Изведнъж отказа да суче-помогнете!

  • 541
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Надявам се да ми помогнете-тази вечер бебето ми-на 6 месеца,просто не иска да суче.Захапва зърното,но по някаква причина млякото не тръгва ,тя се изнервя,започва да се дърпа и да плаче.Спи и се,но не може да заспи гладна и пак плаче!От два часа се пробвам да я накърмя,и просто не става!Знам,че не може така изведнъж да ми спре кърмата,чудя се дали не е заради зъби-още не са поникнали,но е доста удебелен венеца.Не знам,тя реве и на мен ми се реве,а дори с  АМ не мога да я нахраня,защото по принцип дори вода не иска от биберон!Каква може да е причината?

# 1
  • Мнения: 753
Моето предположение - кърмаческа стачка комбинирана от зъбоникнене и бум в растежа /горе-долу на всеки 3 месеца/. Бъди упорита, не се отказвай, ще засуче пак. Има бая материал по темата. Успех.
Мисля, че най-вече я боли венеца като натиска там със зърното.
Аз съм минала две такива стачки - при първите зъбчета и при първите кътници. Втория път беше бая сериозно, но устисках, на ръба да не успея беше /на 1г 2мес/, но много исках да продължа и да не приключва по този начин нашето кърмене...
Стискам ти палци. Пиши как върви.
Давай на заспиване и нощем колкото поиска!
Гледай и да не се напапква с много от другата манджа, ако даваш, за да не намали сученето.

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 00:11 от ayas

# 2
  • Мнения: 127
Ayas,благодаря за отговора.Снощи заспа гладна,към 1.30 се събуди,яде в просъница без проблем.Но тази сутрин пак започна със стачката,не изчаква млякото да тръгне,а се дърпа.Винаги досега си е сукала търпеливо "на празно",в смисъл,докато потече,а сега губи търпение.Пробвах да изцедя малко с помпичка,за да потече, и така стана,но голям зор.Иначе от другите храни яде само пюрета,без обаче да сме заместили кърмене.Надявам се да е временно явление и скоро да отмине!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 223
Ако мислиш, че причината е в по-късното слизане на млякото - взимай горещ душ преди кърмене, пий топъл чай, или масажирай гърдите с кърпа, напоена с топла вода. В случай, че даваш биберон-залъгалка, или си смуче пръстите - едва ли ще е от това. Пусни един сърч за кърмаческа стачка, в общи линии, гледай да си постоянно при нея и на разположение, при максимално спокойна обстановка - без ТВ, радио и други хора, по възможност затъмни помещението, говори и, пей тихичко и не се тревожи, ако пропусне хранене. С Йоана изкарахме две "стачки", но благодарение на момичета тук, те не продилжиха повече от 4-5 дни.
Ще се справите  Peace
Успех

# 4
  • София
  • Мнения: 1 078
Пробвай да я кърмиш в спящо състояние, може би ще стане така.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Точно това ми се случи и на мен тази вечер! Както снощи всичко си беше наред, така днес вечерта стана ужасно нервна и не искаше да суче за да й тръгне млякото. Аз се изнервих, което естествено още повече спираше тръгването му. Незнам какво стана, но след половин час мъки, размразяване на 30гр запас, успях да я накарам да суче. Има два излезли зъба, а пюрета почти не яде, през целия ден си е на кърма.
Ще следя темата

# 6
  • Мнения: 127
Alexandra,гледам,че твоето момиченце е с 1 месец по-малко от нас... Ти на колко часа горе долу и даваш да яде,защото аз продължавам да я храня през около 3 часа през деня,но се чудя,дали не ми отказва да суче,защото не е гладна.Може би вече трябва да направя по- големи интервали м/у храненията newsm78 Днес пак продължава да се дърпа и с много мъка успявам да я нахраня!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 232
И аз я храня през 3 часа през деня, през нощта си прави голяма пауза сама. Снощи след това изпълнение ми се събуди в 6 сутринта  Shocked Аз знам при нас какъв е проблема - тя яде за последно в 18 и после банята е в 20,15 и ядене. Тя не е много гладна тогава, но пък много й се спи вече /последно се събужда в 17,30/. Досега успявах да я излъжа все пак да засуче докато тръгне млякото, но снощи незнам какво й стана  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт