Превенар

  • 846
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Здравейте!

Сигурно малцина са компетентните по този въпрос, но все пак се надявам да се появи някой.

Според листовката на деца до 6-месечна възраст Превенар се бие 3 пъти - във 2,4 и 6-ти месец. За деца между 7 и 11 месеца - 2 пъти. Напомнящите ваксинации са след една година. Това е препоръчителна ваксина в Унгария и когато решихме да я сложим на сина ни, той вече беше на 3 месеца. Ваксинираха го в 4 и 6 месец. Интересува ме дали в неговия случай трябва да има трети прием или два са достатъчни. Проблемът е в това, че е граничен случай. Притеснявам се да не остане недоваксиниран или пък да не му сложат излишна ваксина. Питах лекарката му, но тя не ми отговори категорично дали ще има трети прием в 8-ми месец. Притеснява ме, че е много млада и вероятно няма голям опит. В краен случай, ще пиша на производителите. В листовката изобщо не беше предвиден вариант като нашия. Ако бяхме отложили ваксинацията за 7 месец нямаше да имаме подобни главоболия и щеше да е по-евтино /макар че от разходи за здраве не пестим/, но се бяхме наплашили и избързахме.

# 1
  • Мнения: 262
Ще следя темата, че ме интересува и мен! И отново да питам - още ли няма откъде в БГ да си я купим? Ако някой има инфо моля, споделете!

# 2
  • Мнения: 1 089
Su Arzu, за радост вече я има в Бг. Може да се намери във всяка една аптека в страната. Цената й е 135лв. Мисля в най-скоро време и ние да я сложим.
Ето тук можеш да прочетеш подробности за нея:
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf

# 3
  • Мнения: 1 100
Странно, че листовката на български е по-различна по отношение на нужния брой ваксинации, но пък дава отговор на моя въпрос. Благодаря ти, Tan! Да видим какво ще каже лекарката.

Общи условия

Активация на акаунт