високо еластична пяна, що е то?

  • 6 030
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Момичета, много си харесах един диван, но пише ,че пълнежа на седалките е високо еластична пяна. Знае ли някоя какво е това? Дали е качествено като материал, много ли е меко , удобно ли е ,и най- вече дали е издържливо на голямо натоварване? Все пак искам като си купя скъп диван да е за дълго и да не се изтърбуши бързо.
 Надявам се да ми дадете компетентни отговори, имам нужда от мнението ви.
 Предварително ви благодаря.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да качествена материя е. Имаме такава холова  гарнитува. Много е удобна,  беше скъпичка, но си заслужава.Високо еластична пяна-еластично възстановяване, т.е. възобновява първоначалната си форма след многократни и продължителни деформации. Това свойство гарантира изключително дългия живот от пенолатекс. Латексът е млечнобяла течност, която се състои от миниатюрни частици гума, добивана от каучуково дърво.

# 2
  • Мнения: 17 546
От този материал се правят най-удобните и качествени матраци! Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Точно така Peace

# 4
  • във фурната
  • Мнения: 596
Малка поправка-казва се вискоеластична пяна Peace

# 5
  • Мнения: 17 546
Голяма разлика! Mr. Green Добре, че поправи грешката, че не разбрахме за какво става въпрос точно в този случай. ooooh!

# 6
  • във фурната
  • Мнения: 596
Голяма разлика! Mr. Green Добре, че поправи грешката, че не разбрахме за какво става въпрос точно в този случай. ooooh!
Mного ти отива да се заяждаш/и в темата ми за матраците/.Просто поправих грешката,какво толкоз си се впрегнала,не мога да разбера?!

# 7
  • Мнения: 192
Здравейте момичета. Благодаря ви много за полезните отговори. Радвам се, че  съм се спряла н нещо качествено.
баница йованица, не се сърди, но според мен ти си тази която започна с неуместните забележки. Аз не съм си измислила това, което съм писала. Ето линка да видиш , че са отделни думи там от където съм го гледала.  http://welga.com/bg/komfort/w111.html .
Ако нямаш да кажеш нещо важно, по- добре не казвай нищо. Правописа не  е отговор на въпроса, който зададох.
Балу , благодаря ти че ме защити от хора , които само се чудят за какво да те захапят.

# 8
  • на майната си
  • Мнения: 425
MEMORY FOAM - вискоеластична пяна
HR - високоеластична пяна

И двата вида се ползват в матраците.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 825
Поръчах си такъв матрак /MF/ след един месец проучване на пазара, а днес си купих и такава възглавница. Ако ми се подобри сънят, ще подаря по една на всичките си близки.

Честно, не знаех, че съществува и HR. newsm78

# 10
  • Мнения: 1 187
Ето малко инфо за пенолатекса
http://nani.bg/product_info.php?products_id=1221

И аз съм в чуденка,и да ви кажа не ми стана много ясно каква е разликата между Пенополиуретан "КOVAFOAM" и пенолатекса,освен,че на първо четене изглеждат по различен начин. Mr. Green Иначе и на мен ми предстои купуване на матрак,спряла съм се на "Сирена ултрафлекс" от луксозната серия на http://nanny-bg.com/

Общи условия

Активация на акаунт