Какво да правим с косата, отрязана при кръщенето?

  • 7 914
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
 ...... та момичета, това ми е въпроса, защото както знаем с коса се правят магии. Какво символизира отрязването на косата и ако я изхвърля в тоалетната например .... какво ?

# 1
  • Мнения: 3 376
Еее,ти едва ли ще направиш магия на собственото си дете с тази коса Rolling EyesНе се вкарвай в такива филми.

Незнам какво точно символизира.Моята си я държа в едно малко пликче,а тази на сина ми съм я прибрала при златното кръстче,което получи от кръстницата си.

# 2
  • Мнения: 4 753
Можеш да си я пазиш, а може и да я изхвърлиш... За да прави магии някой с нея нали трябва да е у него, как ще я вади от тоалетната...  Wink

# 3
  • Мнения: 7 723
...... та момичета, това ми е въпроса, защото както знаем с коса се правят магии. Какво символизира отрязването на косата и ако я изхвърля в тоалетната например .... какво ?
Аз пък не знаех, че с коса се правят магии... ooooh!
Всъщност, изобщо не вярвам, че се правят с каквото и да било... Thinking
Недей да си пълниш главата с глупости ooooh!

Аз, например, на мойте деца им пазя кичурчутата...
...не за друго, ами са ми скъпи някак... Wink

# 4
  • Мнения: 8 242
Нямам си такива притеснения, щото като го кръщавахме дребния намеше ни един косъм, че да му отрежат  Mr. Green
Кръцна 2 пъти във възуха попа на ужким и туй беше..
Не се вкарвай във филми.. сложи я в албумчето в найлонче до снимка от кръщенката Simple Smile

# 5
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
При кръщелното си стои, заедно с дрешката от кръщенето.
Защо точно в тоалетната реши да я изхвърляш? След като сте кръстили детето, вероятно поне мъничко вярвате в светостта на този ритуал... Игуменката каза, ако перем дрешките от деня, дори водата да не хвърляме, а да полеем цвете или дърво с нея.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
...... защото както знаем с коса се правят магии.

Не натоварвай тайнството на ритуала с подобни дивотии.

Пазя си я, заедно с кръстчето и други разни нейни си работи.

# 7
  • Мнения: 1 701
И аз си я пазя, защото това й беше първото подстригване...  Mr. Green И последно за сега, че с тия 5 косъма...  Rolling Eyes
Стига с тия магии и уроки, бе хора!  ooooh! Живейте спокойно и се радвайте на живота!  Hug

# 8
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Пазя я   Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На дъщеря ми й ламинираха кръщелното заедно с кичурите коса, още в църквата.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз я пазя Peace

# 11
  • Мнения: 7 201
Аз също.Скъп спомен ми е. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 9 973
аз ще я запазя Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Пазя я в едно пликче,увито в хавлийката от кръщенето Peace
Кръщенето според мен е едно от най-святите нещо на този свят,и мисълта за магии......а и хвърлянето на косичката в тоалетната Shocked  не ми се вързва нещо.

Живейте спокойно и се радвайте на живота!  Hug

 Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
1. Ако си вярваща, такова нещо като магии няма да те интересува. А ако не си, няма да се занимаваш с религиозно обреди.

2. Отрязването на косата е наследство от Юдеизмът. Символизира... вричане, обричане, отдаване... на човек (оригинално - съзнателно действие на съзнателен човек, мъж, над 13) на Господ за определен срок.

Общи условия

Активация на акаунт