Кърмене и повръщане, моля за помощ

  • 3 392
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 212
Ще опиша всичко подробно. Бебето се роди 2450.Дадоха ми да я кърмя на третия ден от раждането.Но явно преди това я хранеха, защото само спеше при мен. Изписаха я 2535. Вкъщи вече започнах да я кърмя, като се изцеждах преди това за да и дозирам храненето, давах и по 60 мл., така около седмица.Но не всеки път имах кърма и започнах да дохранвам един път с аптамил. След \това спрях да се изцеждам и и давах от гърдата. Но тя се хранеше повече от час, по-точно суче малко малко спи.  В момента, в който я махнех започваше да \реве и хайде пак на гърдата. Междувременно взе да повръща и то много. Дори един два часа слид, като се е нахранила.Педиатъра ми каза, че тя е гладна, змащото е мъничка и кърменето я изморява и съответно не се нахранва, и ме посъветва да я дохранвам след всяко кърмене с аптамил ар против повръщане , като и давам 60 мл. Правя го, но въпреки че повръщането намаля, тя пак не е спокойна. Увеличиха и се коликите и взе много да пръцка. Аз се притеснявам, че по този начин ще ми намалее кърмата. И изобщо съм много отчаяна. А ИСКАМ ДА КЪРМЯ, и да не тъпча сладуранката с изкуствена храна.
Чудя се възможно ли е кърмата ми да не е пълноценна?
По колко мл. тя трябва да яде ?- сега е на 48 дена и тежеше на 28.05-3400.
Към кого да се обърна за консултация за това повръщане?- просто сериозно си повръща.
Пробвах да и давам когато поиска да яде, резултата беше от девет сутринта до шест вечерта само на гърдите.
Кърмя я като на едно хранене от едната гърда, на следващото от другата.

# 1
  • Мнения: 219
Как повръща на фонтан или просто й потича от устичката? Ако е второто идва й много яденето може да плаче от колики,а не от глад.Бебетата се успокояват на гърдата като ги болят коремчетата,не може бебето да е от 9 сутринта до 6 вечерта само на гърдата. Даваш ли й капки за колики? Оригва ли се добре след кърмене просто понякога трябва да се оригне няколко пъти

# 2
  • София
  • Мнения: 212
повръща на фонтан понякога. уригвам я и то няколко пъти. давам и капки- лефакс. сега когато е нахранена дори и с колики ни иска да стои на гърдата. слагам я,защото кърмата ми намаля но тя не иска въпреки по-силните колики #Crazy

# 3
  • Мнения: 219
Миличка, много е лошо да повръща на фонтан това не е добре консултирай се с педиатър различен от твоя. Може да има рефлукс. Съвет от мен не й сменяй памперса след кърмене,защото като се повдигат крачетата предизвикват повече повръщане. Отиди на някой частен педиатър за съвет

# 4
  • София
  • Мнения: 1 078
И дъщеря ми, и сина ми бяха така. До момента на захранването. И двамата повръщаха много, страшно много, на фонтан и доста повече от максимума, определен, колкото мъжка длан. На дъщеря ми й давах преди кърмене мляко АР - резултат минимален. Със сина ми не давах нищичко, кърмех си го на поискване, след което следваше яко повръщане и така и до сега. НО - той си наддаваше съвсем добре въпреки това повръщане, което е едно от най-важните неща за това, че детето все пак е нахранено. Дразнещо и обезпокояващо е това повръщане, но е временно. След като прочетох тук в Библиотеката, а също в блога на Хедра и Бу различни статии, стигнах до извода, че имам силно потичане на кърма, заради което детето се дави и почнах да кърмя от една гърда два-три пъти, а след това я сменях, а също кърмех в поза бебто върху мен по коремче и лекичко държа главичкатаму за да не се зарива с нослето, че твоето е още мъничко, така кърмата не потичаше силно надолу. Възможно и при теб е така, но дори и не е - не се притеснявай, най-важното е, че бебето добре наддава!
Не давай разни млека, те са само излишно хабене на финанси, но пък са заплаха за кърмата ти, с която всичко е ОК, повярвай ми. Знам колко ти е притеснено,защото с дъщеря ми не знаех нищо по въпроса, но сега вече бях подготвена. Отиди на специалист, разбира се,но все пак не обвинявай кърмата си. Просто бебето ти има все още несъвършена храносмилателна система, което се случва много често.

# 5
  • Мнения: 695

Angela, ние имахме подобен проблем. Аз се съмнявах да не би детето да има гастроезофагиален рефлукс (ГЕР). Но трябва да знаеш, че много бебчета имат и физиологичен рефлукс, който е нормален. Във форума има много инфо, прочети, но един от важните показатели, за които трябва да се следи, е дали детето наддава. Не съм сигурна, но ако правилно смятам вие сте наддали около килограм  за месец? Това е над нормата и определено значи, че се храни добре мъничето.
Ако нямате ГЕР, не виждам никакъв смисъл да даваш Аптамил. Да, може да не връща толкова, като му даваш такова мляко, но при положение, че връщането не е проблем, не виждам защо да има нужда да се преодолява. Моето бебче продължава да връща храна между храненията, понякога повече, понякога по-малко, но наддава по повече от килограм на месец. Просто е лакома и малко преяжда, за кърмачета е нормално да върнат излишното мляко.
По отношение на това дали имаш кърма, имай предвид, че това, че не си успявала да изцедиш кърма, не значи, че си нямала: бебето е по-добро от всяка помпа. Дръж го на гърдата по колкото поиска. Отново те съветвам да се поровиш из форума и да прочетеш за кърменето на поискване. Може да има един-два дни, които бебето ще прекара само на гърдата и ще ти е трудно. За сметка на това след тези дни ти ще имаш достатъчно кърма и то ще е много по-доволно. Ако се кърмите на поискване, няма норма за изядени милилитри, според мен е било грешка, че в началото си се опитвала да дозираш, да се цедиш и май да на кърмиш на поискване. Но може да се поправи:)
А коликите са кофти, но ходят по бебетата Mr. Green
Дано всичко е наред. Прочети за ГЕР, за кърмене на поискване и се консултирай със специалисти, така съм сигурна, че ще вземеш най-доброто решение за бебчето си.

# 6
  • Мнения: 8 209
Синът ми също много повръщаше - още от родилно. Слагахме го да спи леко надигнат, но пак си повръщаше. И при него понякога бяха минали 2-3 часа от храненето. Единствено в количката никога не е повръщал. Може би друсането му действаше добре. В креватчето постоянно му сменяхме чаршафите, по няколко пъти на ден, а в количката не е пускал и капка  Thinking. Отначало се притеснявах, но като говорих с други майки разбрах, че доста от децата са така. Проблемът се реши постепенно със захранването и приемането на по-твърда храна. На 6-7м окончателно спря да повръща.

# 7
  • София
  • Мнения: 212
Благодаря ви момичета. След, като прочетох мненията ви и библиотеката във форума, стигнах до извода, че всичко е наред, просто "специалистите" ми казваха,че не е нормално това стоене толкова често на гърдите ми и аз нали не знаех та ги слушам.
Мисля да отида до банката за майчина кърма за да ме консултират и да не допускам повече грешки.
Жалко,че няма кой да те консултира по отношение на кърменето.Добре, че ви има вас. БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

# 8
  • Мнения: 36
Благодаря ви момичета. След, като прочетох мненията ви и библиотеката във форума, стигнах до извода, че всичко е наред, просто "специалистите" ми казваха,че не е нормално това стоене толкова често на гърдите ми и аз нали не знаех та ги слушам.
Мисля да отида до банката за майчина кърма за да ме консултират и да не допускам повече грешки.
Жалко,че няма кой да те консултира по отношение на кърменето.Добре, че ви има вас. БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

Здравей и от мен. Освен базата данни в библиотеката , във форума има и консултация с доктор, ако е необходимо, а и ние сме насреща

По отношение на времето на кърмене, първоначално моето бебче също спеше постоянно на гърдата и непрекъснато я закачах по нослето и зад ушенцето, за да я разбудя и да суче. Голяма борба беше, може би около месец и половина (сега вече даже не си спомням точно докога продължи). В ужаса си, че детенцето ще остане гладно, даже 2 дни опитвах да дохранвам, но за щастие имаше кой да ми даде добрия съвет да престана, продължих само на гърда и си струваше. Имам и мляко и доволно бебче.

Иначе рефлуксни проблеми са налице и при нас. Буболинката връща постоянно (понякога по-малко, понякога повече, от 1 до 5 пъти, че и нагоре), въпреки че съм предприела всички възможни мерки да огранича (по)връщането. Първоначално се бях ужасила че това е ГЕР, но тъй като бебката наддава повече от добре, просто търпеливо изчаквам да насъпи времето, когато мускулчето между хранопровода и стомаха ще "узрее" и няма да позволява на храната да се връща обратно.

За коликите, както и за повръщането има вариант и за хомеопатични лекарства. Други аз лично не бих дала на моето бебче, освен ако не е живототрептущо.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт