А пиете ли кафе и кога???

  • 3 578
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Аз не мога без кафе, пия го по принцип сутрин след кърмене, но се замислих, щом кърмата която изсуква се е образувала от предното кърмене кога да го пия??? И въобще кофеина кога преминава в кърмата и за колко време се отделя??? / не съм забелязала кафето да влияе на съня на бебето/

# 1
  • Мнения: 373
Аз си пия без да се ограничавам.Не съм забелязала да влияе по някакъв начин на бебока.С каката също кърмих и си пиех без да се съобразявам.Сега покрай държавният изпит уча предимно нощем и пия повечко кафенце за да не заспя.Малкият от своя страна спи както обичайно,без да е нервен или ревлив.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Пиех капучино след сутрешното кърмене и понякога - още веднъж.
След кърмене - за всеки случай.

# 3
  • Мнения: 3 718
Пия си кафе, но гледам да са максимум две на ден. По рано беше едно. Не съм забелязала реакция, но и кафето дето го пия не е силно.

# 4
  • Мнения: 1 081
До скоро пиех по ч на ден, сутрин, безкофеиново. Но ме светнаха, че методът на извличане на кофеина от кафето бил чрез някакви химии, и всъщност е по-добре да се пие по малко кофеиново кафе, отколкото безкофеиново. Напоследък нещо се увличам по фрапето-гледам да е по 1 ден, след като заспи на обед малкият, и следващото кърмене е чак вечерта.

# 5
  • Мнения: 781
По едно на ден си пийвам винаги, има дни в които пия и следобеда още едно, не съм забелязала да се отразява  kaffeetrmker_2

# 6
  • Мнения: 390
По едно кафе на ден след сутрешното кърмене

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз пия по обяд кафе с мляко. Обаче кърмя сутрин в 10 часа и след това вечер в 21-21.30 часа.

# 8
  • Мнения: 753
От скоро пия капучино, но не всеки ден. По-скоро се притеснявам от това, че кофеинът пречи на усвояване на калция /от това, което знам/, пък и не съм кафеджийка голяма Wink

# 9
  • Мнения: 19 272
На вашата възраст пиех по 1 на ден след кърмене.

# 10
  • Мнения: 5 539
1 чаша кафе с много мляко го пия на малки глътки от сутринта до следобед Simple Smile

# 11
  • Мнения: 10 982
Пия по 2-3 кафета всеки ден, без да се съобразявам с времето за кърмене. Не съм забелязала да влияе на дъщеря ми - няма проблем със спането.

# 12
  • Мнения: 433
Пия едно нескафе сутрин, по-силничко. Повече засега не си позволявам. Първите 3 месеца изобщо не пиех кафе. Но аз пия черен и зелен чай редовно - т.е. всеки ден поне 1-2 пъти по различно време на деня, зимно време и по-често. В жегите също пия чай.

# 13
  • Мнения: 6
И аз да отбележа,че започнах да пия по 1 кафе на ден-сутрин след като накърмя малката Бубка и не намирам промяна за сега в нейното емоционално състояние.Д-ра,коъто ме изражда ми каза,че спокйно мога да си пийвам поне по 1 кафенце,а и аз сьм с по-ниско крьвно та не мога без ободряване сутрин.

# 14
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Надявам се наистина да не му влияе много кофеина, защото кафето ми е мноооого голям грях. Embarassed
Пия 1 голямо кофеиново сутрин след кърмене и следобяд едно 3в1 или фрапе. А понякога и двете.

Общи условия

Активация на акаунт