2 пъти на ден с разтвор от Калиев перманганат закупен от аптеките.
Моето мъниче  в началото на годината 2 пъти лежа в болницата заради гадната диария и опитах какво ли не за да се подобри. Бяха му изписали и антибиотик. 
Не яде нищо друго,освен гореописаните неща.

# 13
  • Мнения: 750
И аз веднъж се бях видяла в чудо като теб и прибегнах до йода. Имаше голям ефект. Капнах две капки върху лъжица захар, защото йода е ужасен на вкус и за мое голямо учудване разстройството спря.

# 14
  • Мнения: 2 755
Аз като малка имах проблем с гушата от прием на сироп съдържащ йод. Трудно се лекува. Не рискувай.

Общи условия

Активация на акаунт