Варицела???

  • 2 230
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 986
Кое лекарство облекчава сърбежа при Варицела?
Защо в България все още не е разрешена ваксина против Варицела?
Какво мислите за разпространеното мнение, че болното дете може да се води  навсякъде, защото всички минавали през Варицелата, но колкото по-рано, толкова по-добре?
Последният въпрос задавам, защото дъщеря ми, която е на 8 години днес щеше да замине на море, а сега ще трябва да остане в къщи защото една много съобразителна майка беше довела болното си дете на едно празненство преди 2-3 седмици и резултатът сега е налице. Освен това, аз също не съм боледувала. Имам и бебе на 1 годинка и вече ходя на работа. Около мен са все млади жени с малки деца и няколко бременни.
Аз смятам, че е въпрос на личен избор дали искам децата ми да имат Варицела, а не да ме уведомят пост фактум. Сега освен, че детето ми боледува, ще страда, че няма да се забавлява с другарчетата си, а и семейния бюджет губи добра сума заради две 10-дневни резервации и пътни, които едва ли някой ще ни възстанови(втората резервация не е за бебето).

# 1
  • Мнения: 4 753
Има много теми за варицелата, намират се в Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване  Peace

# 2
# 3
  • Мнения: 872
Първо,не съм съгласна,че болно от варицела дете може да се води на всякъде,напротив,изпраща се бързо известие от личния лекар и болният се поставя под карантина.Даже имам спомени,че на времето слагаха и бележки по вратите на къщите,в които има болни от варицела,та да знаят хората и да не влизат там.Варицелата е силно контагиозно заболяване с почти 99% вероятност за заразяване от неболедувалите. Направо бих се вбесила,ако някой друг реши да "преценява"дали моето дете трябва да се разболява  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 1 986
Di_p, и аз мисля така. В момента съм бясна и започнах новата тема, защото имах нужда от подкрепа. Никога няма подходящ момент за разболяване, но нашият, тъй като си е наш, е най-неприятен.
Маm4e, благодаря за линка!

# 5
  • Мнения: 1 671
Напълно те разбирам, че си бясна!  #Cussing out Аз също не съм карала варицела и бях контактна през първата бременност. Дадохме цял куп пари за изследвания, да не говорим за потрошените нерви докато чакахме да минат 21 дни и да разбера дали ще мога да оставя бебето  Twisted Evil.
Стой далече от бременни, защото ако не са карали варицела и са в началните седмици - има опасност за плода! Най-добре е да държиш децата си у дома и под карантина. Категорично против съм да се водят на обществени места.
Защо в България не се предлага ваксината - не знам, най-вероятно заради цената й. Само малката да поотрасне  - отивам и се ваксинирам в някоя от европейските държави. 

# 6
  • Мнения: 236
И аз не съм боледувала от варицела и когато бях в 7 месец бременна племенника ми се разболя от варицела! Някакъв луд късмет ме спаси да няма контакт с него в този  момент , но въпреки това направо се побърках от притесненение от болестта  до края на бременността(бягах като луда от всяко дете , което посещава детска градина).Сега имам едно дете  , но искам да имам второ някой ден и направо настръхвам при мисълта , че 9 месеца ще треперя пак дали няма да се разболея , още пове4е , че не мога да се  изолирам от моето дете!Попитах моята педиатърка за ваксина и тя щяла да пита дали може да се внесе  , но след като няма разрешение незнам дали ще  е възможно.Незнам как ще карам на 30 год,а и мъжа ми не е карал, не мога да разбера защо не се внася ,всеки трбява да има право на избор  #Cussing out.Кофти е , че не може и да се внесе , защото трудно може да се подържа определената температура  Sad

# 7
  • Мнения: 290
Аз също бих се ядосала много. На мен ми е първа бременност и съм от тези, които не са карали шарка. Избягвам доколкото мога контакти с деца именно поради неблагоразумни майки!
За това е тази карантина, не са си го измислили докторите ей така и ако искаш, по желание да си седиш вкъщи!
Дори и да не съм бременна няма да ми е никак приятно да се заразя от шарка на тези години, защото някоя майка е постъпила егоистично и не е проявила благоразумие!!

# 8
  • Мнения: 411
Всякакви майки ги има.Детенцето болно,ама те шу...на разходка,и ако е възможно ще обиколят всички приятли роднини,та да заразят колкото се може повече хора.Несъобразителност!Аз бих добавила и ...Глупост с главно "Г".Аз точно така се заразих на времето.Благодаря на Господ,че тогава не бях бременна!!!
Нищо не помага за облекчаването на сърбежа.Дават ти ментолов спирт и това е.Нищо,че след като се намажеш цялата с него имаш чувството,че те горят жива  #Crazy
На мен ми донесоха хапчета за Варицела от Франция (не си спомням името).Не знам дали са помогнали.За 2 седмици се оправих.
Ние сме с много светлинни години назад в Медицината в сравнение с други държави.
Повече нямам какво да добавя! Stop

# 9
  • Мнения: 554
И аз хич не одобрявам воденето на обществени места на деца болни от Варицела и каквото и да е друго заразно Naughty Моята дъщеря беше контактна с Варицела, т.е. с племенницата ми си играха 2 поредни дни и на следващия племенницата се обрина, сега ни е 16-ти ден от контакта и не се е обринала, нямам и представа дали изобщо се е заразила, но въпреки това я изкарвам само за малко колкото да вземе въздух и бягаме от хората като попарени. Пропусна и 1-вия рожден ден на приятелката си и... абе много е гадно, но пък ще вземем да разболеем някое дете и тогава ще ми е още по-гадно. Дано ни се размине, че в хубавото време никак не искам да стоим затворени Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 069
Много безотговорно е постъпила въпросната майка, че е довела болно дете на празненство.
Ментоловия спирт ще облекчи сърбежа и.

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е за какво се поставя тая карантина, след като не се спазва от безотговорни родители #2gunfire
За Варицела не знам, но на нас за Рубеола ни бяха изписали Фенистил гел, за облекчаване на сърбежа.
Бързо оздравяване Hug

# 12
  • Мнения: 7 201
...за Рубеола ни бяха изписали Фенистил гел, за облекчаване на сърбежа.
PeaceИ при варицелата става.
Също и микстура Алба. thumbsup

# 13
  • Мнения: 7 723
Мажи пъпките с фуксин Peace

# 14
  • Мнения: 718
Определено не съм съгласна, че болно от варицела дете може да се води навсякъде, това е просто абсурдно. Ами бременните жени? Аз лично не съм карала варицела, при възрастните болестта протича много по-болезнено, а при бременните, особено в първите месеци рискът е сериозен. Племенникът ми беше болен и не го водиха никъде, докато беше заразен.

Общи условия

Активация на акаунт