Колко храна на 1г. и 8 м.

  • 455
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Мами, искам да ви питам каква трябва да е дневната дажба на храната на дечица след година и половина (в нашия случай - 1г. и 8 мес.). Моя последните дни изяжда всичко от кухнята само на обяд.
Не си спомням да съм виждала таблици за тази възраст. Вие по колко им давате на вашите палавници.
Имам притеснения, защото моя малчо ако му предлагаш все ще си вземе, но иначе пък никога не мрънка за храна.
Три бурканчета са си към  400-450 грама. За едно хапване Thinking

Последна редакция: ср, 08 юни 2005, 18:25 от elinger

# 1
  • Мнения: 3 611
Много му е това количество храна и то zа едно хапване  newsm78
Според мен максимум 300 гр трябва да иzяжда на ядене.
Моят синковец след годинката ядеше 250 гр, и сега яде 250 - 300 гр. (след това му давам и някакъв плод).

# 2
  • Мнения: 1 238
Честно казано незнам. Моята е на 1 година и 11 месеца. Понякога яде толкова много че чак започвам да се притеснявам да не и стане нещо на коремчето, а по някога нищо не яде. Ей днес "закуси" само с един банан. Но около 250 грама на едно ядене ми се вижда нормално все пак. Зависи и от яденето де- колко е калорично.

# 3
  • Мнения: 2 910
Марти си хапва по 200-250г на ядене,а на обяд за десерт и давам и някакъв плод-най-често банан,защото тя ги обожава.

# 4
  • Мнения: 768
Валето е на 20 месеца и е злояда ако изяде 250 грама на ядене е цял празник.
Освен това като закуси не иска да обядва, а яде чак в 3,4 следобяд и вечеря кьм 20 часа.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони е на година и два месеца, но на обяд хапва доста голямо количество: 30-40 мл. супа, цялото количество ядене от кухнята (около 200 гр.) и един "Уогурт" - общо се събират около 350 гр.
И аз се учудвам на огромните количества храна, но, ако не й дам, иска още!

Общи условия

Активация на акаунт