кърмя само с едната гърда?достатъчно ли е?

  • 531
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
С голямото ми момче почти не можах да кърмя,а имах желание.Не успях да преборя болките през първите дни и от 20-ия ден започнах да дохранвам с АМ.Така към края на втория месец вече бяхме само на АМ.Сега си имам още едно момченце - на малко повече от месец и за сега се справяме с кърменето Simple Smile,след като преминах през някои кофти преживелици.Едната ми гърда е с хлътнало зърно и не можеше да я  засуква отначало(така беше  и първия път).Изцеждах редовно известно време,после пропуснах два пъти и едва не си докарах мастит Rolling Eyes,много ме болеше при всяко докосване.Преборих проблема с горещи компреси, болезнено изцеждане и много сълзи..За два дни се възстанових от това състояние и продължих да си кърмя само от другата гърда(нормалната).Сега обаче виждам,че тя се е уголемила видимо,а и зърното нещо ме понаболява ,та питането ми е-може ли да си го откърмя детко така,само от едната гърда(стига да няма пробл. и с нея де)?

# 1
  • Мнения: 2 231
Много ми стана жал за мъките през които преминаваш в опитите си да кърмиш. На бебето му е все тая от 1 или от 2 гърди ще папка, но на теб самата, не зная как ще се отрази здравословно. Какво ще правиш гърдата от, която няма да суче newsm78. Едната гърда се е уголемила, понеже по-честото сукане води до производството на повече кърма. Трябва непременно да се консултираш с лекар или с някоя добра акушерка, за да не настъпят някои аномалии в двете ти гърди. Междувременно изцеждай и двете, за да нямаш пак проблеми с каналите.
Успех и дано се справиш успешно.  Praynig

# 2
  • Мнения: 6 243
Да, можеш.
Моя близка кърми година и нещо така. Ако искаш, пиши й на лични: Princess of Happiness

# 3
  • Мнения: 100
много благодаря за отговорите ви  bouquet
сладка хапка,благодаря ти за линка,със сигурност ще се свържа с тази твоя позната

# 4
  • Мнения: 6 243
Много ми стана жал за мъките през които преминаваш в опитите си да кърмиш. На бебето му е все тая от 1 или от 2 гърди ще папка, но на теб самата, не зная как ще се отрази здравословно. Какво ще правиш гърдата от, която няма да суче newsm78. Едната гърда се е уголемила, понеже по-честото сукане води до производството на повече кърма. Трябва непременно да се консултираш с лекар или с някоя добра акушерка, за да не настъпят някои аномалии в двете ти гърди. Междувременно изцеждай и двете, за да нямаш пак проблеми с каналите.
Успех и дано се справиш успешно.  Praynig
Направо казвам: Двете гърди визуално ще имат разлика. Може да се коригира с носене на сутиен с подплънка на гърдата, от която не се кърми. Ако майката иска, разбира се.

След отбиването диспропорцията постепенно се заличава.

Други аномалии в дългосрочен план няма.

Но има още нещо: хлътналото зърно на едната гърда определено е сериозно затруднение,но не е непреодолима пречка да се кърми. Така че - baraborka, не се отказвай. При момичето, за което споменавам, проблемът с гърдата беше много сериозен. Тя ще ти обясни подробностите.

# 5
  • Мнения: 619
Разликата при мен беше огромна,ходех с подплънка няколко месеца...докато не ми писна  Mr. Green,после вече ми беше все едно как изглеждам  EmbarassedОткарах тъй докато не стана на 1.4г -после прекратихме по взаимно съгласие с малката,че взе да ми писва все от едната за толкова време  Crazy
Сега наистина почти не си личи,добрия сутиен всичко прикрива  Mr. Green.

# 6
  • Мнения: 350
Аз в момента кърмя предимно от дясната гърда, защото в лявата почти не произвежда, ползваме я за залагалка  Laughing Гърдите до скоро ми бяха доста различни по обем, сега по-малко.

Не можах да разбера, щом вече нямаш проблеми с гърдата защо не кърмиш и от нея? Така не е ли опасно да се получи някакво запушване?

Когато родих и аз за малко да направя мастит, нищо не помагаше ни цедене, ни горещи компреси- гърди пред пръсване, ужасно болезнени зърна и ни капка кърма. #CrazyОправих се с хомеопатия за 2 дни. Опитай и ти ако възникнат проблеми!

Желая ти дълго кърмене!

Общи условия

Активация на акаунт